VIII spotkanie z o. J. Vadakkelem 3.V.2015

Wcześniejsze spotkania –> zakładka „Msze św. i nabożeństwa” w menu rozwijalnym


 

 

Rekolekcje z o. Josephem Vadakkelem

W niedzielę 3 maja 2015 r., po raz ósmy, gościliśmy w naszej parafii charyzmatyka i misjonarza z Indii o. Josepha Vadakkela.
Spotkanie uczestników rekolekcji, których temat brzmiał: ”Duch Święty jest naszym pomocnikiem i siłą” rozpoczęło się popołudniową, parafialną Mszą św., którą koncelebrowali nasz gość oraz ks. Proboszcz.
Na wstępie przybyłych wiernych, nie tylko z naszej parafii, ale z różnych stron Polski, przywitał ks. proboszcz.
Z homilią do zebranych zwrócił się o. Joseph, który nawiązał do czytanej podczas 5 niedzieli wielkanocnej perykopy (J. 15, 1 – 8). Fundamentem naszej wiary jest łączność z Chrystusem, jest trwanie w Nim, tak jak latorośl wyrasta z winnego krzewu. Modlitwa, uczestnictwo w Eucharystii, spowiedź św. – to daje łączność z Chrystusem, daje wzrost i przynosi owoce. Chrystus zmartwychwstał, żyje i cały czas działa. On chce cały czas dawać nam nadzieję, On jest odpowiedzą na nasze problemy, wtedy gdy trwamy w Nim.
Po Mszy św. odprawione zostało przez o. Josepha nabożeństwo eucharystyczne, połączone ze wspólną i prywatną modlitwą. Zakończeniem tego nabożeństwa było indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem każdego z uczestników.
Dalszy ciąg rekolekcji miał wyjątkowo miejsce w naszej świątyni.

 

 

 

Profil na Facebooku https://www.facebook.com/jezusdlarodziny
Kanał You Tube o. Joseph Vadakkel w Polsce:

https://www.youtube.com/channel/UCPzIard-leJJWx535xKOjEw?feature=watch