Misterium-Światła Fatimy (37)

ŚWIATŁA FATIMY – MISTERIUM W DWÓCH ODSŁONACH

W niedzielę 30 września br. w auli parafialnej  zaprezentowane zostało misterium „Światła Fatimy”. Spektakl powstał z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich, a przygotowało go krakowskie stowarzyszenie „Instytut Świętej Jadwigi Królowej Polski”. Autorami scenariusza są salwatorianin ks. Józef Pyrek i Czesława Bednarczyk, która misterium wyreżyserowała.
Na wstępie w imieniu ks. Proboszcza przywitał przybyłych: aktorów i widzów ks. Łukasz.
Spektakl składał się z dwóch części. Pierwsza część przybliżyła widzom zdarzenia, jakie miały miejsce w 1917 r – od widzeń i przesłania Anioła, objawienia się trojgu pastuszkom Matki Bożej, zwracając szczególną uwagę na przesłanie Matki Bożej skierowane do narodów całego świata, poprzez prześladowania przez ówczesne władze i cierpienia młodych wizjonerów. Misterium składa się z dwóch odsłon – pierwsza to opis zdarzeń w portugalskiej Fatimie, których uczestnikami były dzieci: Łucja, Franciszek i Hiacynta, a w drugiej próbowano odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytanie, jak dzisiaj powinniśmy postrzegać przesłanie fatimskie Matki Chrystusa.
Druga cześć spotkania, to pokaz archiwalnych i współczesnych miejsc oraz wydarzeń jakie miały miejsce w Fatimie: od zdjęć trójki dzieci, ich domu rodzinnego, po pielgrzymkę św. Jana Pawła II do tego świętego miejsca.
Po misterium, prezes Instytutu pani Irena Kopf, przedstawiła biorących udział w sztuce aktorów, których zebrani widzowie nagrodzili rzęsistymi brawami. Głos także zabrał autor scenariusza ks. Józef Pyrek, który skomentował treść objawień fatimskich i rozszerzył ich wyjaśnienie pod kątem współczesnego chrześcijanina.
Całość zakończyła krótka modlitwa i kapłańskie błogosławieństwo ks. Mariusza Suska.
Organizatorem tego wydarzenia w naszej wspólnocie było parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja.

Komentarze są wyłączone.