26.03.2023. V niedziela Wielkiego Postu

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 marca 2023

 

 

 

 1. Witamy w naszej parafii ks. Marcina Rozmusa i ks. Pawła Gawrona, który poprowadzą nasze rekolekcje wielkopostne i bezpośrednie przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na ten pracowity czas, pamiętając w modlitwie, życzymy światła Ducha Świętego oraz siły i zdrowia.
  Dziś Gorzkie Żale o 17.00. O 19.30, nauka dla młodzieży uczącej się, studentów i pracującej. Od czwartku do soboty będziemy kontynuować nasze rekolekcje. Nauki dla wszystkich na Mszach św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.30, zaś o 17.00 nauka dla uczniów Szkoły Podstawowej i kandydatów do bierzmowania. Bardzo prosimy rodziców, aby stworzyli atmosferę zainteresowania rekolekcyjnego w rodzinach, by szczególnie młodzież i dzieci mogły dobrze przeżyć ten czas.
  W naszych kalendarzach zarezerwujmy czas na spotkania rekolekcyjne i spowiedź rekolekcyjną, w piątek i sobotę od 6.30-10.00 i od 16.00-20.00. Co roku przypominamy, aby skorzystać ze spowiedzi św. w czasie rekolekcji. Jest zaproszonych kilku kapłanów, którzy będą do naszej dyspozycji. Odkładanie spowiedzi powoduje oblężenie konfesjonałów przed świętami, długi czas oczekiwania, zdenerwowanie i pośpiech. W czasie organizowanej spowiedzi jest płynność spowiedzi, a na następny dzień już w Niedziele Palmową i w Wielkim Tygodniu są ogromne kolejki. Dajmy wyraz naszej miłości bliźniego wobec posługujących kapłanów w konfesjonale.
  W sobotę, 1 kwietnia o 9.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych – dla osób starszych i chorych. Również w sobotę od 10.30 odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św., których prosimy zgłaszać w zakrystii. W sobotę Kancelaria Parafialna nie będzie czynna ze względu na dzień spowiedzi. Prosimy o zapoznanie się z planem rekolekcji, który jest wywieszony na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w naszym kwartalniku Głos Świętojański, który polecamy.
 2. Jutro Msza św. godz. 18.30 z udziałem członków Koła Radio Maryja, a we wtorek Rycerzy Kolumba.
 3. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. o 8.00, która poprowadzi Grupa charytatywna, dla uczniów ze Szkoły Podstawowej o 17.00 i o 17.45 dla wszystkich. Młodzież oazowa zaprasza wszystkich parafian a szczególnie młodzież i studentów na Drogę Krzyżową w formie teatru cieni, o 20.00 w naszym kościele. W naszej parafii Droga Krzyżowa po osiedlu w przyszłą niedziele o godz. 15.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o 6.30 w intencji dobrodziejów naszego kościoła, za zmarłych wypominanych, oraz tych, z których grobów ziemia złożona jest kurhanie. O 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie w intencji Ojczyzny. Na Mszy św. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi za dzieci nienarodzone i oddanie czci relikwią św. Joanny Berety Moli.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm. Na Mszę św. o godz. 10.30 gromadzimy się przed głównym wejściem do kościoła, gdzie będzie poświecenie palm i uroczysta procesja z palmami do świątyni. Po Mszy św. będzie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę – wykonaną samodzielnie. Dzisiaj i w przyszła niedzielę młodzież oazowa rozprowadza palmy po Mszach św.
 6. Dziękujemy za składane dziś ofiary i deklaracje ofiar na wymianę okien do naszego kościoła, przekazywać na konto parafii, czy ofiaromat. Za tydzień składka inwestycyjna na wymianę okien w naszym kościele. Żywność dla potrzebujących można przynosić do kosza, a pieniądze do puszek w kościele. W duchu solidarności z najbardziej potrzebującymi nabywajmy Baranki Wielkanocne Caritas i Paschaliki przed wejściem do kościoła lub w zakrystii. Niech nie zabraknie go na żadnym stole wielkanocnym i w koszyku ze „świeconym”. Do skarbony na środku kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.
 7. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dniach od 10 – 16 lipca do Skorzęcina nad Jeziorem Niedzięgiel i Białym w powiecie gnieźnieńskim. Koszt wyjazdu 1000 zł. W cenie przejazd autokarem, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wycieczka do Biskupina. Więcej informacji u Ks. Michała. Zapisy w zakrystii.
 8. Zapraszamy również wszystkich parafian do udziału w pielgrzymce do Świętego Krzyża, Gidli i Lichenia w dniach 21-23 kwietnia. Koszt wyjazdu to 850 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii.
 9. Zespół Szkół Specjalnych na os. Sportowym 28 w Krakowie zaprasza na „Dzień otwarty” 1 kwietnia w godz. 9.00-13.00. Szczegóły dotyczące kształcenia na plakatach. Zainteresowanych zapraszamy.

Ogłoszenia archiwalne

 1. 19.03.2023. IV niedziela Wielkiego Postu
 2. 12.03.2023. III niedziela Wielkiego Postu
 3. 05.03.2023. II niedziela Wielkiego Postu
 4. 26.02.2023. I niedziela Wielkiego Postu
 5. 22.02.2023. Środa Popielcowa

Komentarze są wyłączone.