Pożegnanie s. Marii Magdaleny (25)

PODZIĘKOWANIA DLA s. MARII MAGDALENY

Po 4 latach posługi w naszej wspólnocie świętojańskiej, decyzją swoich przełożonych, s. Maria Magdalena Bukowska, została przeniesiona do pracy w nowej placówce w Tarnowskich Górach. Z tej to okazji, w dniu 17 czerwca została odprawiona w intencji s. Marii Magdaleny, koncelebrowana Msza św. Przewodniczył jej ks. Mariusz, a współcelebransami byli ks. proboszcz i ks. Łukasz.
Na początku popłynęło wiele serdecznych i wzruszających słów wdzięczności za pracę wśród nas, za uśmiech, za zaraźliwą Boża radość. Dziękowali przedstawiciele dzieci z grupy teatralnej i misyjnej, przedstawiciele oazy młodzieżowej i rodziców , Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz ks. proboszcz. A z racji nadchodzących wakacji, z dość dużym, bo ponad miesięcznym wyprzedzeniem, wygłaszane podziękowania, połączone były również z życzeniami imieninowymi, przede wszystkim opieki i darów Ducha Świętego na nowej drodze. Siostra Maria Magdalena, w nowej placówce, będzie pełnić posługę przełożonej.
Z tej racji, że w tym dni, w sposób szczególny, Kościół w Polsce wspominał św. brata Alberta Chmielowskiego, głoszący kazanie ks. Mariusz, nawiązał do tej postaci. Wspominając życiową drogę świętego, podkreślił, że on wskazywał nam Chrystusa w ubogich i poprzez posługę ubogim. Bo powołanie to jest piękne, ale często zaskakujące. Kończąc kaznodzieja wyraził także życzenia dla s. Marii Magdaleny: rozwijania wrażliwego serca, jakie miał św. br. Albert.
Przed końcem Eucharystii poświęcony został obraz św. br. Alberta, który jest patronem działającej w naszej parafii Rady 15128 Rycerzy Kolumba.
Przed rozesłaniem, głos zabrała także s. Maria Magdalena, która niekryjąc wzruszenia, w ciepłych słowach podziękowała wszystkim: dzieciom, młodzieży, dorosłym, kapłanom, współsiostrom oraz służbie liturgicznej i kościelnej. Zebrani w świątyni wierni gorącymi i rzęsistymi brawami wyraziły nie tylko swoja wdzięczność za pracę, ale i wielką sympatię dla siostry. Po zakończonych uroczystościach wielu parafian prywatnie składało życzenia i podziękowania s. Marii Magdalenie.
W tym dniu również nastąpiło (przed Mszą św.) zakończenie roku formacyjnego grup dzieci i młodzieży, natomiast w dniu następnym – 18 czerwca, zakończyły rok formacyjny grupy dorosłych

  1. więcej zdjęć → kliknij tutaj

Komentarze są wyłączone.