jubileusz 10 lecia posługi nsz

JUBILEUSZ 10-LECIA POSŁUGI p. SYLWESTRA BOJARSKIEGO

Na mocy dekretu Metropolity Krakowskiego z grudnia 2005 roku, grupie 61 mężczyzn 8 kwietnia 2006 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach ks. kard. Stanisław Dziwisz udzielił błogosławieństwa do posługi nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. Było to pierwsze takie wydarzenie w historii Archidiecezji Krakowskiej.
W następnym roku tę zaszczytną posługę podjął również nasz parafianin p. Sylwester Bojarski. W tym roku 31 marca minął więc jubileusz 10 lat tej posługi, Z tej to okazji w naszym parafialnym odprawiona został dziękczynna Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Serwin.
Na początku Eucharystii celebrans podziękował, w imieniu własnym oraz pracujących w naszej parafii kapłanów, a także odwiedzanych chorych., za lata posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św.
Pod koniec Najświętszej Ofiary ks. proboszcz wręczył jubilatowi pamiątkowy krzyż. Ze swej strony p. Sylwester podziękował za odprawiona w jego intencji Mszę św. oraz w kilkunastu zdaniach przedstawił historię swej posługi, która była swego rodzaju świadectwem.
W uroczystości wzięli również udział inni nadzwyczajni szafarze, posługujący w naszej parafialnej wspólnocie.

Komentarze są wyłączone.