Pielgrzymka na Jasną Górę (44)

PARAFIALNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ.

Od wielu lat, w listopadzie, organizowana jest parafialna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Również w tym roku, 16 listopada, pod duchową opieką ks. proboszcza, ok. 100 osób, dwoma autokarami, udało się na pielgrzymi szlak. Stałą intencją wszystkich pielgrzymek, a ta odbyła się już po raz 36, jest dziękczynienie za otrzymane przed laty pozwolenie na budowę naszej świątyni. W tym jednak roku, pątnicy, oprócz osobistych, nieśli jeszcze jedną prośbę: o szczęście wieczne dla zmarłego dwa dni wcześniej naszego pierwszego proboszcza, ks. prałata Grzegorza Cekierę.
Po przybyciu na miejsce, każdy indywidualnie udał się do kaplicy Cudownego Wizerunku, aby przywitać się z Bożą Matką. Czas jaki pozostał do Mszy św. każdy mógł zagospodarować samodzielnie, na modlitwę lub zwiedzanie Jasnej Góry.
O godz. 11.00, w przed wizerunkiem Czarnej Madonny odprawiona został koncelebrowana Msza św., w której uczestniczyło wiele pielgrzymek, z różnych zakątków naszego kraju.
Po Mszy św. znowu było trochę czasu, który można było wykorzystać na modlitwę, posiłek czy zwiedzanie kolejnych obiektów na Jasnej Górze.
Ostatnim punktem pielgrzymki było rozważanie Drogi Krzyżowej na wałach, które prowadził ks. proboszcz Jerzy Serwin. W listopadzie zmierzch szybko nadchodzi, tak więc w promieniach zachodzącego już słońca, kontemplując w późnojesiennym krajobrazie poszczególne stacje męki Zbawiciela, można było też widzieć piękne efekty zakończonego wieloletniego remontu jasnogórskich wałów.
Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej udaliśmy się w powrotna drogę, dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski i wyjątkową, jak na te porę roku, sprzyjającą aurę.

    1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.