pielgrzymka śladami św. Stanisława Biskupa i Męczennika i błogosławionej Karoliny (20)

Pielgrzymka do Szczepanowa i Zabawy

W sobotę 5 maja 2018 roku Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie na Prądniku Czerwonym odbyło pielgrzymkę śladami św. Stanisława Biskupa i Męczennika do Szczepanowa i Zabawy – miejsca urodzenia i życia błogosławionej Karoliny Kózkówny.
Pierwszym punktem naszej pielgrzymki był Szczepanów, gdzie nawiedziliśmy kościół pw. św. Stanisława BM. Tam uczestniczyliśmy we Mszy świętej w intencji naszej parafii i naszych rodzin. Po Mszy świętej tamtejszy ks. wikariusz, który bardzo nas ugościł, przybliżył nam sylwetkę i życiorys Świętego oraz zaprowadził do miejsca urodzenia św. Stanisława.
Drugim punktem naszej pielgrzymki była Zabawa, miejscowość w której żyła i poniosła męczeńską śmierć błogosławiona Karolina Kózkówna. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od nawiedzenia i modlitwy w kościele, gdzie spoczywają szczątki Błogosławionej. Następnie udaliśmy się do domu, w którym dorastała błogosławiona Karolina i tam też odprawiliśmy nabożeństwo majowe. Później odbyliśmy Drogę Krzyżową w lesie, w którym Karolina poniosła śmierć męczeńską, zaś Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówiliśmy pod gruszą, pod którą Błogosławiona katechizowała dzieci.
W ten sposób zakończyliśmy naszą duchową ucztę, a potem przy grillu i pieczonych kiełbaskach pokrzepiliśmy ciała. Bardzo uradowani i zadowoleni wróciliśmy do Krakowa.

Elżbieta Ślusarczyk

Komentarze są wyłączone.