Ruch Światło-Życie – wspólnota młodzieżowa

Więcej informacji o nas na naszej stronie –> kliknij tutaj

Drodzy młodzi, dobiegł końca wspaniały czas wakacji i urlopów. Był to z pewnością czas wolny od codziennych obowiązków, od szkoły i pracy. Jednakże wielu z nas podczas tegorocznych wakacji nie marnowało czasu. Oazowicze i inni parafianie byli zaangażowani w Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w naszym mieście. Podczas Światowych Dni Młodych, pomagaliśmy na terenie naszej parafii osobom przybywającym z zagranicy dostać się do pojedynczych osób i rodzin, które je przyjmowały z życzliwością i uśmiechem na twarzy, pomagaliśmy również w przygotowaniu różnych ceremonii dla obcokrajowców w naszym parafialnym kościele i w wielu innych sekcjach. Byliśmy również obecni na spotkaniu z Papieżem Franciszkiem na Mszy Świętej na Brzegach oraz podczas czuwania. Także wielu z nas w tym roku przeżywało swoje rekolekcje, na których pogłębiło swoją więź z Bogiem, zapoznało się z nowymi kolegami i koleżankami oraz poszerzyło swoje horyzonty intelektualne.
Od kilku dni jesteśmy już w szkołach. Rozpoczął się również okres intensywnej pracy, nauki i różnych doświadczeń szkolnych lub akademickich. Między codziennymi obowiązkami nie możemy zapominać o Bogu i rozwijaniu własnej osobowości, a tu z pomocą przychodzi nam oaza, dokładniej Ruch Światło-Życie. W tej wspólnocie nie tylko pogłębiamy naszą wiedzę o Bogu i słowie, które do nas kieruje, ale jednoczymy się choćby na śpiewie, zabawie, rozmowach, wyjazdach i innych spotkaniach.
Drogi czytelniku, jeśli wyrażasz w sobie choć trochę chęci pracy nad sobą i kształtowania swojego charakteru, serdecznie Cię zapraszam na spotkania oazowe, które odbywają się w Sali na plebanii po Mszy Świętej wieczornej w każde piątki. Nie martw się brakiem akceptacji lub innym czynnikiem, który może spowodować brak Twojej obecności pośród nas. Ja dołączyłem do wspólnoty oazowej, nie wiedząc czym tak naprawdę jest Ruch Światło-Życie, ale zostałem przyjęty z otwartymi ramionami uczestników, animatorów i Księdza, co wpłynęło na pozytywną decyzję o pozostaniu we wspólnocie, w której teraz przygotowuję się do bycia animatorem. Jeśli dalej nie jesteś przekonany o dołączeniu do naszej wspólnoty, to porozmawiaj z jakimkolwiek animatorem, uczestnikiem lub księdzem o naszym Ruchu. Przyjdź i przekonaj się! Zmień swoje życie na lepsze!

Arek Sopata