Przygotowania w naszej parafii

 

Wydarzenia parafialne

 

 

 • Grudniowe spotkanie wolontariuszy

  W ostatnich miesiącach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży koncentrujemy się na podstawowych prawdach. Pierwsza to Dobra Nowina, że „Bóg Cię kocha!”. Każdy z nas jest wybrany przez Boga, jest Jego umiłowanym dzieckiem. A skoro jesteśmy Jego dziećmi to powinniśmy odpowiadać na Jego miłość swoim życiem i czynami. Dlatego podczas spotkania wolontariuszy, które miało miejsce 4 grudnia, robiliśmy konkretną akcję – przygotowywaliśmy kartki świąteczne. Chcemy, by trafiły one do mieszkańców naszej parafii, którzy otworzą domy dla pielgrzymów przybywających na ŚDM. Chcemy wyrazić im swoją wdzięczność i podziękowanie, a także zachęcić innych do przyjęcia pielgrzymów. Na terenie naszej parafii powinniśmy przyjąć ponad 2800 pielgrzymów, na razie mamy zgłoszoną chęć przyjęcia jedynie 225 gości. Jest to niewielka liczba dlatego liczymy na Państwa zaangażowanie!

  zdjęcia ze spotkania foto; Arek Wojtaszek –> tutaj

 • SPOTKANIE WOLONTARIUSZY ŚDM-2016 w ZAKRZOWIE

  W dniach 6-8 listopada odbyło się w Zakrzowie, wyjazdowe, weekendowe, spotkanie wolontariuszy ŚDM-2016, w ośrodku wczasowo-rekolekcyjnym Caritasu im. Jana Pawła II. W położonym w malowniczym terenie, niedaleko Kalwarii Zebrzydowskiej obiekcie, spędziliśmy pracowicie czas, poznając nie tylko zawiłości organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, ale także siebie wzajemnie.

  czytaj więcej…

 • XV Dzień Papieski

  W XV Dzień Papieski 11.10.2015r. parafialni wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży. Wraz ze specjalnymi identyfikatorami wolontariusza ŚDM kwestowali i dawali świadectwo swojej przynależności do Kościoła.

   
 • Adoracja w Wielki Czwartek

  Ciemnica podczas Triduum Paschalnego została ozdobiona słowami hymnu ŚDM: „Kiedy zbłądzimy sam szuka nas, by w Swe ramiona wziąć.” Obok niej stanęły symbole ŚDM, które towarzyszom nam w kościele cały czas.

 • Droga Krzyżowa ulicami osiedla

  W Niedzielę Palmową 29 marca 2015, podczas Świętojańskiej Drogi Krzyżowej na ulicach naszego osiedla zostały uroczyście niesione repliki symboli ŚDM – Krzyż Roku Świętego oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Dla przypomnienia polecamy przeczytać relacje z tego wydarzenia –> tutaj kliknij.

 • Sztafeta Modlitwy

  Ważnym wydarzeniem była Sztafeta Modlitwy 22 stycznia 2015 r., kiedy modliliśmy się w intencji ŚDM, a następnie braliśmy udział w koncercie „Pieśni o Bogu Ukrytym” – poezja Karola Wojtyły śpiewana przez Krzysztofa Bigaja. Więcej informacji –> tutaj kliknij.

 • Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży

  W Niedzielę Palmową – 13 kwietnia 2014 – w Kościele obchodzony był Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. W Krakowie spotkanie z młodzieżą w sanktuarium bł. Jana Pawła II poprowadził bp Grzegorz Ryś. W tym czasie miał miejsce obrzęd duchowego przyjęcia symboli ŚDM – krzyża i ikony Salus Populi Romani. Komitet organizacyjny ŚDM Kraków 2016 przygotował kopie tych symboli. „Gdy w Rzymie polska delegacja odbierała krzyż i ikonę od Brazylijczyków, to w polskich diecezjach odbyło się to symbolicznie, przez przekazanie młodzieży miniatur oryginalnych krzyża i ikony” – powiedział ks. Albert Wołkiewicz z komitetu organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.W tym dniu także przedstawiciele każdej parafii – zostali uroczyście posłani przez biskupa do tworzenia środowisk ŚDM. Naszą wspólnotę reprezentowały: Aleksandra Anioł i Katarzyna Nowicka.

Comments are closed.