(30) Imieniny: ks. Paweł i s. Maria Magdalena

Imieniny ks. Pawła i s. Marii Magdaleny

Ze względu na zbliżające się wakacje, z pewnym wyprzedzeniem obchodziliśmy imieniny ks. Pawła (29 czerwca) oraz s. Marii Magdaleny (22 lipca). Wspólna modlitwa za solenizantów, miała miejsce podczas wieczornej Mszy św. 20 czerwca br.
Najświętszej Ofierze przewodniczył solenizant, a  współcelebransami byli: ks. Prałat Grzegorz Cekiera, ks. Proboszcz Jerzy Serwin, ks. Ryszard Gacek oraz ks. dyr. Mariusz Susek.
Na wstępie zostały złożone naszym drogim solenizantom życzenia, przez przedstawicieli dzieci, młodzieży oazowej i służby liturgicznej, wspólnoty akademickiej „Psalterion” , zaś w imieniu dorosłej części świętojańskiej wspólnoty, życzyli przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej. W imieniu zespołu duszpasterskiego swoje życzenia wyraził ks. Proboszcz.
Ze słowem Bożym do przybyłych wiernych zwrócił się ks. Mariusz. Nawiązując do przeczytanej Ewangelii, o miłości do nieprzyjaciół, zwrócił uwagę, że miłość Boga do ludzi jest bezwarunkowa i niezmienna. I za to niech będą Bogu dzięki, ze nie odwraca się tyłem do każdego z nas, mimo, że my tak często czynimy. Gdy będziemy się modlić za na szych nieprzyjaciół, wtedy będziemy doskonali jak Ojciec Niebieski.
Przed błogosławieństwem, wszystkim zgromadzonym, za życzenia, modlitwy, dobre myśli, w ciepłych słowach podziękowali ks. Paweł i s. Maria Magdalena.
Ze swej strony, kończąc rok formacyjny swoje wyrazy wdzięczności wyraził ks. Ryszard, zwłaszcza za zaangażowanie się w pracach świetlicy wszystkim wolontariuszom, siostrom oraz kapłanom. Zakończeniem uroczystości była oktawowa procesja wokół kościoła i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

Komentarze są wyłączone.