22.10.2017. XXIX niedziela zwykła

 DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 października 2017

 

 

 

 1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. W dni powszednie o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o 18.00.
 2. Kościół rozpoczyna dziś Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na cele misyjne. Grupa Misyjna Karolki – Chrześcijańscy Pomocnicy działająca przy naszej parafii zaprasza do wsparcia akcji „Ciasto murzynek dla misji”. Dzięki naszej ofiarności pomożemy w budowie szkoły i jej wyposażeniu w Ganie, którą prowadzą Siostry Nazaretanki.
  „Podaruj mi trochę światła”. To kolejna akcja misyjna, w której możesz wziąć udział. Od dzisiaj do końca adwentu możesz przekazać niepotrzebne okulary, które zostaną dostarczone dla dzieci, młodzieży i starszych w Kenii. Prosimy, aby okulary opisać w miarę możliwości (ostrość, rozstaw źrenic) i przekazać do zakrystii naszego kościoła w kopercie podpisanej: Na Misje w Kenii.
 3. Serdecznie zapraszamy na IV Bal Wszystkich Świętych dzieci, młodzież i starszych dnia 30 października (poniedziałek). Rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 17.00 w naszym kościele, później przejdziemy w Korowodzie Świętych do Szkoły Podstawowej i będziemy się bawić na balu do godz. 21.00. Bilety na bal w cenie 5 zł. można od dzisiaj zakupić w zakrystii lub przez cały tydzień u katechetów w szkole. Zachęcamy wszystkich biorących udział w balu, aby się przebrać w postać świętego mając w ręku jego atrybut. Podczas balu wylosujemy Super Nagrodę Balu i wybierzemy Najpiękniejszy Strój Świętego.
 4. W sobotę 28.10 czcimy św. Judę Tadeusza Apostoła. Jest to dzień imienin ks. dr. Krzysztofa Tadeusza Sojki. Życzymy mu wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego. Życzymy pogody ducha i wiele radości każdego dnia. Na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy w sobotę o godz. 18.30.
 5. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Za trud codziennego życia i za wszelkie dobro od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy w wypominkach rocznych lub miesięcznych, a zwłaszcza dar Mszy św. Zaniesione wtedy kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. Przypominamy że modlitwa za zmarłych wypominanych w naszej parafii jest w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.45, 10.15 i 11.45, oraz przez cały rok w każdy wtorek o godz. 18.00 jest odmawiany różaniec w ich intencji i Msza św. w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30.
 6. W uroczystość Wszystkich Świętych w naszej kaplicy św. Janów przy naszym cmentarzu i kurhanie będzie Msza św. o godz. 13.30. W zakrystii można zamawiać intencje na Msze św. wspólną za zmarłych z naszych rodzin. W naszym kościele w Dzień Zaduszny będzie Msza św. wspólna o godz. 9.30. Można przynosić do kurhanu parafialnego ziemię z grobów naszych bliskich, przywożąc ją po nawiedzeniu grobów w Uroczystość Wszystkich Świętych.
 7. Dziękujemy za składane ofiary. W przyszłą niedzielę przypada rocznica poświęcenia kościoła własnego. Po Mszy św. o godz. 12.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy hymn: Ciebie, Boga, wysławiamy. W przyszłą niedzielę przechodzimy z czasu letniego na zimowy.
 8. W sobotę, 4 listopada organizujemy tradycyjnie, parafialną, dziękczynno-błagalną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy w zakrystii. Cena 35 zł.
 9. Jutro, 23 października o godz. 19.30 w Multikinie seans filmu Dwie Korony – o św. Maksymilianie Kolbe, dla naszej parafii. Bilety w kasie kina. Cena biletu 13 zł na hasło: Jan Chrzciciel. Prosimy by wszyscy wybierający się do kina zapisali się w zakrystii, abyśmy wiedzieli jak wielką zamówić salę kinową.
 10. Zachęcamy do nabywania nowego numeru naszej gazety parafialnej Głos Świętojański, w którym polecamy wydarzenia parafialne, a zwłaszcza relacje z wizytacji kanonicznej w naszej parafii, świadectwa wiary naszych parafian, oraz recenzję książki: O Świętych i Błogosławionych i Sługach Bożych ze Świętojańskich Drzwi Wiary, którą serdecznie polecamy jako lekturę przygotowująca nas do Balu Wszystkich Świetnych, a zwłaszcza Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

 

 

 

 

Ogłoszenia archiwalne

Comments are closed.