Archiwum – wydarzenia rok 2018

  1. Opłatek parafialny 06/07.01.2018
  2. Reformacja w 500-lecie wystąpienia Lutra – wykład prof. W. Kęder 16.01.2018.
  3. Siostry Sercanki 21.01.2018.
  4. Występ chóru Vox Clamantis 28.01.2018

 

 

„I nie wódź nas na pokuszenie”

Taki tytuł nosił wykład-konferencja ks. dr. Wojciecha Węgrzyniaka, biblisty z Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, która miła miejsce w dniu 13 lutego, w naszej parafialnej auli.

czytaj więcej…

 

 

Otwarcie nowej kancelarii parafialnej

W dniu 15.02.br. nastąpiło oficjalne otwarcie działalności kancelarii parafialnej w nowym pomieszczeniu. Kancelaria została poświęcona przez ks. bpa J. Szkodonia w dniu 22 września 2017 r. podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii.

czytaj więcej…

 

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

W dniach 12- 19 lutego odbyła się pielgrzymka do Ziemi Świętej, której duchowym opiekunem był ks. Łukasz Nizio.
Wylatujemy samolotem z Warszawy i po trwającym ok. 3,5 h locie, lądujemy na lotnisku im. Dawida Ben Guriona w Tel-Awiwie.

czytaj więcej…

 

 

Arcybractwo Miłosierdzia w Krakowie – prelekcja

W dniu 13 marca w parafialnej auli miał miejsce wykład p. Henryka Sala – Brata Starszego Arcybractwa Miłosierdzia, pt. „Czy idee ks. Piotra Skargi są aktualne w XXI w.
Na wstępie gościa przywitał i przedstawił ks. proboszcz. Z p. Henrykiem, jak wspomniał ks. proboszcz, poznał się przy okazji Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, który odpowiedzialnym był za logistykę: wyżywienie i zakwaterowanie.

czytaj więcej…

 

 

STACJA LITURGII WIELKOPOSTNEJ W NASZEJ ŚWIĄTYNI

W czwartek 15 marca, nasz kościół, św. Jana Chrzciciela został wyznaczony jako miejsce spotkania stacyjnego w ramach wielkopostnego pielgrzymowania.
Tradycja takiej pielgrzymki i liturgii stacyjnej powstała w Rzymie, gdyż przez kilka pierwszych wieków biskup Rzymu nie miał „swojego” kościoła – katedra biskupa powstała dopiero w IV w.

czytaj więcej…

 

 

Droga Krzyżowa Wspólnoty Akademickiej Psalterion.

Wielki Post to czas pokuty, nawrócenia ale przede wszystkim przygotowania nas do godnego przeżycia Męki Pańskiej, Śmierci i Zmartwychwstania. Jest to więc idealny moment, aby zastanowić się nad swoim życiem, postępowaniem a także zadać sobie ważne pytanie – Kim tak naprawdę jestem?

czytaj więcej…

 

 

MSZA ŚW. SZKOŁĄ MĘSKOŚCI

Po takim tytułem odbyły się w naszej parafii, w dniu 17 marca, 1-dniowe rekolekcje dla mężczyzn. Organizatorem tego dnia skupienia byli Rycerze Kolumba, głównie w działającej naszej parafii radzie 15128. Rozważania prowadził ks. dr Piotr Studnicki.

czytaj więcej…

 

 

Niedziela Palmowa AD 2018

Szczególną oprawę liturgiczną miała Msza św. o godz. 10.30, na którą przyszło wiele dzieci trzymając w rękach palmy i palemki rozmaitej wielkości, bardzo kolorowe, przyozdobione wysuszonymi kłosami, trawami, bukszpanem, wstążkami.

czytaj więcej…

 

 

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii

Tradycyjnie, kolejny już z raz, wieczorem w Niedzielę Palmowa wyruszyła ulicami naszego osiedla Droga Krzyżowa, której główną intencję byłą prośba o dary Ducha Świętego dla tworzących naszą parafię, zaś szczególnie za tych, którzy tkwiąc w grzechach, nie chcą się z nich wyzwolić.

czytaj więcej…

 

 

Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy

Przez kolejnych 8 tygodni, w dniach 29.01- 22.03. miały miejsce zajęcia, w ramach których uczestnicy przygotowywali się do opieki w warunkach domowych nad osobami przewlekle chorymi, jak również do pracy w wolontariacie w krakowskim hospicjum.

czytaj więcej…

  1. Imieniny ks. Ryszarda 03.04.
  2. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 09.04.

Komentarze są wyłączone.