20.05.2018. Zesłanie Ducha Świętego

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
20 maja 2018

 

 

 

 1. Dziś za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś majówka o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00. Jutro zapraszamy na akademicką majówkę do kaplicy św. Janów, o godz. 20.05 z lekturą i rozważaniem kolejnej części adhortacji papieża Franciszka Gaudete et exsultate. Również zapraszamy na ewangelizacyjne nabożeństwo majowe w czwartek 24.05 o godz. 20.30 na ul. Rozrywka (naprzeciwko bloku 22).
 3. Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 18.30.
 4. W czwartek, 24.05 Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, oraz świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św.
 5. We wtorek jak każdego 22. na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom w stanie błogosławionym udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła. Wtedy też rozpocznie się kolejna edycja Świętojańskiej Szkoły dla Rodziców opartej na programie szkoły rodzenia.
 6. W piątek Akcji Katolickiej o godz. 19.30.
 7. Z okazji Dnia Matki, Msza św. za żyjące mamy będzie w sobotę 26 maja, zaś za zmarłe w piątek
  25 maja o godz. 18.30. Nasze żyjące i zmarłe mamy będziemy polecać modlitwie wyczytując ich imiona i nazwiska na nabożeństwie majowym o godz. 18.00. Przy stoliku pod chórem dziś i w ciągu tygodnia, przed majówką i wieczorną Mszą św. można zamawiać Mszę św. wspólną.
 8. Zbliża się Dzień Dziecka. Z tej okazji Msza św. wspólna za dzieci będzie 1 czerwca o godz. 18.30, a po niej indywidualne błogosławieństwo dzieci. Od przyszłej niedzieli przy stoliku pod chórem można zamawiać Mszę św. wspólną za dzieci.
 9. W sobotę o godz. 9.00 w Katedrze na Wawelu otrzyma świecenia kapłańskie nasz dk. Patryk Jagos. Całą parafię zapraszamy do modlitwy w jego intencji i do udziału w uroczystości w katedrze. Od czwartku na majówkach modlimy się nowenną w Jego intencji. Mszę św. prymicyjną będzie sprawował w naszym kościele w najbliższą niedzielę 27 maja o godz. 12.00. Księdza Prymicjanta uroczyście przywitamy przed wejściem głównym do kościoła o godz. 11.45, po czym złożymy mu życzenia. Po Mszy św. Ks. Prymicjant udzieli wszystkim obecnym prymicyjnego błogosławieństwa, do którego jest przywiązany przywilej odpust zupełnego. Weźmy liczny udział w Eucharystii sprawowanej przez naszego parafianina, już szóstego kapłana z naszej wspólnoty.
 10. W przyszłą niedzielę kończy się okres, w którym powinniśmy przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.
 11. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za ofiarę złożoną z okazji tej uroczystości, przeznaczoną za zakup dywanu na którym stoi ołtarz główny. Bóg zapłać!
 12. Z naszej parafii na wakacje wyjedzie ponad sześćdziesięcioro dzieci i młodzieży głownie na rekolekcje Ruchu Światło-Życie. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie zbierać pieniądze na dofinansowanie oazowych rekolekcji. Będą wdzięczni za każdą złotówkę wrzuconą do ich puszki.
 13. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 27 maja mija termin składania kart wyjazdu i zaliczki w wysokości 200 zł na dziecięcy wyjazd kolonijny do Łącka.
 14. Żywy Różaniec zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału 2 czerwca w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę. Koszt przejazdu: 35 zł, zapisy w zakrystii.
 15. Jutro (poniedziałek 21 maja) na Mszy Św. o godz. 18.30 będziemy się modlić w intencji naszego Ks. Proboszcza Jerzego Serwina w 30 rocznicę jego święceń kapłańskich. Życzymy Solenizantowi Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej.

Ogłoszenia archiwalne

Komentarze są wyłączone.