Wydarzenia

 

IMIENINY s. BOGUMIŁY

W poniedziałek 10 czerwca swoje imieniny obchodziła s. Bogumiła Malikowska nasza katechetka. W jej intencji odprawiona została koncelebrowana Msza św., którą sprawowali ks. Proboszcz oraz ks. Krzysztof Rusnak i ks. Krzysztof Kasprzycki.

czytaj więcej…

 

SPOTKANIE Z p. BARBARĄ NOWAK

W ramach comiesięcznej katechezy dla dorosłych, 11 czerwca, w parafialnej auli miało miejsce z spotkanie z p. Barbarą Nowak. Tytuł wykładu brzmiał: „Takie będą Rzeczpospolite, jak ich młodzieży chowanie”.

czytaj więcej…

 

ŚWIADECTWO

W niedzielę 9 czerwca kościół nasz, wybrany został na szczególne wydarzenie – Modlitewne Jerycho – w ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego naszej archidiecezji. Na każdej Mszy św. usłyszeliśmy świadectwo nawróconego kapitana rezerwy. Karola Cierpicy – Jezus zmartwychwstał i żyje. Spotkałem Go!

czytaj więcej…

 

BOŻE CIAŁO 2024

Od wielu lat, uroczyste i publiczne wyznanie wiary, jakim jest procesja z Najświętszym Sakramentem, jest wspólnym przeżyciem parafii św. Jana Chrzciciela oraz Pana Jezusa Dobrego Pasterza, które ma już kilkudziesięcioletnią tradycję. W tym roku, 30 maja uroczystości rozpoczęły się Mszą św., na przykościelnym placu w parafii sąsiadów.

czytaj więcej…

 

CZUWANIE W WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W sobotni wieczór 18 maja nasza świątynia stała się Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego. Uroczyste czuwanie modlitewne rozpoczęło się Mszą św. o 18.30, a po niej miał miejsce dalszy ciąg czuwania. Nabożeństwo to rozpoczęło się Drogą Światła. Po każdym rozważaniu od paschału zapalana została świeca oznaczająca miejsce kolejnej stacji.

czytaj więcej…

 

PSZCZOŁA MIODNA, JAKO DAR STWÓRCY

W ramach katechezy miesięcznej, 14 maja, w parafialnej auli odbyło się spotkanie z panem dr. inż. Jackiem Kostuchem, który podjął temat: Znane i mniej znane tajemnice dzieła Stwórcy na przykładzie życia i rozwoju pszczół miodnych.

czytaj więcej…

 

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO 2024

Uroczystość Zwiastowania NMP, obchodzona jest, jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W związku z tym, że 25 marca w tym roku wypadało w Wielkim Tygodniu, uroczystość przeniesiona została na 8 kwietnia. Uroczyste przyrzeczenia składane przez wiernych podejmujących duchową adopcję, w imieniu Kościoła, przyjmowali ks. proboszcz Jerzy Serwin, podczas porannej i Krzysztof Kasprzycki, podczas wieczornej Eucharystii.

czytaj więcej…


PODSUMOWANIE ROKU 2023

Jako wspólnota Parafialna św. Jana Chrzciciela w roku 2023 doświadczyliśmy wiele dobra i daliśmy się prowadzić Duchowi Bożemu.
Co zachowało się w naszym sercu jako wspólnoty parafialnej w tym co dopiero zakończonym ubiegłym roku. Prześledźmy te momenty.

czytaj więcej…

 


ARCHIWUM

  1. WYDARZENIA rok 2024 → kliknij tutaj
  2. WYDARZENIA-ARCHIWUM → kliknij tutaj
  3. KORONAWIRUS ARCHIWUM → kliknij