13.10.2019. XXVIII niedziela zwykła

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 października 2019

 

 

 

 1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, w dni powszednie o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o 18.00. Dziś również zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, na wzór majówek ewangelizacyjnych, o godz. 16.00 przy na placu przy ul. Balladyny. W przyszłą niedzielę różaniec będzie przy szkole na ul. Kazimierza Odnowiciela.
 2. Dzisiaj jest przeprowadzana w całej Polsce zbiórka przykościelna z okazji XIX Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Dlatego polecamy tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości wszystkich Parafian.
 3. Zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci z kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. w poniedziałek 14 października lub 21 października o godz. 19.30 w auli na plebanii.
 4. W sobotę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki .W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Proboszcz Jerzy. Życzymy mu wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej, zdrowia i sił na każdy dzień. Całą wspólnotę parafialną zapraszamy na Mszę św. w intencji Ks. Proboszcza w sobotę o godz. 18.30.
 5. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca Diakonia modlitwy i Wspólnota dorosłych Wody Jordanu, zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne do kaplicy św. Janów.
 6. W przyszłą niedzielę 20 października w uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji i miasta Krakowa, obchodzimy w Kościele Niedzielę Misyjną. Wszystkie dzieci zapraszamy do przebrania się w stroje misyjne na Mszę św. o godz. 10.30. Zwracamy się z wielką prośbą o pomoc w przeprowadzeniu akcji Ciasto Murzynek dla misji, której celem jest zbiórka pieniędzy na budowę i wyposażenie szkoły w Ghanie prowadzone przez Siostry Nazaretanki. Jak co roku prosimy o upieczenie ciasta „murzynek” lub ciemnych mufinek i dostarczenie ich na plebanię do godziny 14.00 we czwartek 17 października i piątek 18 października, lub w piątek do szkolnej szatni w pawilonie B. Pakowanie, do którego również zapraszamy odbędzie się w salce misyjnej w piątek od godziny 15.30 aż do wieczora. Bardzo prosimy, by blachy były opisane imieniem i nazwiskiem tak, aby łatwiej było je potem odebrać. W tym roku oprócz ciasta będzie można nabyć kalendarze na rok 2020 przygotowane przez nasze siostry w Ghanie.
 7. Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela zapraszamy w czwartek 17 października na Mszę św. o godz. 18.30 nauczycieli, wychowawców, wykładowców akademickich, pracowników naukowych i katechetów. Modlitwą otoczmy żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do auli parafialnej.
 8. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, roczne lub miesięczne, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można zamawiać w zakrystii. Karteczki na wpisanie imion zmarłych można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Za zmarłych wypominanych modlimy się w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.45, 10.15 11.45, we Mszy św. w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30, oraz w każdy wtorek o godz. 18.00 odmawiamy w ich intencji różaniec. W uroczystość Wszystkich Świętych w naszej kaplicy św. Janów przy naszym cmentarzu i kurhanie będzie Msza św. o godz. 13.30. W zakrystii można zamawiać intencje na Msze św. wspólną za zmarłych z naszych rodzin. W naszym kościele w Dzień Zaduszny będzie Msza św. wspólna o godz. 9.30. Można przynosić do kurhanu parafialnego ziemię z grobów naszych bliskich.
 9. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na termomodernizację i trwające prace przy kościele.
 10. Zapraszamy do włączenia się w całoroczną zbiórkę znaczków pocztowych na misje. Stare, ostemplowane znaczki mają swoją wartość. Znaczki te zostaną wysłane do księży werbistów, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony na misje. Na początku miesiąca misyjnego zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę.
 11. Nasza parafia organizuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27.04- 04.05. Pielgrzymkę poprowadzi ks. prof. Roman Bogacz. Program i potrzebne formularze są dostępne w zakrystii. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

Ogłoszenia archiwalne

 1. 06.10.2019. XXVII niedziela zwykła
 2. 29.09.2019. XXVI niedziela zwykła
 3. 22.09.2019. XXV niedziela zwykła

Komentarze są wyłączone.