16.06.2019. Niedziela Trójcy Przenajświętszej

NIEDZIELA PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
16 czerwca 2019

 

 

 

 1. 1. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Na czerwcówki z Psalterionem zapraszamy w poniedziałki do kaplicy Janów na godzinę 20.15. Dziś o 18.45 zapraszamy na krótki recital organowy, w wykonaniu Michała Piechnika, w ramach 3. Świętojańskich Spotkań z Muzyką Organową.
 2. Również dziś godz. 15.30 na parkingu parafialnym nastąpi uroczyste otwarcie VIII Spotkań Świętojańskich. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnego świętowania i zabawy. Weźmy udziału w konkursach. Zapraszamy na specjały naszych parafianek. O godz. 19.00 koncept zespołu ewangelizacyjnego Bless z Gliwic. Szczegóły na plakatach, ulotkach i na stronie internetowej. Na parkingu parafialnym będzie można parkować samochody tylko do godz. 14.30. Przed kościołem można już nabywać losy loterii fantowej. Lista nagród głównych na plakatach wokół kościoła. Dziś również młodzież oazowa rozprowadza odpustowy numer Głosu Świętojańskiego, którego zachęcamy nabyć.
 3. Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 4. Na podstawie Statutu Duszpasterskiej Rady Parafialnej Archidiecezji Krakowskiej została powołana przez Księdza Proboszcza w Parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie Duszpasterska Rada Parafialna na trzyletnią kadencję, która tworzą:
  z urzędu:z nominacji: z wyboru parafian:
  ks. Nizio Łukasz Boligłowa Elżbieta Czapnik Andrzej
  ks. Małysa Daniel Oleniacz Robert Franaszek Antonii
  ks. Pietrzak Dariusz Panoś Natalia Grabowska Wiesława
  s. Hiacynta Niewiadomska CSFM Sikora Andrzej Kawecki Stanisław
  Dankiewicz PiotrŚlęczek Karol Kiresztura Zdzisław
  Ślusarczyk Elżbieta Kmiecik Paweł
  Wójcik BożenaKowal Tomasz
  Piłat Kazimiera
  Słodkowicz Anna
  Swatowska Ewa
  Ślęczek Agnieszka
  Tuleja Maria
  Zawisza Czesław
 5. Zapraszamy na zakończenie Roku formacyjnego ministrantów, lektorów, scholę Świętojańskie Nutki, Grupę misyjną, dzieci z Świetlicy św. Filipa Neri, młodzież oazową, animatorów, wszystkich prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz Rodziców. Spotkanie odbędzie się jutro 17.06 o 17.30 na placu przy plebanii. Rozpoczniemy grillem i zabawami, a o 18.30 uroczysta Msza św. imieninowa w intencji s. Marii Magdaleny. Życzymy jej błogosławieństwa Bożego, radości i sił, w każdym dniu jej życia. Niech dobry Bóg błogosławi oraz obdarza swoją łaską i pokojem.
 6. W wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich wspólnot dorosłych, oraz Duszpasterskiej Rady Parafialnej i nowo powołanej, Komitetu Organizacyjnego Świętojańskich Spotkań na placu przed plebanią. Możliwość spowiedzi na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży we wtorek od 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 19.00.
 7. We środę dzieci i młodzież będą przeżywać zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy ich na Mszę św. wraz z rodzicami i nauczycielami o godz. 9.30.
 8. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązkowe. W tym roku procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 16.00 z naszej parafii. Pomimo rozpoczętych wakacji prosimy o liczny udział. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki i chłopców w komeżkach dzwoniących na dzwonkach, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, oraz osoby noszące feretrony, chorągwie i świece. Prosimy, aby dostosować się do wskazówek osób, kierujących porządkiem procesji. Do skarbony na środku kościoła możemy złożyć ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy. Można też przynosić kwiaty do ubrania ołtarzy w środę po południu do zakrystii. Prosimy o udekorowanie okien i domów w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pań, które by mogły i zechciały nosić feretrony na procesji Bożego Ciapa i podczas Oktawy. Zgłoszenia w zakrystii lub u Pani Elżbiety Ślusarczyk.
 9. Można zamawiać przy stoliku pod chórem Mszę św. wspólną za żyjących i zmarłych ojców z okazji zbliżającego się ich święta. Msza św. za zmarłych ojców będzie w piątek o 21.06, a za żyjących w sobotę 22.06 o godz. 18.30.
 10. Wyjazd dla dzieci po pierwszej rocznicy Komunii św. rozpoczynamy według planu, we wtorek 18 czerwca
  o godz. 7.00 spod kościoła. Planowany powrót o 15:30.
 11. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ludźmierza i Zakopanego w sobotę 22.06. Wyjazd z ul. Naczelnej o godz. 8.00. Koszt 30 zł. Powrót wieczorem. Zapisy w zakrystii. Szczegółowych informacji udziela ks. Łukasz.
 12. Przy wyjściu z kościoła można zabrać bezpłatną gazetę Na szlaku wiary, w której znajdziemy miedzy innymi obszerny artykuł o grupach dzieci i młodzieży w naszej parafii.

Ogłoszenia archiwalne

 1. 09.06.2019. VIII niedziela wielkanocna- Zesłanie Ducha Świętego
 2. 02.06.2019. Wniebowstąpienie Pańskie
 3. 16.05.2019. VI niedziela wielkanocna

Komentarze są wyłączone.