imieniny ks. prałata

Imieniny Księdza Prałata

W sobotę 2 września, w przeddzień liturgicznego wspomnienia papieża św. Grzegorza Wielkiego, podczas wieczornej Eucharystii imieniny obchodził ks. prałat Grzegorz Cekiera. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Serwin, a współkoncelebransami byli: ks. prałat Grzegorz Cekiera, ks. Krzysztof Sojka, ks. Mariusz Susek i ks. Łukasz Nizio.
Na początku modlitewnego spotkania imieninowe życzenia składali Solenizantowi przedstawiciele grup parafialnych. Najpierw rymowane ciepłe, szczere słowa podziękowań za pracę w naszej parafii i życzenia dalszych łask w posłudze duszpasterskiej złożyły dzieci, które powinszowania uzupełniły śpiewem piosenki „Wszystkie go dobrego życzymy, życzymy”. Do śpiewu przyłączyli się wszyscy zgromadzeni w świątyni. Następnie głos zabrali przedstawiciele młodzieży. Życzyli Ks. Solenizantowi obfitości łask Bożych, a szczególnie darów Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego; dziękowali za głoszone kazania katechizmowe, dobre słowo i wspaniały przykład w posłudze kapłańskiej i życzyli by św. Grzegorz Wielki wspierał go w trwaniu przy Chrystusie. Ks. Prałat usłyszał także szczere życzenia od dorosłych parafian. Przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej podziękowali Solenizantowi za to, że mimo trudności zdrowotnych staje codziennie przy ołtarzu, służy nadal kapłańską ofiarną posługą. Życzyli, by Chrystus Najwyższy Kapłan obdarzał Dorym zdrowiem, udzielał wszelkich łask i błogosławił każdy krok, a Duch Święty obdarzał wszelkimi darami na każdy dzień trudnej, ofiarnej pracy dla świętojańskiej parafii.
Z kolei Ksiądz Proboszcz w imieniu zespołu duszpasterskiego złożył serdeczne życzenia obfitych łask Bożych, wytrwałości, spokoju, pogody ducha, samych radosnych chwil oraz długich lat życia przepełnionych zdrowiem, szczęściem, pomyślnością ludzką życzliwością. – Niech Duch Święty opromienia swoim światłem każdy dzień twojej kapłańskiej posługi, my zaś wdzięczni za tę posługę ofiarujemy dar modlitwy i Mszy św. ofiarowanych w twej intencji, Księże Prałacie – zakończył ks. prob. Jerzy Serwin.
Jak w każdą sobotę, kazanie wygłosił ks. prałat Grzegorz Cekiera. Na początku powiedział: „Najpierw chciałem serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy złożyli mi życzenia zapewniając o modlitwie i przekazali swoje upominki. Bóg zapłać. Bardzo to sobie cenię i rzeczywiście jest to wyraz przede wszystkim dla mojej działalności kapłańskiej”. Dalsze słowa poświęcone były tematyce trzeźwości w narodzie polskim, bowiem przed dwoma dniami zakończył się sierpień – miesiąc modlitw właśnie o trzeźwość w Polsce. Przytoczone zostały zatrważające, dramatyczne dane statystyczne o spożyciu alkoholu w naszym kraju. W Polsce wypija się piwa trzy razy więcej niż mleka. Alkohol pije bardzo duża liczba Polaków – dorośli toną w morzu wódki, a młodzież w morzu piwa. Obecnie pije się o 50 proc. więcej alkoholu niż za czasów PRL, a tysiące osób jest uzależnionych od alkoholu. Z przedawkowania alkoholu umiera rocznie w Polsce ok. 11 tys. osób. Jednym z przejawów patriotyzmu jest walka o wolność wewnętrzną. Musimy obronić Polskę od alkoholizmu i w 100-lecie odzyskania niepodległości cieszyć się nie tylko zewnętrzną, ale także duchową wolnością Polaków. Kościół od lat uważa ten problem za jeden z najważniejszych. Wielu kapłanów całe swoje życie poświęciło walce z alkoholizmem pośród wiernych. Do tego jednak potrzebne jest włączenie się wszystkich Polaków: władz państwowych, samorządowych i każdego katolika. – Czy rozumiemy powagę sytuacji? Czy naprawdę leży nam na sercu dobro rodzin i Ojczyzny? – padły pytania na zakończenie kazania.
Po Mszy św. Ksiądz Prałat w zakrystii przyjmował jeszcze życzenia od indywidualnych parafian.

Komentarze są wyłączone.