imieniny ks. Tadeusza Krzysztofa Sojki (44)

IMIENINY KS. KRZYSZTOFA TADEUSZA SOJKI

W dniu 28 października Kościół wspomina apostołów św. Judę Tadeusz i św. Szymona Gorliwego. W dniu tym także, obchodził pracujący w naszej parafii, ks. dr Krzysztof Tadeusz Sojka (św. Krzysztofa wypada w czasie wakacji, dlatego te imieniny obchodzimy w naszej wspólnocie w podczas wspomnienie drugiego patrona księdza).
Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył Solenizant, a współcelebransami byli: ks. proboszcz, ks. prałat, ks. Mariusz oraz ks. Paweł. Na wstępie Eucharystii życzenia imieninowe złożyli przedstawiciele dzieci i ministrantów, młodzieży i służby liturgicznej oraz starszych parafian. W imieniu zespołu duszpasterskiego, życzenia składał ks. proboszcz, który także przy okazji życzeń złożył gratulacje z okazji 55-lecia posługi kapłańskiej ks. Krzysztofa Tadeusza i podziękował za dar tyloletniej posługi.
Za złożone życzenia, pamięć oraz dar wspólnej modlitwy i modlitwy wspólnoty „Margaretka”, podziękował Solenizant.
Homilię wygłosił ks. prałat, który kontynuował sobotnie kazania katechizmowe o rodzinie. Kaznodzieja poruszył ciągle aktualny temat właściwej miłości rodziców do dzieci. Prawdziwa miłość jest wymagająca i odpowiedzialna, określająca co jest dobre i złe. Świat współczesny nie daje poczucia bezpieczeństwa, gdyż jest chaotyczny i nieuporządkowany. Jasne kryteria i wymagania stawiane przez rodziców nie tylko dzieciom, ale i samym sobie, daje środowisko uporządkowane, a przez to bezpieczne, dające możliwość prawidłowego wzrostu i rozwoju młodego pokolenia.
Po za kończonej Najświętszej Ofierze, wielu parafian, w zakrystii, indywidulanie składało Solenizantowi swoje życzenia.

 

 

  • więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.