konkurs palm 2017

Konkurs palm

Jak co roku, w Niedzielę Palmową Msza św. z udziałem dzieci ma wyjątkową oprawę. Tak też było i tego roku. Najpierw najmłodsi wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami zgromadzili się placu przykościelnym tuż przed godziną 10.30. Był to piękny i budujący widok. W oczy rzucała się cała gama kolorów przepięknie wykonanych palm – malutkich, dużych i ogromnych – mierzących nawet kilka metrów. Te „cudowności” poświęcił ks. Ryszard Gacek, a potem ks. Paweł Ochocki odczytał fragment Ewangelii przedstawiający tryumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
Następnie wszyscy procesyjnie weszli do wnętrza świątyni, która była niezwykle „odmieniona”. Sprawiły to uśmiechnięte twarze najmłodszych parafian dzierżących w rękach wspaniałe palmy. Podczas śpiewu „Hosanna, hosanna”, wykonywanego przez scholę dziewczęcą „Świętojańskie Nutki”, palmy te były unoszone wysoko w górę, co stwarzało niezapomniany widok. Z pewnością Pan Jezus był ucieszony manifestowaniem wiary w Niego.
Pod koniec Mszy św. sprawowanej przez ks. Ryszard Gacka, dzieci zostały poproszone do stopni ołtarza, by jeszcze raz zaprezentować przyniesione palmy i palemki. Radość i duma były ogromne.
A później, już przed kościołem, przeprowadzony został konkurs na najładniejszą i najwyższą palmę. Wybrane jury dokładnie je obejrzało, oceniło i wyłoniło zwycięzców, którzy zostali obdarowani upominkami.
Organizacją konkursu, jego przeprowadzeniem, oceną palm, a także fundatorem nagród, była Rada Rycerzy Kolumba nr 15128 im. św. brata Alberta, która działa w naszej parafii.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • więcej zdjęć → zakładka Media

Komentarze są wyłączone.