25.07.2021. XVII niedziela zwykła

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 lipca 2021

 

 

 

 1. Dziś Nieszpory o godz. 19.00, a po nich Msza św. wieczorna.
 2. Koło Radio Maryja zaprasza jutro o godz. 18.30 na comiesięczną Mszę św. w intencji Radio Maryja i wszystkich dzieł powstających przy nim.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
  1. Jutro przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. Pamiętajmy o modlitwie za naszych rodziców i dziadków;
  2. w środę wspomnienie św. Szarbela;
  3. w czwartek św. Marty;
  4. w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
   Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości łask Bożych.
 4. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, dziś po każdej Mszy św. na parkingu parafialnym będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. i modlitwa o roztropne ich wykorzystywanie. Modlitwę odmówimy w kościele. Wyjeżdżające z parkingu pojazdy kapłan będzie kropił wodą święconą przy gablocie od strony wschodniej kościoła. Prosząc o błogosławieństwo i poświecenie swoich pojazdów możemy złożyć ofiarę na misyjne środki transportu biorąc udział w akcji „1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku” organizowany przez MIVA Polska – organizacji na rzecz zakupu misyjnych środków transportu dla polskich misjonarzy.
 5. Jest już możliwość przyjmowania intencji mszalnych na rok 2021.
 6. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele pod chórem. W przyszłą pierwszą niedzielę sierpnia składka inwestycyjna na wymianę okien.
 7. Trwamy w przygotowaniu do uroczystości beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. W każdą sobotę do 11 września przed wieczorną Mszą św., wobec Najświętszego Sakramentu, trwamy na modlitwie różańcowej. Wybrane cytaty Sługi Bożego, posłużą nam każdego dnia do podjęcia krótkiej refleksji na zakończenie Mszy św. o godz. 18.30.
 8. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia z Krakowa. Zapisy od 1 do 5 sierpnia w naszej parafii. Szczegółowe informacje na stronie pielgrzymki, na plakatach i na ulotkach, które można zabrać w zakrystii.

Ogłoszenia archiwalne

 1. 18.07.2021. XVI niedziela zwykła
 2. 11.07.2021. XV niedziela zwykła
 3. 04.07.2021. XIV niedziela zwykła
 4. 27.06.2021. XIII niedziela zwykła
 5. 20.06.2021. XII niedziela zwykła

Komentarze są wyłączone.