22.07.2018. XVI niedziela zwykła

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 lipca 2018

 

 

 

 1. Dziś Nieszpory o godz. 19.00, a po nich Msza św. wieczorna.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
  • jutro św. Brygida patronka Europy. Koło Radio Maryja zaprasza jutro o godz. 18.30 na comiesięczną Mszę św. w intencji Radio Maryja i wszystkich dzieł powstających przy nim.
  • We wtorek wspomnienie św. Kingi;
  • we środę święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców;
  • we czwartek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie za naszych rodziców i dziadków. Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości łask Bożych.
 3. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, dziś po każdej Mszy św. na parkingu parafialnym będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i modlitwa o roztropne ich wykorzystywanie. Prosząc o błogosławieństwo i poświecenie swoich pojazdów możemy złożyć ofiarę na misyjne środki transportu biorąc udział w akcji „1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku” organizowany przez MIVA Polska – organizacji na rzecz zakupu misyjnych środków transportu dla polskich misjonarzy.
 4. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracji na termomodernizację naszego kościoła.
 5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy do końca lipca w zakrystii po Mszach św.
 6. W ramach obchodów 50.1ecia ogłoszenia encykliki Humanae vitae, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie organizuje Piknik Rodzinny pod Oknem Papieskim. Piknik będzie okazją do wspólnej rodzinnej zabawy. Imprezę poprowadzi profesjonalny wodzirej, zaśpiewa zespół dziecięcy. Przygotowano atrakcje. Zapraszamy 25 lipca w godz. 17.00 – 20.00.
 7. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
 8. Dziękujemy za głoszone dziś Słowo Boże Ojcu Zbigniewowi Ptak, Paulinowi, który jeszcze na koniec skieruje do nas słowa zachęty.

Ogłoszenia archiwalne

Komentarze są wyłączone.