16.02.2020. VI niedziela zwykła

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 lutego 2020

 

 

 

 1. Dziś Nieszpory o godz. 17.30. O godz. 19.00. zapraszamy do naszej auli parafialnej na koncert czterech gitar klasycznych, Cracow Guitar Quartet, czołowego polskiego zespołu muzyki gitarowej, który już kilkakrotnie gościł w naszej parafii.
 2. W tym tygodniu:
  1. Jutro poniedziałek zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 19.30, a o godz. godz. 19.15 spotkanie Zrzeszenia Kolejarzy i Straży Honorowej NSPJ.
  2. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w śpiew wraz ze scholą w trakcie Triduum Paschalnego na spotkanie organizacyjne w jutro o godz. 18.00 w salkach.
  3. W środę – 19 lutego na Mszy św. o godz. 18.30 młodzież klas VI rozpocznie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Zapiszą się jako kandydaci i otrzymają indeks. Przygotowanie do bierzmowania obejmuje 10 spotkań w klasie VI i VII, oraz 20 spotkań w klasie VIII, w której jest bierzmowanie. Przygotowanie do bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej, oraz w trakcie lekcji religii w szkole. Pragniemy kolejny raz przypomnieć, bo ciągle spotykamy się niezrozumieniem, że właściwym i uprzywilejowanym miejscem przygotowania do sakramentu bierzmowania jest parafia zamieszkania, a nie parafia, na terenie której znajduje się szkoła. Jeśli koś z klasy VII i starszy nie rozpoczął do tej pory przygotowania do tego sakramentu, to może to zrobić z nową grupą. Prosimy o dopilnowanie młodzieży przez swoich rodziców i dziadków. A informujemy o tym, bo wielu młodych tego przygotowania nie podejmuje.
  4. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca Diakonia modlitwy i Wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu, zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne w kościele.
  5. W sobotę 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Jest ono okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy. Jak każdego 22. dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom w stanie błogosławionym udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary i deklaracje ofiar na prace związane z zamontowaniem nowego ogrzewania nadmuchowego w naszej świątyni. Czekamy na ostateczną decyzję EPEC o dostarczeniu ciepła. Trwają prace wykończeniowe wokół wlotów powietrza w kościele. Trwają też prace wokół krypty. W tym tygodniu zamontowano barierki. Trwają prace renowacyjne w jej wnętrzu.
  Deklaracje na termomodernizację można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Zwracamy się z prośbą o odpisy podatkowe na cele „kultu religijnego” od osób fizycznych lub prawnych. Osoby fizyczne mogą od dochodu odliczyć darowizny do 6% swojego dochodu, a osoby prawne do 10% dochodu. Dziś przykościelna kwesta grupy charytatywnej dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na budowę kościoła Świętej Rodziny w Balicach. Kazania wygłosi ks. Proboszcz Jerzy Zuber. Prosimy o wsparcie tego dzieła.
 5. Przed nami ostatni tydzień karnawału. Przeżyjmy go w duchu chrześcijańskiej radości, która zawsze musi się łączyć z odpowiedzialnością za swoje czyny. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 40-godzinne Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 13.30.
  1. od 14.30 – 15.30 – Adoracja młodzieży
  2. od 15.30 – 16.30 – Adoracja Zrzeszenia Kolejarzy, Straży Honorowej NSPJ i Domowego Kościoła, Koła Przyjaciół Radio Maryja
  3. od 16.30 – 17.30 – Adoracja Wspólnoty dorosłych Wody Jordanu Ruchu Światło-Życie, Diakonia Wyzwolenia, Grupy Charytatywnej, Akcji Katolickiej i Żywego Różańca i Rycerzy Kolumba
  4. 17.30 – Nieszpory. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 6. Za tydzień będzie można nabyć kolejny numer naszego miesięcznika Głos Świętojański.

Ogłoszenia archiwalne

 1. 09.02.2020. V niedziela zwykła
 2. 02.02.2020. IV niedziela zwykła
 3. 26.01.2020. III niedziela zwykła

Komentarze są wyłączone.