imieniny ks. Łukasz, ks. Proboszcz (43)

Imieniny ks. Łukasza i ks. Proboszcza

W dzień, w którym Kościół wspomina św. Łukasza Ewangelistę – 18 października -swoje imienny obchodził nasz wikariusz ks. Łukasz Nizio. W jego intencji odprawiona został koncelebrowana Msza św. (ks. proboszcz, ks. prałat, ks. Łukasz, ks. Paweł, ks. Mariusz). Przed rozpoczęciem Eucharystii – tradycyjnie już – solenizantowi składano imieninowe życzenia: przedstawiciele dzieci, grup młodzieżowych, w imieniu dorosłych przedstawiciele Duszpasterskiej rady Parafialnej, zaś od zespołu duszpasterskiego ks. proboszcz.
Kazanie katechizmowe wygłosił ks. Łukasz, w którym poruszył problem zachowania II przykazania z Dekalogu: używania Bożego imienia i świętych bezmyślnie, w żartach, w gniewie, w złorzeczeniach czy fałszywej przysiędze.
Pod koniec Mszy św., Solenizant podziękował wszystkim za pamięć, życzenia i modlitwę., zaś później, po Eucharystii, wiele osób składało już indywidualne życzenia.
W następnym dniu 19 października, Kościół w Polsce wspominał bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, męczennika komunizmu. Ten błogosławiony patronuje naszemu księdzu proboszczowi – Jerzemu.
W jego intencji została odprawiona koncelebrowana Msza św. (ks. proboszcz, ks. prałat, ks. Ryszard, ks. Paweł, ks. Mariusz), na początku której przedstawiciele dzieci, młodzieży oraz Duszpasterskiej rady Parafialnej w mieniu dorosłych, złożyli solenizantowi życzenia imieninowe, a także delegacja nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. W Eucharystii uczestniczyła ich spora grupa, gdyż ks. Jerzy Serwin jest diecezjalnym opiekunem tej formacji. W mieniu zespołu duszpasterskiego życzenia składał ks. Ryszard, jako wikariusz senior. Zebrani w świątyni wierni posumowali te życzenia gromkimi brawami.
Homilię wygłosił ks. Paweł. W swoim słowie, nawiązując do przeczytanych wcześniej czytań, poruszył problem sprawiedliwości. Ludzie często szukają sprawiedliwości. Sprawiedliwość Boża jest całkiem inna niż ludzka, gdyż polega ona na obdarowaniu. Jego sprawiedliwość, wynikająca z miłości polega na tym, aby zło zwyciężać dobrem.
Po zakończonej Eucharystii, za wszystkie życzenia, dobre słówa, a przede wszystkim za wspólną modlitwę podziękował solenizant i zaprosił obecnych na imieninowy poczęstunek do parafialnej auli.
Podczas sprawowanej Mszy św., przy ołtarzu obecne były relikwie bł. ks. Jerzego, które po zakończonej uroczystości, wierni uczcili przez ucałowanie.

  • więcej zdjęć › zakładka Media › Galeria zdjęć