25.06.2017. XII niedziela zwykła

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 czerwca 2017

 

 

 

 1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 2. W czwartek 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 – Msza św. wspólna, po południu o 16.30, 18.00 – a po niej nabożeństwo czerwcowe i 19.30. Niech udział Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy św. Piotra na Stolicy Apostolskiej, papieżowi Franciszkowi. Z racji uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 3. Od soboty 1 lipca następuje wakacyjny porządek Mszy św. Msze św. będą w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 i 18.00. W tygodniu od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
  W dni powszednie tygodnia spowiedź św. rano od 7.00 – 8.00 i wieczorem od 18.00 – 19.00.
 4. W okresie wakacji w środy po Mszy św. wieczornej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
  W sobotę Msza św. o godz. 6.30 w intencji dobrodziejów naszego kościoła żyjących i zmarłych, oraz za zmarłych, z których grobów ziemia złożona jest w naszym kurhanie. O godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Zaś w czasie Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi za dzieci nienarodzone i uczenie relikwii św. Joanny Beretty Molli. Zapraszamy do modlitwy podejmujących Duchową Adopcję dziecka poczętego.
 6. Wczoraj nasza parafia świętowała uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela. Pragniemy serdecznie podziękować za obecność i włożony trud w przygotowanie liturgii odpustowej Jest to świadectwo naszej wiary i przywiązania do naszej wspólnoty parafialnej.
 7. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujmy za ogrom pracy w przygotowanie VI Spotkań Świętojańskich. Zawiązanemu w tym celu Komitetowi, występującym na scenie, uczestnikom konkursów, tym, którzy dbali o ich przeprowadzenie i ufundowali nagrody, za ciasta, bufet i fanty, a przede wszystkim za wyrozumiałość i wszelkie słowa życzliwości. Znalazło się wielu ludzi, którzy zechcieli się z nami podzielić i za to z serca wszystkim dziękujemy. Relację filmową można znaleźć na stronie internetowej parafii.
 8. Dziękujemy za składane ofiary. Za tydzień w pierwszą niedzielę lipca składka za kolejną ratę na wyremontowany chodnik do naszego kościoła.
 9. W dniach od 6-11.08 br. odbędzie się 37 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zachęcamy do takiego zaplanowania wakacji, aby wybrać się z grupą z naszej parafii na pielgrzymi szlak. Zapisy do końca lipca w zakrystii po Mszach św. Szczegółowe informacje na plakatach.
 10. Jutro, 26.06 po Mszy św. o godz. 18.30 Koło Przyjaciół Radio Maryja zaprasza wszystkich do auli parafialnej na spotkanie z Panią Poseł Barbarą Bubulą. Temat spotkania: Czyje media?
 11. Zachęcamy do nabywania nowego numeru Głosu Świętojańskiego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać bezpłatną gazetę Na szlaku wiary, w której znajdziemy miedzy innymi artykuł o naszej parafii.
 12. Zapraszamy na 26 Pielgrzymkę do Częstochowy Rodziny Radia Maryja w dniu 9 lipca. Zapisy w zakrystii lub u Pani Elżbiety codziennie po wieczornej Mszy św.

 

 

 

Ogłoszenia archiwalne

Comments are closed.