02.08.2020. XVIII Niedziela zwykła

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 sierpnia 2020

 

 

 

 1. Dziś godz. 18.30 zmianka różańcowa. Nieszpory o godz. 19.00, a po nich wieczorna Msz św.
 2. Dziś wszyscy, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii św. i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą uzyskać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.
 3. We wtorek św. Jan Marii Vianneya, patron kapłanów. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach. W piątek wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. W naszym kościele możliwość oddania czci Jego relikwiom. W sobotę św. Dominika.
 4. We środę w święto Przemienienia Pańskiego wyrusza z Krakowa 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po Mszy św. w katedrze na Wawelu o godz. 7.00. We wtorek 11 sierpnia zakończenie pielgrzymki uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
  W pierwszy czwartek Godzina święta w czwartek o 17.30. Zapraszamy szczególnie do wspólnej modlitwy za kapłanów Apostolat Margaretka i rodziny, z których wyszły powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek spowiedź dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 7.00 – 8.00 i od 17.30 – 19.00.
  W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od 7.00 – 8.00 i od 17.00 – 19.00. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci. O 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W piątek okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od 7.00 – 8.00 i od 17.00 – 19.00. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież.
 6. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie abstynenckie, chcemy przeprosić Boga za cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna. Deklaracje trzeźwościowe i abstynenckie można składać do Księgi Trzeźwościowej przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.
 7. Dziękujemy za ofiary i deklaracje składane w kościele czy na konto parafii. Cały czas koncentrujemy nasze środki finansowe, aby móc wypłacić zobowiązania za wykonanie nadmuchowej instalacji ogrzewania kościoła, uruchomione w lutym. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc, aby ten dług znacząco w sierpniu obniżyć.
 8. Pragniemy poinformować, że na terenie naszej plebanii i kościoła od 17-19 lipca przebywała osoba, która przechodziła bezobjawowo Covid-19. W związku z tym Państwowy Inspektorat Powiatowy w Krakowie zastosował kwarantannę wobec 14 osób, oraz osób z bezpośredniego ich otoczenia. Kwarantanną zostają objęte zawsze osoby zdrowe, które miały kontakt z osobą zakażoną. Po decyzji SANEPIDU na plebanii i w kościele przeprowadzono proces dezynfekcji pomieszczeń i sprzętu wyposażenia miejsc pobytu, z którymi miała styczność osoba zakażona. Dzięki Bogu, wszystkie osoby, a wśród nich trzech kapłanów, dwie siostry, pracownicy parafii, oraz pełniący służbę liturgiczną i penitenci otrzymały ujemny wynik testów na Covid-19. Z wszystkich objętych kwarantanną w ubiegłym tygodniu została zdjęta kwarantanna. Nikt nie został zakażony. Informujemy o tym bo niestety, ale wiele fałszywych plotek krąży na ten temat do tej pory. W związku z tym usilnie przypominamy o konieczności zachowywania wskazań sanitarnych tj. zasłaniania nosa i ust przebywając w miejscach publicznych, również w kościele, jak również higieny rąk, przez mycie i dezynfekcję. W związku z powyższym zalecamy usilnie przyjmowanie Komunii św. na rękę. Najpierw do Komunii przystępują osoby przyjmujące na rękę, a dopiero po nich do ust. Przyjmujemy Komunie na lewą rękę robiąc na dłoni „tron”, a prawą ręką wkładamy Hostię do ust w obecności kapłana.
 9. Wszystkim naszym parafianom, i gościom, solenizantom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza za dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu i zdrowiu w tym trudnym czasie epidemii szczęśliwie wrócą do domu.

Ogłoszenia archiwalne

Komentarze są wyłączone.