Poświęcenie odnowionego obrazu (36)

Poświęcenie odnowionego obrazu Jezusa Miłosiernego

23 kwietnia 1997 r. ks. kard. Franciszek Macharski poświęcił w naszym kościele ołtarz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który namalowała Danuta Urbanowicz. Obraz ufundował Jan Podsiadło (także fundator wizerunku Matki Bożej Częstochowskie i jego konserwacji po długim czasie).Teraz, po 22 latach, p. Jan pokrył koszty renowacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Wykonania tego zadania podjął się artysta malarz Paweł Wasik z Częstochowy.
W sobotę 5 października 2019 r., w dniu liturgicznego wspomnienia Apostołki Miłosierdzia Bożego św. Siostry Faustyny Kowalskiej, po wieczornej Mszy św. ks. proboszcz Jerzy Serwin poświęcił odnowiony obraz „Jezu, ufam Tobie”. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego błogosławieństwo rozpoczęły słowa: „Drodzy bracia i siostry, mamy naprawdę powód do radości, bo zgromadziliśmy, aby wielbić Boga i dokonać błogosławieństwa obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, który będzie przeznaczony do Jego większej czci wiernych naszej parafii. Obraz ten niech nam przede wszystkim przypomina, że Chrystus jest widzialnym obrazem widzialnego Boga, powiedział bowiem „Kto Mnie widzi, widzi Ojca” (J 14,9). Oddając cześć temu obrazowi kierujemy nasze oczy na Chrystusa, który z Ojcem i Duchem Świętym króluje na wieki”. Następnie została odmówiona stosowna modlitwa zakończona słowami: „Ciebie Boże pokornie prosimy, niech wierni, którzy będą czcili ten obraz Chrystusa Miłosiernego czynią w swoich sercach Jego pragnienia, a jak obecnie noszą w sobie obraz ziemskiego człowieka, tak kiedyś niech się upodobnią do człowieka niebieskiego. Ojcze, niech Twój Syn będzie dla nich Drogą, która do Ciebie prowadzi; Prawdą, która rozjaśnia ich serca; Życiem, które ich podtrzymuje; niech będzie światłością rozpraszającą mroki życiowego pielgrzymowania; skałą, na której umęczeni znajdują wytchnienie; bramą, u której przyjmujesz ich w nowym Jeruzalem, który żyjesz królujesz na wieki wieków”. Następnie obraz został skropiony wodą święconą i okadzony. Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali wezwanie „Jezu, ufam Tobie”.
Wizerunek Jezusa Miłosiernego nabrał nowego blasku w naszej świątyni i teraz w sposób szczególny zachęca parafian do modlitwy o Boże miłosierdzie w trudnych czasach.

Komentarze są wyłączone.