11.11.2018 XXXII niedziela zwykła

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 listopada 2018

 

 

 

 1. W obchodzony dziś jubileusz odzyskania niepodległości przez naród polski zapraszamy wszystkich do przeżycia w naszej parafii Godziny Wdzięczności, czyli godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienia za dar wolności i jako prośbę o błogosławieństwo dla naszej ojczyzny. W naszej parafii Godzina Wdzięczności będzie dziś o godz. 17.00.
  A po Mszy św. o godz. 18.00 patriotyczne śpiewanie. Wszystkich pragnących spędzić czas z pieśnią patriotyczną na ustach, serdecznie zapraszamy dziś na godzinę 19.30 do auli parafialnej na wieczór pt. „Niepodległa”. Zaprasza wspólnota Psalterion. Zachęćmy dzieci i młodzież do uczestnictwa w tej ciekawej lekcji historii.
  Zapraszamy również na spotkanie z ks. Jackiem Urbanem, profesorem Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który podejmie temat: Pięć pokoleń Polaków na drodze do niepodległości. Spotkanie w auli parafialnej, we wtorek 13 listopada, o godz. 19.30. Na to spotkanie zaprasza Wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w obchodach 2. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej, które odbędą się od 11 do 18 listopada 2018. Szczegóły na plakatach. Jak już informowaliśmy w odpowiedzi na rosnące w naszej Parafii potrzeby świadczenia szeroko pojętej pomocy sąsiedzkiej, pragniemy zorganizować grupę ludzi dobrej woli, chętnych do pomagania. Coraz większe potrzeby wynikają choćby z tego, że jako społeczeństwo starzejemy się, jest dużo osób samotnych i starszych. Nasza pomoc może polegać na prostych czynnościach dnia codziennego jak przyniesienie obiadu, zrobienie zakupów, naprawa drobnych usterek, poczytanie choremu, itp. Jeśli znajdą się wśród nas osoby związane ze służbą zdrowia, rozszerzymy działalność o pomoc medyczną. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli chcących pomagać potrzebującym na spotkanie, które odbędzie się 14 listopada po wieczornej Mszy św. o godz. 19.15 w auli parafialnej.
 3. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek modlitwa za Rodziny przez wstawiennictwo bł. Franciszki Siedliskiej o godz. 18.00.
  • We wtorek różaniec za zmarłych wypominanych.
  • We środę, nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W piątek jak w każdy trzeci piątek miesiąca Wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu, zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne w kaplicy św. Janów.
  • W sobotę, 17 listopada wyjeżdżamy na tradycyjną, parafialną, pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd o godz. 7.30z ulicy Naczelnej. Jest jeszcze 6 wolnych miejsc w drugim autokarze.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na termomodernizację naszego kościoła. Wypominki za zmarłych można jeszcze zamawiać w zakrystii.
 5. Wspólnota Psalterion zaprasza na cotygodniowe spotkania w poniedziałki o godzinie 20.10 do kaplicy św. Janów i sali kawiarni. W pierwsze poniedziałki tematem spotkania jest modlitwa, w drugie to kwestia w co?, w kogo? lub komu wierzymy? W trzecie poniedziałki to temat „sakramenty od kuchni”, w czwarte spotykamy się z Gościem, oglądamy wartościowy film, wychodzimy wspólnie, czy też dzielimy się tym co działo się w naszym życiu przez ubiegły miesiąc. Natomiast lubiących i chcących śpiewać zapraszamy szczególnie w każdą niedzielę na 18.30 do sali kawiarni gdzie przygotowujemy śpiew na Mszę św. o 19.30, na którą zapraszamy wszystkie młode osoby pracujące, uczące się czy też studiujące.
 6. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się we czwartki o 17.30 w salce na plebanii. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. Dariusza Pietrzaka.

Ogłoszenia archiwalne

Komentarze są wyłączone.