wystawa św. br. Albert

Otwarcie wystawy pt. „św. Brat Albert”

Kończy się Rok św. Brata Alberta i dlatego w sobotę 16 grudnia, po Mszy św. o 18.30 miało miejsce w naszym kościele, otwarcie wystawy pt. „św. Brat Albert”.
Wstępem do tego otwarcia było wykonanie pieśni adwentowej „Rorate caeli” przez p. Jana Baryłę na egzotycznym instrumencie, jakim jest flet shakuhachi. Następnie obecnych, a była to niestety niewielka grupa kilkanaście osób, przywitał ks. proboszcz Jerzy Serwin, który poprosił o kilka słów wyjaśnienia, dotyczących fletu.
Instrument pochodzi z Japonii, wykonany jest z bambusa i mimo prostej konstrukcji wymaga od wytwórcy pracy i precyzji.
Sama wystawa obejmuje 12 plansz na której jej autor p. Marian Sołobodowski z Warszawy przedstawił życie i twórczość św. brata Alberta. Można było zobaczyć kopie niektórych z dzieł świętego, jak również kopie dzieł niektórych wybitnych polskich malarzy (np. Leon Wyczółkowski), przedstawiających Adama Chmielowskiego w różnych okresach jego życia. kolejne plansze ukazywały dzieło brata Alberta oraz przeróżne teksty i dokumenty przedstawiające działalność naszego świętego. Na ostatnich planszach autor wystawy zaprezentował bogaty zbiór widokówek Krakowa z przełomy XIX/XX wieku.
Cała wystawa, plansza po planszy była przez p. Mariana Sołobodowskiego szczegółowo omawiana.
Spotkanie zakończył p. Jan Baryła wykonując na flecie shakuhachi znany i popularny amerykański utwór „Boża łaska”. Na zakończenie, wszystkim zebranym, błogosławieństwa relikwiami św. br. Alberta udzielił ks. proboszcz.
Wystawę tę można przez kilka dni oglądać jeszcze w naszej świątyni (zostanie zdemontowana w sobotę 23.XII. rano): jest ona zlokalizowana koło ołtarza Bożego Miłosierdzia.

  • więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.