imieniny s. Jolanty (23)

IMIENINY s. JOLANTY

W dniu wspomnienia przez Kościół bł. Jolanty, 15 czerwca, swoje imieniny obchodziła nasza siostra zakrystianka. Tradycyjnie już z tej okazji odprawiona została koncelebrowana Msza św. w intencji solenizantki. Najświętszą Ofiarę sprawowali: ks. Łukasz, jako przewodniczący, ks. proboszcz oraz ks. Mariusz
Na początku, jak zwykle, przedstawiciele różnych wspólnot złożyli życzenia: dzieci, młodzieży, Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz ks. proboszcz od zespołu duszpasterskiego. Za dobre słowo, życzenia oraz modlitwę wszystkim podziękowała s. Jolanta.
Słowo Boże wygłosił ks. prałat Grzegorz Cekiera. Było to kazanie katechizmowe. Nawiązując do zbliżającego się końca roku szkolnego, stwierdził , że ten moment jest odpowiedni, aby podsumować swoje wysiłki i ich owoce, zwłaszcza na polu wychowania młodego pokolenia. To staranie musi uwzględniać wszystkie potrzeby dziecka, jego wiek, zdolności czy zainteresowania i musi być prowadzone wspólnie przez obu rodziców. Kontakt na wielu płaszczyznach daje szanse, że praca rodziców wyda pożyteczne owoce dla społeczeństwa i na Bożą chwałę.
Po skończonej Mszy św. wielu parafian już indywidualnie składało solenizantce imieninowe życzenia.

Komentarze są wyłączone.