Margaretki (4)

NOWE MARGARETKI

Na wieczornej Mszy św., w pierwszy czwartek miesiąca, 7 lutego, powołane zostały w naszej parafii kolejne margaretki.
Co to jest apostolat margaretka?
Apostolat margaretka, to modlitwa za kapłanów. Każda grupa – margaretka składa się z 7 osób, które w każdy kolejny dzień tygodnia, modlą się za wybranego kapłana, za jego życia i po jego śmierci. Modlitwa ta składa się z dwóch części: specjalnej, krótkiej modlitwy, podczas której wymienia się imię kapłana oraz do wyboru: dziesiątek różańca, Koronka do Bożego Miłosierdzia lub Koronka Medziugorska, jako, że apostolat margaretka jest poprzez Medziugorje najbardziej rozpowszechniany.
Podjęcie tego apostolatu miało w naszej parafii po raz pierwszy tak uroczysty przebieg. Celebransem był ks. Łukasz Nizio, który przyjmował od wstępujących do apostolatu osób przyrzeczenia. Utworzone margaretki modlą się za ks. Daniela i ks. Dariusza, którzy byli również obecni podczas tej uroczystości.
Do wiernych, ze słowem Bożym zwrócił się celebrans. Zauważył, że do każdego z nas Bóg zwraca się z propozycją i nasza odpowiedź Bogu, to powołanie, które może być realizowane w różny sposób i w różnych stanach. Jednakże jego dobra realizacja zależy też od modlitwy. Kapłani potrzebują modlitwy wiernych i widzą jej skuteczność – podkreślił kaznodzieja, a margaretka jest jedną z takich form pomocy w realizacji powołania.
Apostolat margaretka ma w naszej wspólnocie parafialnej już 18 lat. Objętym nim jest 49 kapłanów, choć niektórzy nie już żyją.
Media, zwłaszcza te nieprzychylne Kościołowi, nagłaśniają w agresywny sposób, przypadki upadku kapłana. Kapłan jest też człowiekiem, może upaść, ale rodzi się pytanie, czy jego upadek, to nie jest także skutek tego, że wierni się za niego nie modlili, że na nich też może spadać odpowiedzialność przed Panem Bogiem? Módlmy się za kapłanów, apostolat margaretka jest otwarty, a modlitwa 1 raz w tygodniu, to raptem kilka minut.

Komentarze są wyłączone.