23.09.2018 XXV niedziela zwykła

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
23 września 2018

 

 

 

 1. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.
 2. Jutro po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie Koła Radio Maryja w sali kawiarni, we wtorek Rycerzy Kolumba o godz. 19.30, a we czwartek Diakoni modlitwy o godz. 19.15.
 3. W czwartek 27 września o godz. 18.30 uroczyste rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św. w naszej parafii. Zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają uroczyste błogosławieństwo i zostaną poświęcone dla nich różańce.
 4. Natomiast spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjalnej w naszej parafii piątek 28 września o godz. 19.30 w auli parafialnej.
 5. Pragniemy przypomnieć, że wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia, mają obowiązek zapisać swe dzieci na lekcje religii. Bowiem człowiek wierzący ma nie tylko prawo, ale i obowiązek pogłębiać swoją wiarę, temu pogłębianiu służą szkolne lekcje religii. Podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu chrztu dziecka, rodzice zobowiązują się do tego, by po katolicku, w wierze wychować potomstwo. Elementem tego wychowania jest zarówno udział dziecka w szkolnym nauczaniu religii, jak i parafialnej katechezie. Pragniemy nadmienić, że pięcioro dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. zostało wypisane przez rodziców z lekcji religii w kl. IV. Uprzywilejowanym miejscem przygotowania do sakramentu bierzmowania jest parafia zamieszkania, a nie parafia, na terenie której znajduje się szkoła. Jeśli, z ważnych przyczyn, przygotowanie do sakramentu bierzmowania nie może odbywać się w parafii zamieszkania, to duszpasterze, przygotowujący kandydata, powinni uzyskać pisemną zgodę na taką formę przygotowania z parafii zamieszkania.
  Przygotowanie do I Komunii św., sakramentu pokuty oraz bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole. Wynika z tego jednoznacznie, że uczestnictwo w zajęciach z etyki nie spełnia w żadnym zakresie wymogu przygotowania do wyżej wymienionych sakramentów św. i nie może być respektowane przy podejmowaniu decyzji o wyrażeniu zgody, co do ich przyjęcia.
 6. Wszystkich członków Żywego Różańca, oraz sympatyków zapraszamy na pielgrzymkę do Łagiewnik w najbliższą sobotę 29 września. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 7. Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci w Fatimie orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Instytut św. Jadwigi Królowej Polski zaprasza na misterium „Światła Fatimy”, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 30 września o godz. 19.00 w auli parafialnej. Czas trwania przedstawienia około 45 min. Szczegóły na plakatach. Gorąco zapraszamy.
 8. Zapraszamy dzieci na zajęcia w Świetlicy Św. Filipa Neri działającej w naszej parafii. Plan zajęć umieszczony jest na plakatach wokół kościoła.
 9. Wspólnota akademicka Psalterion, oraz zespół muzyczny zaprasza młodzież studiującą, a także pracującą, do wspólnej drogi przez nowy rok akademicki. Osoby chętne do śpiewu zapraszamy na próby w każdą niedzielę o 18.00 w sali kawiarni, a następnie na akademicką Mszę św. o 19.30. Jeśli śpiew nie sprawia ci frajdy zapraszamy na cykliczne spotkania wspólnoty akademickiej. Odbywać się będą w poniedziałki o 20.10 w sali kawiarni. Zaczynamy już 1 października. Każde spotkanie to inna tematyka. Przyjdź i daj się zaskoczyć!
 10. Bóg zapłać za składane ofiary i deklaracje. W zakrystii są oferty mieszkań dla studentów.
 11. Zapraszamy wszystkich chętnych na 2 dniową pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa
  5 i 6 października. Zapisy u s. Hiacynty oraz w zakrystii do 28 września.

Ogłoszenia archiwalne

Komentarze są wyłączone.