Koncert Lidii Jazgar 10.01.

Koncert Lidii Jazgar

Nasza parafialna aula była w dniu 10 stycznia miejscem koncertu p. Lidii Jazgar, której towarzyszyli p. Ryszard Brączek oraz p. Michał Gąsiorowski – gitarzyści, członkowie zespołu „Galicja”, a który obchodzi w tym roku 30 lecie działalności. Tytuł koncertu brzmiał : „Z ułamków słów” i utrzymany był w klimacie bożonarodzeniowym.
Na wstępie, wszystkich przybyłych przywitał ks. Proboszcz, a byli to nie tylko nasi parafianie, ale goście z różnych stron Krakowa, a nawet i Polski. Aula była wypełniona do ostatniego miejsca.
Solistka, po krótkim przywitaniu i prezentacji (artystka jest także związana z „Piwnicą pod Baranami”, jest spikerką w Radiu Kraków, gdzie prowadzi swój program), zaśpiewała różnorodne piosenki. Każda z nich była opatrzona pięknym, poetycznym i nastrojowym komentarzem. Oczywiście piosenkarka nie śpiewała tylko sama, gdyż na jej prośbę w wspólny śpiew i rytmiczne klaskanie włączała się publiczność.
Nasz gość, potrafiła swoim śpiewem oraz głębokimi, ale podanymi w bardzo prosty i bezpośredni sposób chrześcijańskimi refleksjami, dotyczącymi wydałoby się drobnych, ale jakże ważnych, życiowych spraw, wprowadzić atmosferę nieomal że rodzinną i bardzo ciepłą.
Przybyli na koncert widzowie, wychodząc mogli nabyć płyty z nagraniami zespołu „Galicja” i poprosić artystów o autograf, zaś p. Lidia jeszcze długo i serdecznie rozmawiała z każdym, kto do niej podszedł. A w jednej ze salek przygotowany został dla artystów i uczestników dość oryginalny poczęstunek: przepyszny chleb z domowym smalcem i kiszonymi ogórkami (oczywiście były też i inne potrawy).

Komentarze są wyłączone.