Pierwsza Komunia Św.

Kraków, 13.09. 2017r.

Drodzy Rodzice!

Ojciec Święty, Jan Paweł II, tak wspomina dzień swojej I Komunii Świętej:
„Mam jeszcze w pamięci ten dzień, kiedy w gronie rówieśników i rówieśnic przyjmowałem po raz pierwszy Eucharystię w moim parafialnym kościele”.
Przed nami 20 maja 2018 roku, niezapomniany dzień I Komunii Świętej, która będzie świętem nie tylko w Waszych rodzinach, ale i w naszej rodzinie parafialnej. Dlatego pragniemy, aby dzieci i całe rodziny należycie przygotowały się do przyjęcia najważniejszego Gościa – Jezusa.
Przed kilku laty przynieśliście Wasze dzieci do chrztu i tym samym zobowiązaliście się wychować je w wierze i w miłości do Pana Boga i drugiego człowieka. Przez pierwsze lata życia Waszych dzieci wypełnialiście to zadanie w domach. Okres szkolny dziecka to czas, kiedy obowiązek ten podejmują również katecheci i parafia.
„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10, 14).
I Komunia Święta jest więc okazją do podjęcia wspólnego działania rodziców i katechetów, w trosce o duchowe przygotowanie dzieci. Katecheza w szkole ma należycie przygotować dzieci do przyjęcia Jezusa i „zatrzymania” Go na zawsze w ich sercu, ale konieczna jest w tym procesie pomoc Wasza, rodziców. Jeśli tego chcecie, musicie otoczyć swoje pociechy ciepłem Waszej rodzicielskiej miłości i dać im przykład chrześcijańskiego życia.
Ważnym elementem duchowego przygotowania dzieci w domach jest codzienna modlitwa, szczególnie wspólna, rodzinna modlitwa wieczorna. Klękajcie z dziećmi do wspólnej modlitwy!
Nie można zapomnieć także o cotygodniowej niedzielnej Mszy Świętej. Msza Święta w naszej świątyni odprawiana jest dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 10:30. Nie rezygnujmy z tego obowiązku również wtedy, kiedy wyjeżdżamy poza miasto. Można tak zaplanować dzień, aby znaleźć czas na spotkanie z Jezusem w Eucharystii.
Raz w miesiącu będziemy spotykać się na wspólnych Mszach Św. dla rodziców i dzieci z klas III. Będą one połączone z przekazywaniem dzieciom przez rodziców kolejnych pamiątek związanych z I Komunią Świętą.
W duchowym przygotowaniu nie może zabraknąć też, w miarę możliwości, udziału dzieci i rodziców w nabożeństwach, takich jak: Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa czy Majówka. Przychodźcie z nimi do kościoła!
W celu lepszego przygotowania będą organizowane dla rodziców przy parafii comiesięczne spotkania na tematy wychowawcze. Liczymy na Wasz liczny udział!
Jeszcze raz bardzo gorąco apelujemy, aby Jezus przychodzący do serca Waszego dziecka, nie został przesłonięty przez zbyt bogate i wyszukane stroje! Niech to będą skromne, liturgiczne szaty, które powoli już stają się tradycją w naszej parafii. Bardzo prosimy o zrozumienie i wyjście naprzeciw naszej prośbie. Parafia umożliwi uszycie lub odkupienie jednolitych strojów liturgicznych. Niech wszystkie dzieci będą ubrane jednolicie, a unikniemy tym samym rozpraszania dzieci w czasie tej najważniejszej, jak dotychczas dla nich, Mszy Świętej.
Na czas wspólnego dążenia do Stołu Pańskiego dzieci i rodziców życzymy: Szczęść Boże!

Ks. Ryszard Gacek, katecheta                                                       Ks. Jerzy Serwin, proboszcz

 

Uwaga! – aby ściągnąć dokument na komputer, należy link kliknąć PRAWYM klawiszem myszy i wybrać opcję „zapisz element docelowy jako”

opublikowano 21.09.2017 webmaster

Komentarze są wyłączone.