X spotkanie z o. Vadakkelem 15.11.2015

 

Rekolekcje z o. Józefem Vadakkelem

W niedzielę 15 listopada 2015 r., gościliśmy w naszej parafii kolejny, bo już 10 raz, charyzmatyka i misjonarza z Indii o. Josepha Vadakkela.
Spotkanie uczestników rekolekcji rozpoczęło się popołudniową, parafialną Mszą św., którą koncelebrowali nasz gość oraz ks. Proboszcz. Mottem rekolekcji były słowa z Dziejów Apostolskich: Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc.
Wszystkich przybyłych, więc: o. Josepha, licznych gości-pielgrzymów, a także naszych parafian uczestniczących w Świętym Zgromadzeniu, przywitał ks. proboszcz Jerzy Serwin.
Z homilią do zebranych zwrócił się o. Joseph.
Nawiązując do odczytanej w tym dniu Ewangelii, o. Joseph zwrócił uwagę na słowa Chrystusa, który powiedział, że wszystko na świecie może się zmienić, nawet ciała niebieskie: słońce, księżyc, gwiazdy mogą utracić swoje światło, lecz Jego słowa nigdy się nie zmienią. Natomiast te słowa, zawarte w Piśmie Świętym, mogą wszystko zmienić w naszym życiu i zamienić nasze serca w piękny ogród.
W tym miejscu kaznodzieja odniósł się do terrorystycznych ataków, jakie miały miejsce dwa dni wcześniej. Wielu ludzi odczuwa strach, wydaje się im, że kroczą w ciemności. Ludziom brakuje światła Chrystusa, bo gdy jest ono w naszych sercach, nie odczuwamy leku i możemy czynić dobre i piękne rzeczy w współczesnym świecie. Wszakże nasz Pan powiedział, kto idzie za mną nie będzie kroczył w ciemnościach, bo będzie miał światło w sobie. Tacy ludzie doświadczać będą miłości, pokoju, radości.
Wielu z nas odczuwa głód pokoju, miłości, radości. Obarczeni jesteśmy dźwiganiem różnych problemów. Jezu mówi, że kto spożywa Jego Ciało i Krew, nigdy nie będzie łaknąć i pragnąć. Bo tylko Jezus i Jego słowo może wypełniać i przemieniać nasze serca. W Jego słowach jest ogień, który zapali nasze serca i ten ogień będzie się rozprzestrzeniał przez nas na innych, na nasze rodziny, nasze środowiska. Ten ogień da nam Jego światło. Ogień tego światła, będzie wypalał wszystko zło w naszych sercach. I o te łaski prośmy dzisiaj Pana – zakończył kaznodzieja
Po Eucharystii odprawione zostało nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego zebrani wielbili Boga w modlitwie wspólnej i indywidualnej, a także prosili o dar uzdrowienia. Zakończeniem tego nabożeństwa był akt indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem każdego z uczestników, udzielanego przez naszego gościa.
Dalszy ciąg rekolekcji, tradycyjnie już, miał miejsce w centrum konferencyjnym „Reduta”.
Posługę muzyczną zapewnił zespół EXPERIENCE z Ruch Światło – Życie.

 

 

 

 

Rekolekcje „Gdy Duch Święty zstąpi na was…” – o. dr Joseph Vadakkel, MCBS (Indie)
Niedziela, 15 listopada 2015 r. KRAKÓW, Prądnik Czerwony, par. św. Jana Chrzciciela

Słowo dla rekolekcji:
Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc.(Dz 1,8)

Program:

  1. godz. 13.30 – msza św. parafialna w kościele pw. Jana Chrzciciela, ul. Dobrego Pasterza 117 (homilia o. Joseph), adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. godz. 16.30 – 20 – uwielbienie, konferencje, błogosławieństwo relikwiami, modlitwa o uzdrowienie (Centrum Konferencyjno-Bankietowe Reduta, ul. Strzelców 26).

Posługa muzyczna:
zespół EXPERIENCE (Ruch Światło – Życie)

Koszt organizacyjny
: 25 zł (+ możliwość skorzystania z bufetu za dodatkową niewielką opłatą).

Rejestracja i więcej informacji na stronie www.josephvadakkel.pl
Facebook https://www.facebook.com/jezusdlarodziny

Rekolekcje są przeznaczone dla osób dorosłych, ale możliwy jest też udział z dziećmi. Spotkanie w Centrum Reduta ma charakter zamknięty, tj. będą mogli wziąć w nich udział tylko zarejestrowani uczestnicy. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy, aby skorzystać wcześniej z sakramentu pokuty i pojednania, można też zabrać ze sobą Pismo Święte.