25 lat grupy Modlitewnej (24)

25 lat grupy Modlitewnej

W sobotni wieczór 2 czerwca 2018 r. sprawowana była w naszej świątyni Msza św. z okazji 25-lecia istnienia Diakonii Modlitwy działającej w ramach Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu (wcześniej nazywanej Grupą Modlitewną). Na zaproszenie do świętowania odpowiedziało dwóch kapłanów opiekujących się Grupą w latach poprzednich: ks. dr Bogusław Mielec (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), pomagający w pracy duszpasterskiej w naszej parafii w latach 1994-2002 oraz ks. Michał Iwan, nasz wikariusz w latach 2000-2003 (obecnie Parafia Świętej Rodziny w Chrzanowie).
Eucharystii przewodniczył ks. Bogusław, a w koncelebrze uczestniczył ks. prob. Jerzy Serwin oraz ks. Michał. Modlitwom towarzyszyły relikwie św. Joanny Beretty Molli. Na początku Ks. Proboszcz wspomniał iż pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy jako niedzielę dziękczynienia, staramy się dostrzec opiekę Opatrzności Bożej i uczyć się wdzięczności. Eucharystia sprawowana w wigilię tej niedzieli jest odpowiednim czasem, by Bogu podziękować także za 25 lat istnienia w naszej wspólnocie parafialnej Diakonii Modlitwy. Kazanie wygłosił ks. prałat Grzegorz Cekiera. Na początku podkreślił, iż intencje sprawowanej Mszy św. nasuwają temat rozważania. – Historia powszechna ściśle podająca zjawisko religijności człowieka ustaliła, że każda religia – jeśli taką chce być – składa się z modlitwy, ofiary, obrzędów oraz zespołu prawd wiary i zasad postępowania. Kryzys, który przeżywa obecnie zjawisko religii jest powodem, że w naszych wspólnotach parafialnych powstają grupy modlitewne. Osoby należące do nich pragną najpierw osobiście doskonalić siebie w dziedzinie modlitwy. Ich zadaniem jest także oddziaływać na innych pomagając im tę dziedzinę w życiu ubogacić, także wykorzystywać – wyjaśniał kaznodzieja. Apelował, by z czasu całego dnia Panu Bogu poświęcić chociaż 5 minut rano i 5 minut wieczorem, pozwolić działać woli Bożej, szukać też przyczyn rozproszenia w modlitwie. Bóg potrzebuje naszej modlitwy, bo On szanuje naszą wolność. Prasa katolicka podaje sposoby modlitwy i konkretne jej przykłady, z których można korzystać. – Nie ustawajmy w pracy nad modlitwą, bo to się opłaci – tą wskazówką zakończył kazanie Ks. Prałat.
Po Mszy św., z uwagi na padający deszcz, nie odbyła się procesja eucharystyczna, a w świątyni odmówiono Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą zakończyło błogosławieństwo zgromadzonych Najświętszym Sakramentem przez ks. Bogusława oraz pobożne uczczenie relikwii św. Joanny.
Później Diakonia Modlitwy spotkała się w parafialnej kawiarni. Tutaj przy kawie, herbacie i słodkościach toczyły się wspomnienia z ćwierćwiecza działalności Grupy Modlitewnej, która mocno wpisała się w historię świętojańskiej wspólnoty parafialnej. Niewątpliwie dotychczasowa modlitwa wspólna i indywidualna poszczególnych osób Grupy, zanoszona Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej i świętych Pańskich, przyniosła wiele łask tym, za których się modlono.
Bogu niech będą za to dzięki.

Komentarze są wyłączone.