V spotkanie z o. Vadakkelem 13.07.2014

 

  Rekolekcje z o. J. Vadakkelem

W niedzielę 13 lipca, gościliśmy w naszej parafii po raz piąty misjonarza i charyzmatyka z Indii, o. Josepha Vadakkela. Rekolekcje rozpoczęły się parafialną Mszą św. o godz. 12.30. Koncelebrowali ją nasz gość oraz ks. Marcin, który na wstępie, jako gospodarz, przywitał wszystkich przybyłych: parafian, gości oraz uczestników kongresu.
Z homilią do zebranych zwrócił się o. Joseph. Nawiązując od przeczytanej perykopy o siewcy, kaznodzieja podkreślił, że w Piśmie Świętym jest wiele czekających na nas słów. Bóg sieje je na glebie naszych serc. Owoce tego siewu zależą jednak od stanu naszych serc. Słowo Boże przynosi nam radość i nadzieje, oczyszcza nasz umysł i nasze serce, dokonuje w naszym życiu zmian, które dotyczyć będą nie tylko nas, ale i naszych rodzin.
Na zakończenie Eucharystii ks. Marcin podziękował i wyraził swoją radość za wspólnie odprawioną Mszę św. „Odprawialiśmy ją w różnych językach – po polsku i angielsku, nie rozumiejąc ich, ale była to jedna Najświętsza Ofiara, co świadczy  o uniwersalizmie i wspólnocie Kościoła. I jest to piękne” – podkreślił celebrans.
W drugiej części spotkania o. Joseph odprawił Eucharystyczne nabożeństwo, podczas którego było miejsce na wspólną oraz własną modlitwę. Zakończeniem tego nabożeństwa było indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem każdego z uczestników.
Dalszy ciąg rekolekcji, tradycyjnie już, miał miejsce w centrum konferencyjnym „Reduta”.