24.09.2023. XXV niedziela zwykła

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 września 2023

 

 

 

 1. Obchodzony dziś w naszej archidiecezji Dzień Modlitwy za Młodzież jest okazją, aby otoczyć modlitwą młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca. Ta modlitwa jest szczególnym wsparciem dla wszystkich pracujących z młodzieżą – księży, sióstr zakonnych, katechetów, animatorów i liderów. Przeprowadzana dziś przez młodzież przykościelna zbiórka pomoże w organizowaniu w parafii i dekanacie inicjatyw, które pomogą w poszukiwaniu nowych dróg dotarcia do młodzieży z przesłaniem Ewangelii. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.
 2. Jutrzejsza Msza św. wieczorna z udziałem Koła Rodziny Radio Maryja, a we wtorek spotkanie Rycerzy Kolumba o godz. 19.30.
 3. W piątek 29 września w święto świętych Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała swój dzień imienin przeżywa nasz ks. Michał Kwiecień. Życzymy mu wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej, zdrowia i sił na każdy dzień. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. w intencji księdza Michała o godz. 18.30.
 4. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz.17.00 z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku, zaś o 18.00 dla wszystkich. W niedziele o godz. 17.15. Prosimy rodziców o dopilnowanie uczestnictwa dzieci i młodzieży. Poszczególne wspólnoty i grupy parafialne prosimy o włączenie się do czynnego udziału w nabożeństwa. Zapraszamy również na nabożeństwa różańcowe na terenie naszej parafii. Pierwsze takie spotkanie będzie w niedzielę 1 października o godz. 16.00 przy ul. Łuszczkiewicza. Będziemy otaczać modlitwą rodziny przeżywające trudności, kryzysy i groźbę rozpadu małżeństwa. Znajdźmy czas na tą wspólną modlitwę i świadectwo wiary.
  Dziś można nabyć przy stoliku pod chórem, dla siebie lub na prezent, nasz parafialny jubileuszowy różaniec, w którym umieszczono relikwie czerwonoprądnickich świętych, św. Brata Alberta i bł. s. Bernardyny.
 5. W czwartek o godz. 18.30 uroczyste rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św. w naszej parafii. Zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają uroczyste błogosławieństwo i zostaną poświęcone dla nich różańce.
 6. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. Jak widzimy w ubiegłym tygodniu wymieniono kolejne okna i kolejna część witraży po renowacji wróciła na swoje miejsce. Demontujemy i przenosimy resztowania w nowe miejsca. Prosimy o dalsze wsparcie finansowe. W przyszłą pierwszą niedzielę października składka inwestycyjna na wymianę okien do naszego kościoła.
 7. Wszystkich członków Żywego Różańca, oraz sympatyków zapraszamy na pielgrzymkę do Łagiewnik w sobotę 30 września. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła nowy numer Dobrych Nowin o tematyce różańcowej.

Ogłoszenia archiwalne

 1. 17.09.2023. XXIV niedziela zwykła
 2. 10.09.2023. XXIII niedziela zwykła
 3. 03.09.2023. XXII niedziela zwykła
 4. 27.08.2023. XXI niedziela zwykła
 5. 20.08.2023. XX niedziela zwykła