I rocznica śmierci ks. Krzysztofa (14)

I ROCZNICA ŚMIERCI ŚP. KS. KRZYSZTOFA SOJKI

Już rok minął, jak w dniu 1 maja odszedł do Domu Ojca ks. Krzysztof Sojka. W jego intencji doprawiona została Msza św. Liturgicznemu zgromadzeniu przewodniczył ks. bp. senior Jan Zając, a wraz z nim sprawowali Najświętszą Ofiarę, ks. kanonik R.M. Michał Mikołajczyk, ks. mgr infułat Jakub Gil, ks. prałat Jan Bielański – koledzy rocznikowi Zmarłego, a także nasz były wikariusz ks. Ryszard Gacek, zaś naszą parafię reprezentowali ks. Mariusz Susek i ks. Daniel Małysa.
Na wstępie, przedstawiając intencje odprawianej mszy św., przybyłych kapłanów oraz wiernych z naszej parafii i z poza niej, przywitał ks. Daniel. Również ks. bp. Jan podkreślił, aby wspólna modlitwa o szczęście wieczne dla śp. ks. Krzysztofa, była także dziękczynieniem panu Bogu za jego dar kapłaństwa i posługę w naszej parafii.
Ze słowem Bożym do zebranych zwrócił się ks. Daniel. Zwrócił on uwagę na cechy patrona dzisiejszego dnia św. Józefa rzemieślnika, który był przede wszystkim człowiekiem prawym, pełnym zaufania, pokory i posłuszeństwa Bogu. I mimo, ze Ewangelie nie zanotowany żadnego jego słowa, to jest on wzorem dla mężczyzn wszystkich stanów i zawodów, gdyż uczy nas odpowiedzialności za drugich. Każdy z nas ma zadane prze pana powołania. Nich święty Józef będzie dla nas wzorem w jego realizacji.
Przed rozesłaniem. ks. Daniel podziękował za wspólną modlitwę przybyłym kapłanom i wiernym, zaś ks. biskup, udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

  • więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.