Pielgrzymka do sanktuarium Jana Pawła II

DEKANALNA PIELGRZYMKA DO CENTRUM JANA PAWŁA

W ramach obchodów 40 rocznicy wyboru na tron papieski ks. Kardynała Karola Wojtyły, nasz dekanat i nasza parafia została zaproszona na dziękczynną Mszę św., do Sanktuarium św. Jana Pawła II, w piątek 19 października na godz. 8.00 rano.
Przybyłych kapłanów z dekanatów Niepołomice, Wawrzeńczyce, Wieliczka, Niegowić oraz Kraków – Prądnik, przywitał rektor sanktuarium ks. Mateusz Hosaja (w latach 2004 – 2008, w naszej świętojańskiej parafii, ks. Mateusz pełnił posługę wikariusza).
Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył ks. Stanisław Mika, dziekan dekanatu Niepołomice, a także proboszcz w parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Nasz dekanat i naszą parafię reprezentował ks. proboszcz Jerzy Serwin.
Słowo Boże wygłosił do zebranych ks. Paweł Sukiennik, dziekan dekanatu Niegowić i proboszcz w tejże parafii.
Przypomniał mało znane, ale jakże poruszające fakty z życia młodego kapłana (3 lata kapłaństwa), wikariusza w niegowickiej parafii. Ks. Karol Wojtyła był krótko w tej parafii, raptem rok (1948-1949). A jednak zaskarbił sobie ogromną wdzięczność i szacunek parafian swoją postawą pełną troski i otwartości na ich problemy. Jak zaznaczył kaznodzieja, opinia jaką wystawił odchodzącemu z parafii do innych zadań kapłanowi, ówczesny proboszcz, ks. Kazimierz Buzała, na polecenie arcybiskupa, księcia Adama Sapiehy, była swoistym aktem kanonizacyjnym, opisującym heroiczną postawę i posługę młodego kapłana.
Kończąc, ks. proboszcz wyraził wielka intencję tej porannej Mszy św., zanoszonej przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II: o liczne i święte powołania kapłańskie, aby nie zabrakło gorliwych kapłanów w naszej archidiecezji.
Przed rozesłaniem, ks. dziekan Stanisław Mika podziękował ks. rektorowi sanktuarium za zaproszenie i możliwość wspólnej modlitwy w tym szczególnym miejscu, a pielgrzymom za przybycie.
Po zakończonej Eucharystii wierni mogli uczcić indywidualnie relikwie św. Jana Pawła II oraz pomodlić się w licznych kaplicach tego wspaniałego obiektu.

Komentarze są wyłączone.