10.10.2021. XXVIII niedziela zwykła

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
10 października 2021

 

 

 

 1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o 18.00 dla wszystkich. Dziś również zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, na wzór majówek ewangelizacyjnych, o godz. 16.00 na placu przy ul. Balladyny. W przyszłą niedzielę różaniec będzie przy kapliczce na ul. Naczelnej.
 2. Dzisiaj jest przeprowadzana w całej Polsce zbiórka z okazji XXI Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Polecamy tę zbiórkę życzliwości wszystkich Parafian.
 3. Zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci z kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. w poniedziałek 11 października lub w czwartek 14 października o godz.19.15 w auli parafialnej.
 4. Juto spotkanie Katolickiego Zrzeszenia Kolejarzy i Straży Honorowej NSPJ o godz. 19.15, zaś Diakonii liturgicznej we środę o godz. 19.30
 5. Wspólnota dorosłych Wody Jordanu zaprasza we wtorek 12 października na Mszę św. o godz. 18.30 a po niej na spotkanie w auli parafialnej z ks. prof. Robertem Nęckiem, Kierownikiem Katedry Edukacji Medialnej, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II na temat: Kardynał Franciszek Macharski w 5. rocznicę śmierci Metropolity Krakowskiego, oraz prezentacja jego książki pod tym samym tytułem. Szczegóły na plakatach. Gorąco zapraszamy.
 6. Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy w środę 13 października na Mszę św. o godz. 18.30 nauczycieli, wychowawców, wykładowców akademickich, pracowników naukowych i katechetów. Modlitwą otoczmy żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana.
 7. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca Diakonia modlitwy i Wspólnota dorosłych Wody Jordanu, zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne w kościele.
 8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, 15 października do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami. O godz. 18.00 będzie Msza Święta dziękczynna za dar życia połączona z zawierzeniem zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Organizatorzy proszą o przyniesienie karty z zapisanym imieniem dziecka (może to być imię symboliczne) i imionami Rodziców. Dzieci będą wpisane do Księgi Dzieci Utraconych.
 9. 19 października wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Proboszcz Jerzy. Życzymy mu wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej, zdrowia i sił na każdy dzień. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ks. Proboszcza w najbliższą sobotę o godz. 18.30.
 10. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na rozpoczętą już wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. W przyszłą niedzielę tradycyjna kwesta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bardzo prosimy do nabywania naszej parafialnej gazety Głos Świętojański.
 11. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, roczne lub miesięczne, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można zamawiać w zakrystii.Karteczki na wpisanie imion zmarłych można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Za zmarłych wypominanych modlimy się w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.45, 10.1511.45, we Mszy św. w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30, oraz w każdy wtorek o godz. 18.00 odmawiamy w ich intencji różaniec. W uroczystość Wszystkich Świętych w naszej kaplicy św. Janów przy naszym cmentarzu i kurhanie będzie Msza św. o godz. 13.30. W zakrystii można zamawiać intencje na Msze św. wspólną za zmarłych z naszych rodzin. W naszym kościele w Dzień Zaduszny będzie Msza św. wspólna o godz. 9.30. Można przynosić do kurhanu parafialnego ziemię z grobów naszych bliskich.

Ogłoszenia archiwalne

 1. 03.10.2021. XXVII niedziela zwykła
 2. 26.09.2021. XXVI niedziela zwykła
 3. 19.09.2021. XXV niedziela zwykła
 4. 12.09.2021. XXIV niedziela zwykła
 5. 05.09.2021. XXIII niedziela zwykła

Komentarze są wyłączone.