2017 IMIENINY ks. RYSZARDA

IMIENINY ks. RYSZARDA

3 kwietnia to, dzień imienin ks. Ryszarda Gacka, wikariusza z naszej parafii. Wspólne obchody tego dnia, miały miejsce w naszej świętojańskiej wspólnocie podczas wieczornej Mszy św. Koncelebrze przewodniczył solenizant, zaś współcelebransami byli: ks. proboszcz Jerzy Serwin, ks. prałat Grzegorz Cekiera, ks. dr Krzysztof Sojka oraz ks. Mariusz Susek.
Przed rozpoczęciem najświętszej Ofiary złożone zostały ks. Ryszardowi życzenia. W imieniu zespołu duszpasterskiego życzenia składał ks. proboszcz, a następnie delegacja dzieci oraz młodzieży oazowej, przedstawiciele Diakoni Wyzwolenia oraz w imieniu wszystkich dorosłych parafian członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Były to serdeczne życzenia obfitości łask Bożych, błogosławieństwa Pana na kapłańskiej drodze, sił i zdrowie oraz potrzebnych darów Ducha Świętego podczas realizacji wielu parafialnych dzieł i projektów. Odpowiadając na życzenia, solenizant podziękował za wszystkie życzenia, a w szczególności za modlitewne wsparcie.
Do zebranych wiernych w świątyni homilię również wygłosił ks. Ryszard, na wstępie której zaznaczył, że to mówi nie jest oryginalne: każdy z nas jest grzesznikiem. Ale dzięki łasce Chrystusa i dzięki świadectwu wiary innych, często też grzeszników, możemy dojść do nawrócenia, a przecież nasz Pan najbardziej raduje się z nawróconych grzeszników. Dlatego radujmy się i dziękujmy za tych wszystkich, którzy nas doprowadzili i prowadzą do Pana – pokreślił kaznodzieja.
Przed rozesłaniem ks. Ryszard jeszcze raz podziękował za słowa życzeń, modlitwę, wsparcie oraz wszelka pomoc przy realizacji różnych parafialnych projektów.
Całość liturgii uświetnił śpiewem zespół muzyczny „Świętojańskie Nutki” wraz z s. Hiacynta i s. Izabelą.
A po zakończonej Mszy św. wielu parafian, już w zakrystii składało solenizantowi indywidualne życzenia.

 

 

 

  • więcej zdjęć w zakładce Media