imieniny s. Hiacynty (16)

IMIENINY SIOSTRY HIACYNTY

Dzień, w którym Kościół wspomina NMP z Fatimy, a także błogosławione dzieci: Franka i Hiacyntę, jest dniem imienin naszej siostry przełożonej Hiacynty Niewiadomskiej, ze zgromadzenia sióstr Nazaretanek. W intencji Solenizantki sprawowana była wieczorna Eucharystia. Głównym celebransem był ks. proboszcz, a wraz z nim Eucharystię, sprawowali ks. Łukasz Nizio i ks. Mariusz Susek.
Na początku Mszy św. serdeczne życzenia s. Hiacyncie złożyły przedstawicielki najmłodszej części parafii, a po nich nastąpiły powinszowania i wyrazy wdzięczności od Koła Przyjaciół Radia Maryja, gdyż s. Hiacynta sprawuje po nad nim duchową opiekę. Słowa życzeń i zapewnienie o modlitewnej pamięci przekazała Solenizantce również delegacja Duszpasterskiej Rady Parafialnej, zaś od zespołu duszpasterskiego parafii św. Jana Chrzciciela życzenia przekazał Siostrze ks. proboszcz.
Siostra Hiacynta w serdecznych słowach podziękowała wszystkim za życzenia, dobre słowo i wspólna modlitwę, wyrażając przy tym radość, iż tą swoją uroczystość mogła przeżyć w trakcie peregrynacji Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan.
W tej Mszy św. uczestniczyła również młodzież, przygotowująca się do przyjęcie sakramentu bierzmowania, w ramach triduum. Do niej też zwrócił się ze słowem Bożym ks. Łukasz. Zaznaczył, że w obecnym czasie trudno być owcą posłuszna głosowi Pasterza. Jednakże trzeba prosić Ducha Świętego o umiejętność słuchania Jego głosu. Kaznodzieja również wspomniał, ze ten dzień jest swoistą kumulacją wydarzeń: imieniny s. Hiacynty, czas peregrynacji Ikony, ale także 102 rocznicą objawień w Fatimie i 38 rocznicą zamachu na Jana Pawła II. Kończąc, ks. Łukasz zaapelował, aby się zastanowić, czyjego głosu słuchamy, bo gdy to będzie głos Jezusa, wtedy życie będzie w obfitości.
Po zakończonej Eucharystii miało miejsce jeszcze nabożeństwo zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej, zaś po skończonych uroczystościach wieli młodszych i starszych parafian składało Solenizantce życzenia.

Komentarze są wyłączone.