Grupa misyjna dzieci

 

GRUPA MISYJNA  „KAROLKI – CHRZEŚCIJAŃSCY POMOCNICY

 

Krótka historia powstania

Był rok 2003- Adwent. Podczas rorat dla najmłodszych parafian, których tematem była praca misjonarzy na różnych kontynentach, sześcioro dzieci zobowiązało się do codziennego odmawiania jednej dziesiątki Różańca Świętego. Modlitwę swoją miały one ofiarować za misje i misjonarzy. Opiekunem duchowym tego niepozornego Koła Misyjnego został ks. Jacek Pierwoła. Do koła misyjnego kolejno przybywało coraz więcej chętnych. Wkrótce powstała 32-u osobowa grupa misyjna, dzieci i młodzieży z racji naszego wieku dzieci, która chętnie podejmowała trud pomocy misjom i misjonarzom.
Spotkania modlitewno- formacyjne pod opieką ks. Jacka Pierwoły odbywały się dwa razy w miesiącu. Dzięki spotkaniom dowiedzieliśmy się o ciężkiej i trudnej pracy misjonarzy, a także o bardzo ciężkim losie naszych rówieśników w krajach misyjnych. Dlatego zrodził się u nas pomysł niesienia pomocy nie tylko modlitewnej, ale także materialnej poprzez organizowanie kiermaszów stroików i ozdób świątecznych: wielkanocnych, wiązanek na święto zmarłych, wieńców adwentowych oraz stroików bożonarodzeniowych. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazany został na misje i misjonarzy. Pomoc materialną przekazaliśmy też ks. Andrzejowi Błażkiewiczowi, który z naszej parafii wyjechał na misje do Brazylii.

OBECNIE

grupa-misyjna-karolki-logoW niedzielę 23 października 2016r. obchodzimy w Kościele Niedzielę Misyjną. W tym dniu o godz. 10.30 dzieci z grupy misyjnej przystąpią i odnowią swoją wolę przynależności do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Otoczmy je już dziś naszą modlitwą. Wszystkie dzieci jak i rodziców zapraszamy do przebrania się w stroje misyjne. Zwracamy się z wielką prośbą o pomoc w przeprowadzeniu akcji „Murzynek dla Misji”, której celem jest zbiórka pieniędzy na budowę kuchni i wyposażenie szkoły w Ghanie. Jak co roku prosimy o upieczenie ciasta „murzynek” lub ciemnych mufinek i dostarczenie ich w czwartek (20.X) lub piątek (21.X) na plebanię lub do szkoły (szatnia w pawilonie B). Pakowanie, do którego również serdecznie zapraszamy, odbędzie się w salce misyjnej w piątek od godz. 15.30 aż do wieczora. W tym roku również po Mszy św. o godz. 10.30 będzie można wziąć udział w loterii na rzecz misji w Ghanie. Fanty na ten cel przeznaczyła Matka Generalna Jana z Rzymu.
Dzieci z grupy misyjnej i wszystkie chętne dzieci zapraszamy do udziału w dwudniowej wycieczce do Ośrodka Misyjno – Rekolekcyjnego w Piwnicznej Zdroju w dniach 5-6 listopada 2016 r. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy i zabawy, a wszystko to w atmosferze misyjnej radości. Koszt wyjazdu to 95 zł za dziecko i 110 za osobę dorosłą. Szczegółowe informacje u s. Marii Magdaleny. Zapisy w zakrystii lub u katechetów.