13.08.2017. XIX niedziela zwykła

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 sierpnia 2017

 

 

 

  1. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Nieszpory o godz. 19.00, a po nich Msza św. wieczorna.
  2. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Msze św. według porządku niedzielnego.
  3. Na środku kościoła znajduje się puszka, do której do 10 września można składać ofiary na podręczniki i przybory szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących pomocy.
  4. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracji na nowy chodnik do naszego kościoła i na trwające prace przy kościele. W tym tygodniu zakończono malowanie przedsionka przy wejściu głównym do kościoła, obłożono granitem schody do zakrystii, oraz rozpoczęto konserwację dachu naszej stodoły. W przyszłą niedzielę  (27 sierpnia) tradycyjna kwesta do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
  5. W sobotę 26 sierpnia odbędzie się 45. Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie i Rodzin Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy szczególnie do udziału w Pielgrzymce wszystkich ministrantów i lektorów, Oazę Dzieci Bożych, i oazę młodzieżową i ich rodziców, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. oraz Domowy Kościół. Zapisy w zakrystii.
  6. Planujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii 10 września. Lista zapisów również w zakrystii.
  7. Wypoczywającym na wakacjach i urlopach i tym, którzy ciężko pracują, życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na czas letniego wypoczynku. Miesiąc sierpień przeżywany jest tradycyjnie w naszej ojczyźnie, jako miesiąc trzeźwości. Przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej wystawiona jest księga, do której można wpisywać postanowienia abstynencji.

 

Ogłoszenia archiwalne

Comments are closed.