Pielgrzymka szlakiem biblijny

IZRAEL I JORDANIA
Pielgrzymka szlakiem biblijnym
termin: 12-19.02.2018 (8 dni – pierwszy tydzień ferii)
cena: 3100 zł + 160$

1. Dzień POLSKA – IZRAEL – TYBERIADA

Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

2. Dzień TYBERIADA – NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA

Śniadanie. Góra 8. Błogosławieństw – miejsca Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają czasy Jezusa. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch – rybę Świętego Piotra. Przejazd do Nazaretu, gdzie Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Ammanu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

3. Dzień AMMAN – PETRA – AMMAN

Śniadanie. Przyjazd do Petry. Zwiedzanie Skalnego miasta – Petry – starożytnej metropolii na południowym szlaku karawanowym. Skarbiec, Grobowce Królewskie, Wąwóz Siq. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. Dzień AMMAN – MADABA – GÓRA NEBO – BETLEJEM

Śniadanie. Wykwaterowanie Przejazd do Madaby – miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Świętego Jerzego, gdzie znajduje się mozaika składająca się z dwóch milionów kawałków. Przejście do Katolickiego Kościoła pod wezwaniem Jana Chrzciciela. Następnie wizyta na Górze Nebo – gdzie Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Msza święta. Przejazd na granicę Jordańsko –Izraelską. Wizyta w Kaser El Jahud – miejscu chrztu Jezusa. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. Dzień BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6. Dzień BETLEJEM – EIN KAREM– YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – gdzie Maryja karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Przejazd na Pole Pasterzy, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami z możliwością zakupu pamiątek. Wizyta w Ein Karem. Nawiedzenie franciszkańskiego kościoła – miejsca spotkania św. Elżbiety i Najświętszej Maryi Panny. Wizyta w Yad Vashem- Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. Dzień JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się, upamiętniające modlitwę Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym. Następnie Bazylika Wniebowzięcia NMP, skąd Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też Wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego. Synagoga w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg. Wizyta pod Ścianą Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim.

8. Dzień IZRAEL – POLSKA

Wczesne wykwaterowanie z hotelu (kawa + ciasto). Transfer na lotnisko do Tel Awiwu. Odprawa, wylot do Polski.

CENA ZAWIERA:

  • Bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny
  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
  • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelu 3*** – zgodnie z programem
  • Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje
  • Przewodnika z jęz. polskim
  • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€, OC – 50,000 €

CENA NIE ZAWIERA:

  • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli, opłat granicznych (około 160 USD)
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy
  • Składki na TFG 13 zł/os lub 15zł/osobę.

Szczegółowych informacji udziela ks. Łukasz Nizio nr tel. 698758549 zapisy do połowy listopada.

Comments are closed.