17.03.2019 II niedziela Wielkiego Postu

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019

 

 

 

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę niosą na krańce ziemi, ponosząc z tego powodu prześladowana, posunięte aż do utraty życia. Ofiary na misje, a szczególnie dla potrzebujących w Aleppo, można składać do puszki, która znajduje się na środku kościoła, dzisiaj i przez cały tydzień. Istnieje możliwość pomocy misjonarzom poprzez wysyłanie ESM-a o treści Misje na numer 72032. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła. Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy w zeszłą niedzielę, w ramach inicjatywy niesienia pomocy prześladowanym chrześcijanom będziemy dziś gościć w naszej parafii melchicko-katolickiego arcybiskupa Aleppo abpa Jean-Clémenta Jeanbarta. Abp Jeanbart wygłosi w naszej parafii homilię w czasie Mszy św.
  o godz. 12.00.
 2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek lub w czwartek o godz. 19.30 w auli na plebanii.
 4. W poniedziałek o godz. 18.30 – Msza św. w intencji Radio Maryja i powstałych dzieł, a po niej spotkanie w salkach.
 5. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Spotkanie diakonii liturgicznej o godz. 19.30.
 6. W piątek 22. Droga Krzyżowa z udziałem dziećmi o 17.00. Z młodzieżą i dorosłymi o 17.45. Na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom oczekującym dziecka udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła. Rozpoczęcie kolejna edycji Świętojańskiej Szkoły dla Rodziców opartej na programie szkoły rodzenia.
 7. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na termomodernizację naszej świątyni. Za tydzień zbiórka charytatywna do puszek dla potrzebujących z naszej parafii. Przez cały Wielki Post żywność dla najbardziej potrzebujących z naszej można przynosić do kosza przed ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej, a pieniądze do puszek w kościele. Można zabrać torby charytatywne.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. z homilią o. Josepha Vadakkela, misjonarza z Indii, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie. Dalsza część spotkania rekolekcyjnego będzie w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Reduta. Szczegóły na plakatach.
 9. Nowo powstała Szkoła Podstawowa nr.60 na ul. Kazimierza Odnowiciela 2 – mała rodzinna szkoła – zachęca do zapisania dzieci z rocznika 2012 i 2013 do klasy pierwszej.
 10. Za tydzień ukaże się kolejny numer naszego miesięcznika Głos Świętojański, w którym znajdzie się program Rekolekcji wielkopostnych, artykuły pisane przez naszych parafian z życia naszej parafii.

Ogłoszenia archiwalne

 1. 10.03.2019 I niedziela Wielkiego Postu
 2. 03.03.2019. VIII niedziela zwykła
 3. 24.02.2019. VII niedziela zwykła

Komentarze są wyłączone.