Poświęcenie figury Matki Bożej (50)

Poświęcenie figury Matki Bożej

W piątek 8 grudnia 2017 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wieczorna koncelebrowana Msza św. o godz. 18.00, sprawowana przez ks. proboszcza Jerzego Serwina i ks. Łukasza Nizio, była Eucharystią szczególną. W tym bowiem dniu swoje patronalne święto obchodzą dziewczęta. Z tej racji wcześniej, po Koronce do Miłosierdzia Bożego, ks. Łukasz odczytał imiona i nazwiska dziewcząt, za które za chwilę odprawiona była Msza św. Intencja obejmowała również członkinie scholi „Świętojańskie Nutki” i dziewczynki przygotowujące się do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.
W kazaniu Ksiądz Proboszcz przypomniał ogłoszenie przez Ojca Świętego Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP. Podkreślił m.in., że ten dzień w sposób wyjątkowy przeżywają wszystkie chrześcijańskie dziewczęta i kobiety, bowiem ukazana została właśnie kobieta, która miała największy wkład w służbie Ewangelii i z tej racji dostąpiła łaski Niepokalanego Poczęcia. Maryja dowodzi, jak wielkich dzieł może dokonać każdy człowiek wierny swemu posłannictwu, swojemu powołaniu.
Po kazaniu nastąpiły dwa niecodzienne wydarzenia: poświęcenie cudownych medalików Niepokalanej dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej oraz poświęcenie figury Matki Bożej Fatimskiej.
Dzieci wraz z rodzicami zostały poproszone przed stopnie ołtarza oraz utworzenie szpaleru wzdłuż kościoła, by kapłan po modlitwach mógł medaliki i łańcuszki pokropić wodą święconą. Po tym rodzice medaliki na łańcuszkach nałożyli swoim dzieciom na szyje, by były świadectwem ich wiary.
Poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej – jak podkreślił Ksiądz Proboszcz – będzie towarzyszyć w szczególny sposób świętojańskim wiernym w pierwsze soboty miesiąca, gdzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi od wielu lat jest obecne w naszej parafii. Za pośrednictwem Matki Bożej Niepokalanej prosimy o łaski dla świata, naszej Ojczyzny, wspólnoty parafialnej oraz dla tych, którzy Jej orędownictwa i pośrednictwa oczekują.

  • więcej zdjęć → zakładka Media

Komentarze są wyłączone.