21.05.2017. VI Niedziela Wielkanocna

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 maja 2017

 

 

 

 1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na ewangelizacyjne nabożeństwo majowe w czwartek 25.05 o godz. 20.30 przy krzyżu na ul. Reduta.
 3. Jutro jak każdego 22. na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom w stanie błogosławionym udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła. Wtedy też rozpocznie się kolejna edycja Świętojańskiej Szkoły dla Rodziców opartej na programie szkoły rodzenia.
 4. We wtorek spotkanie Diakonii Liturgicznej, w czwartek Diakonii Modlitwy, a w piątek Akcji Katolickiej o godz. 19.30.
 5. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej, które świadczą o nas, że jesteśmy katolikami praktykującymi.
 6. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje. Za tydzień będzie miała miejsce przykościelna kwesta prowadzona przez woluntariuszy na rzecz Hospicjum św. Łazarza, w ramach akcji Pola Nadziei i niesienia opieki nieuleczalnie chorym przez krakowskie hospicjum.
 7. Z okazji Dnia Matki, Msza św. za żyjące mamy będzie w piątek 26 maja, zaś za zmarłe we czwartek
  25 maja o godz. 18.30. Nasze żyjące i zmarłe mamy będziemy polecać modlitwie wyczytując ich imiona i nazwiska na nabożeństwie majowym o godz. 18.00. Przy stoliku pod chórem dziś i w ciągu tygodnia, przed majówką i wieczorną Mszą św. można zamawiać Mszę św. wspólną.
 8. W przyszła niedziele na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św. Spowiedź dzieci przed rocznicą Komunii Świętek będzie w najbliższy piątek od 17.00. Zapraszamy do licznego udziału rodzin tych dzieci, zwłaszcza rodziców i rodzeństwa.
 9. Zbliża się Dzień Dziecka. Z tej okazji Msza św. wspólna za dzieci będzie 1 czerwca o godz. 18.30, a po niej indywidualne błogosławieństwo dzieci. Od przyszłej niedzieli przy stoliku pod chórem można zamawiać Mszę św. wspólną za dzieci.
 10. Z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich, Koło Przyjaciół Radio Maryja organizuje 6.06 pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach na uroczystość zawierzenia Matce Bożej naszej Ojczyzny. Mszy Świętej będzie przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki sekretarz Episkopatu Polski. Zapisy u Pani Elżbiety Ślusarczyk lub w zakrystii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 11. Gimnazjum Sióstr Salezjanek przekształca się w nowe Publiczne Liceum Ogólnokształcące na
  os. Jagiellońskim 17. Dyrekcja i nauczyciele zapraszają 25.05 na dzień otwarty w godz. 16.00 do 18.00.

 

 

Ogłoszenia archiwalne

Comments are closed.