Konkurs gazetek parafialnych (36)

II miejsce dla naszego „Głosu Świętojańskiego”

Po raz czwarty krakowska redakcja „Gościa Niedzielnego” ogłosiła w naszej Archidiecezji Konkurs Gazetek Parafialnych im. ks. prałata Tadeusza Juchasa.
Rozstrzygnięcie odbyło się w sobotę 22 września w sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu, gdzie przyjechała grupa – kilkadziesiąt osób – parafialnych dziennikarzy. Po przywitaniu gości przez organizatorów: przedstawicieli redakcji „Gościa Krakowskiego” – p. Jana Głąbińskiego oraz ks. proboszcza Jerzego Filka – kustosza sanktuarium, parafialni redaktorzy krótko zaprezentowali swoje zespoły redakcyjne i gazetki. Następnie miało miejsce spotkanie z red. P. Barbarą Gruszką-Zych, dziennikarką „Gościa Niedzielnego”, która opowiadałam o różnych sytuacjach i epizodach, jakie miały miejsce podczas jej pracy redakcyjnej, a zwłaszcza podczas wywiadów, jakich udzielali jej mniej lub bardziej sławni ludzie.
Kolejnym punktem programu była koncelebrowana Msza św. odprawiona w ludźmierskim sanktuarium, której również intencja była modlitwa za redaktorów parafialnych gazetek.
Po Eucharystii i wspólnym obiedzie, nastąpił kulminacyjny moment: podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. Nasza gazeta zajęła II miejsce. Miejsce I zajęła gazetka „Od Serca, które ukazuje się w parafii w Sułkowicach (jest to parafia, w której posługę pełni nasz rodak, neoprezbiter ks. Patryk). Konkurs posumował p. Miłosz Kluba – krakowski kierownik „Gościa Krakowskiego”, który podziękował wszystkim za uczestnictwo w konkursie i wyraził nadzieję na dalszą współpraca między redakcjami parafialnych pism .
Parafię naszą reprezentowali podczas spotkania redaktorzy „Głosu Świętojańskiego”, panowie Czesław Anioł i Antoni Franaszek. W tym miejscu należy przypomnieć, iż w roku 2016 nasza gazetka, w drugiej edycji tego konkursu, zajęła I miejsce i jest to niewątpliwie dorobek zespołu redakcyjnego pracującego pod opieką naszego byłego wikariusza ks. Ryszarda Gacka.
Honorowy patronat nad konkursem sprawował metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski. Należy wspomnieć również sponsorów, którzy zafundowali nagrody oraz poczęstunek.

Zdjęcia dzięki redakcji „Gościa Niedzielnego”

Komentarze są wyłączone.