Wydarzenia

XXXI ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA RODZIN DO KALWARII

W tym roku wyjątkowo, Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii, odbyła się w trzecią niedzielę września (17.09), gdyż 10 września miała miejsce uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki Rodzin były słowa Jana Pawła II: „Miłość, która jest gotowa oddać życie, nie zginie”.

czytaj więcej…

 

30 LECIE DIAKONII MODLITWY, 10 LECIE WSPÓLNOTY WODY JORDANU

Przed 30 laty powstała w naszej parafii Grupa Modlitewna, natomiast wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie, przed laty 10. Przez ponad 20 lat Grupa Modlitewna stanowiła samodzielny byt, ale wraz z powstaniem Wód Jordanu, została włączona w tę wspólnotę jako Diakonia Modlitwy. Rocznice te stały się okazją do wyrażanie Panu Bogu wdzięczności, czego przejawem była odprawiona w dniu 8 września Eucharystia.

czytaj więcej…

 

PEREGRYNACJA IKONY ŚW. JÓZEFA

Z inicjatywy świeckiego zakonu Rycerzy Kolumba, po parafiach, gdzie działają rady Rycerzy Kolumba, peregrynuje ikona św. Józefa. Obraz do naszej parafii przybył w dniu 7 września.

czytaj więcej…

 

POŚMIERTNIE ODZNACZENIE ORDEREM ORŁA BIAŁEGO KS. FRANCISZKA BLACHNICKIEGO

W dniu 6 sierpnia, Prezydent RP, Andrzej Duda odznaczył Orderem Orła Białego pośmiertnie założyciela Ruchu Światło–Życie i twórcę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, ks. Franciszka Blachnickiego. Odznaczenie z rąk prezydenta RP odebrali w Centrum Ekologii Integralnej Ruchu Światło–Życie w Krościenku nad Dunajcem moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek i główna odpowiedzialna Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła Urszula Pohl.

czytaj więcej…

 

TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA

W dniach 23-30 lipca 2023 r. obchodzono 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Tradycją stało się, że w okolicach liturgicznego wspomnienia tego Świętego, przypadającego 25 lipca, kapłani błogosławią kierowców i ich pojazdy.

czytaj więcej…

 

PODZIĘKOWANIA DLA ks. MARIUSZA SUSKA

Decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, pomagający w pracy duszpasterskiej w naszej parafii, ks. kanonik Mariusz Susek, mianowany został proboszczem w parafii św. Marii Magdaleny w Wawrzeńczycach. W dniu 29 czerwca, podczas wieczornej Mszy św., w uroczystość świętych Piotra i Pawła, parafianie podziękowali i pożegnali, odchodzącego do nowej parafii, ks. Mariusza. Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył ks. Mariusza. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli ks. proboszcz i ks. Michał Kwiecień.

czytaj więcej…


PODSUMOWANIE ROKU 2022

Jako wspólnota Parafialna św. Jana Chrzciciela w roku 2022 doświadczyliśmy wiele dobra i daliśmy się prowadzić Duchowi Bożemu. Zobaczmy pokrótce jak poddawaliśmy swe plany planom Boga.

czytaj więcej…

 


ARCHIWUM