18.03.2018. V niedziela Wielkiego Postu

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 marca 2018

 

 

 

 1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.00.
 2. Witamy w naszej parafii ks. dr. hab. Andrzeja Muszalę profesora UPJPII, który poprowadzi nasze rekolekcje wielkopostne i bezpośrednie przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Tym rekolekcjom będą patronować nam świeci małżonkowie Ludwik i Zelia Martin, których relikwie od tej niedzieli będą w naszej parafii. Na ten pracowity czas pamiętając w modlitwie życzymy światła Ducha Świętego, oraz siły i zdrowia.
 3. Aby umożliwić udział w rekolekcjach, szczególnie tym powracającym później z pracy zapraszamy w środę, czwartek i piątek na spotkanie rekolekcyjne o godz. 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.30 w środę będzie nauka stanowa dla rodziców, a w czwartek dla małżonków. W naszych kalendarzach zarezerwujmy sobie czas na spotkania rekolekcyjne i spowiedź rekolekcyjną, która będzie w piątek i sobotę od 6.30-10.00 i od 16.00-20.00. Skorzystajmy ze spowiedzi św. w czasie rekolekcji. Jest zaproszonych dodatkowo kilku kapłanów, którzy są do naszej dyspozycji. Odkładanie spowiedzi na czas późniejszy powoduje oblężenie konfesjonałów przed świętami, długi czas oczekiwania, zdenerwowanie i pośpiech.
 4. W sobotę, 24 marca o godz. 9.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – dla osób starszych i chorych. Również w sobotę od godz. 10.30 odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św., których prosimy zgłaszać w zakrystii. W sobotę Kancelaria Parafialna nie będzie czynna ze względu na dzień spowiedzi. Prosimy o zapoznanie się z planem rekolekcji. Można zabrać je stolików przy wyjściu z kościoła.
 5. Jutro w Uroczystość św. Józefa studenci ze Wspólnoty Akademickiej Psalterion zapraszają wszystkich chętnych na modlitwę Drogi Krzyżowej w formie montażu słowno-muzycznego do auli parafialnej o godz. 20.00. Szczegóły na plakatach.
 6. W środę 22. na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom oczekującym dziecka udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła. Rozpoczęcie kolejna edycji Świętojańskiej Szkoły dla Rodziców opartej na programie szkoły rodzenia.
 7. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje. Z okazji zbliżających się świąt żywność dla najbardziej potrzebujących można przynosić do kosza przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej, a pieniądze do puszek w kościele. Prosimy o nabywanie Baranków Wielkanocnych Caritas. Niech nie zabraknie go na żadnym stole wielkanocnym i w koszyku ze „świeconym”. Dziś zbiórka przykościelna dla potrzebujących w naszej parafii. Do skarbony na środku kościoła może złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.
 8. Dziś Akademicka Droga Krzyżowa o godz. 20.20 spod Kolegiaty św. Anny. W naszej parafii Droga Krzyżowa po osiedlu w przyszłą niedziele o godz. 20.30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o 17.45.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo palm. Na Mszę św. o godz. 10.30 gromadzimy się przed głównym wejściem do kościoła, gdzie będzie poświecenie palm i uroczysta procesja z palmami do świątyni. Po Mszy św. będzie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę – wykonaną samodzielnie. Dziś i w przyszła niedzielę młodzież oazowa rozprowadza palmy.
 10. Zachęcamy do nabycia kolejny numeru naszego miesięcznika Głos Świętojański, w którem znajdziemy wiele informacji zżycia naszej parafii, mi. o parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej, artykuł naszego księdza rekolekcjonisty: Modlitwa w ciszy i program Triduum Paschalnego.
 11. Zapraszamy w dniach od 20 do 22 kwietnia Rodziny naszej Parafii na wyjazdowy weekend do Gronia k. Bukowiny Tatrzańskiej. Tematem przewodnim będą słowa: Bóg na pierwszym miejscu. Zapisy w zakrystii lub u ks. Ryszarda. Koszt od osoby to 100 zł. (dzieci do 5 roku życia – bezpłatnie). Dojazd we własnym zakresie. Szczegóły na plakatach wokół kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.
 12. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.

 

 

 

Ogłoszenia archiwalne

Comments are closed.