Parafialne spotkanie opłatkowe

Parafialne spotkanie opłatkowe

Opłatkowe spotkanie wszystkich grup i wspólnot działających w naszej parafii, miało miejsce 8 stycznia, w Niedzielę Chrztu Pańskiego.
Przed jego rozpoczęciem dzieci z grupy teatralnej, działającej pod kierownictwem s. Marii Magdaleny ze świetlicy św. Filipa Nerii przedstawiły jasełka.
Bohaterka przedstawienia, Karolinka, kilkuletnia dziewczynka, pragnie przeżyć w rodzinnym gronie: mamy, taty i starszej siostry, wigilijny wieczór. Ale w tym domu nikt nie ma czasu, każdy biega za swoimi sprawami: siostra umawia się z koleżankami, matka spieszy się do pracy, ojciec załatwia interesy i nawet nie pamięta, że trzeba kupić choinkę. Karolinka ze swoimi pytaniami i problemami jest ignorowana przez rodziców i siostrę. Dlatego tez zwraca się do swojego Anioła Stróża o pomoc. Nowoczesny Anioł Stróż, poprzez komórkę zwołuje swoich „kolegów” Aniołów, którzy w błyskawiczny sposób rozwiązują problem wieczerzy wigilijnej, na której spotyka się nie tylko zaskoczona dziwnym obrotem sprawy, cała rodzina, ale pojawiają się niespodziewani goście: Dzieciątko Jezus. Maryja, Józef, pasterze, aniołowie i Trzej Królowie. Zebrani nagrodzili młodych artystów rzęsistymi brawami.
Poprowadzona przez ks. Proboszcza modlitwa rozpoczęła właściwe spotkanie. Podczas swojego wystąpienia ks. Proboszcz podziękował wszystkim za przybycie. Szczególne słowa wdzięczności skierował pod adresem p. Elżbiety Ślusarczyk – przewodniczącej Koła Przyjaciół Radia Maryja (KPRM). Właśnie członkowie tej wspólnoty byli organizatorami tegorocznego spotkania opłatkowego. Przy tej okazji przypomniano także, ze KPRM w tych dniach obchodzi pierwszy rok działalności w naszej parafii. Za tę bardzo dynamiczną działalność dziękował ks. Proboszcz, zaś p. Elżbieta również wyraziła swoją radość z powodu przeżywania małego jubileuszu, a także wyraziła w imieniu wszystkich członków KPRM wdzięczność za umożliwienie powstania i działania w naszej parafii takiej wspólnoty. Osobne słowa wdzięczności p. Elżbieta skierowała także do s. Hiacynty, za jej oddanie w działalność KPRM.
Po tych oficjalnych wystąpieniach, nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnych życzeń, zaś po nim wszyscy zasiedli do kolędowania. Śpiewowi akompaniował ks. Prałat – na pianinie i s. Hiacynta – na gitarze.
Zmęczeni śpiewem mogli posilić się pysznymi ciastami, przygotowanymi przez panie (a może nawet i panów) z KPRM i porozmawiać przy filiżance herbaty lub kawy.
W naszej auli zgromadziła się piękna parafialna rodzina, gdzie wszyscy są mile widziani i zapraszani.