NAJNOWSZE INFORMACJE

Oficjalny program pielgrzymki papieża Franciszka do Polski z okazji ŚDM –> tutaj kliknij

 
Tłumaczenia symultaniczne podczas ŚDM częstotliwości radiowe –>tutaj

PODSTAWOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE TRANSPORTU I PARKINGÓW –> tutaj kliknij

 

 

INFORMACJE O ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość udziału wiernych w spotkaniach z Papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pragniemy poinformować, że w programie ŚDM przewidziane są cztery wydarzenia centralne z udziałem Ojca Świętego:

    • czwartek, 28 lipca, Błonia – Ceremonia Powitania Ojca Świętego przez młodzież;
    • piątek, 29 lipca, Błonia – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
    • sobota, 30 lipca, Campus Misericordiae – Czuwanie modlitewne z młodymi;
    • niedziela, 31 lipca, Campus Misericordiae – Msza św. kończąca ŚDM.

Osoby pragnące uczestniczyć w całym programie ŚDM winny zarejestrowanie się poprzez stronę internetową www.krakow2016.com Światowe Dni Młodzieży trwają bowiem cały tydzień i obejmują szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych i duchowych, gdzie obok wydarzeń centralnych młodzi uczestniczą w katechezach, pielgrzymce miłosierdzia, centrum powołaniowym oraz w bogatym programie Festiwalu Młodych – również w naszym kościele.
Dla osób z różnych powodów niezainteresowanych udziałem w całym programie ŚDM będzie istniała pewna możliwość uczestnictwa w wydarzeniach centralnych z Ojcem Świętym także bez rejestracji na ŚDM.

BŁONIA

Podczas spotkań na Błoniach (czwartek, piątek) większość miejsc w sektorach będzie zarezerwowana dla pielgrzymów zarejestrowanych. Dla pozostałych uczestników, którzy nie dokonają rejestracji, przewiduje się miejsca w sektorach zewnętrznych (otwartych) oraz w Parku Jordana. Na Błoniach dla osób niezarejestrowanych nie przewiduje się jednak kart wstępu.

CAMPUS MISERICORDIAE

Bardziej otwarty charakter będą miały spotkania z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae (sobota, niedziela). Również tutaj młodzież, która będzie zarejestrowana na ŚDM, otrzyma w pakiecie pielgrzyma karty wstępu do sektorów leżących bliżej ołtarza, jednak przewiduje się także dystrybucję darmowych kart wstępu dla pielgrzymów niezarejestrowanych. Karta wstępu umożliwi wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną Eucharystię.
W związku z tym prosimy, aby do dnia 11 lipca zgłosić w zakrystii zamówienie na karty wstępu na Campus Misericordiae dla osób niezarejestrowanych, które chcą wziąć udział w sobotnim czuwaniu połączonym z niedzielną Eucharystia lub w samej Mszy św. niedzielnej sprawowanej przez Ojca Świętego. Zapraszany na dyżur Parafialnego Komitetu SDM w każdy poniedziałek miedzy 19.15 a 20.00. w sali nr 4 w salkach, gdzie możemy uzyskać dodatkowe infonaucie. Dziękujemy za złożone deklaracje przyjęcia pielgrzymów w mieszkaniach i domach w naszej parafii. Ciągle jeszcze przyjmujemy nowe deklaracje. Potrzeba jeszcze 300 miejsc noclegowych.

Comments are closed.