prof. J. Kawecki- wykład (4)

WYKŁAD p. prof. JANUSZA KAWECKIEGO

W parafialnej auli im. ks. prałata Grzegorza Cekiery, 27 stycznia, miało miejsce spotkanie z p. prof. Januszem Kaweckim, członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tematem wykładu p. prof. było przybliżenie tematyki zawartej w jego najnowszej książce pt. „Prawda o imperium ojca Rydzyka”.
Gościa przywitała przewodnicząca KPRM w naszej parafii, p. Elżbieta Ślusarczyk.
Na wstępie prelegent z wielką radością oznajmił, że laureatem tegorocznej (była to już 24 edycja) nagrody im. czcigodnego Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego został ks. abp. Marek Jędraszewski.
Przechodząc do zasadniczego tematu, p. profesor zaznaczył, że od 8 grudnia 1991, od samego momentu powstania katolickiej rozgłosi radiowej Radio Maryja, różnego rodzaju środowiska lewicowo-liberalne rozpoczęły walkę z tym radiem oraz jej założycielem o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR (redemptorysta).
Nasz gość podał wiele przykładów, jakimi metodami posługiwali się wrogowie: nieprawdziwe doniesienia do prokuratury (także do władz kościelnych z Ojcem św. włącznie) o naruszanie prawa, posądzenia o niejasne interesy finansowe – wszystkie sprawy po zbadaniu przez prokuratury, jako bezzasadne były umarzane, nawet o antysemityzm. Dzięki Bogu, te kłamstwa nie spowodowały odejścia słuchaczy. Kolejnym polem walki była KRRiT, która blokowała i opóźniała przyznawanie koncesji na emisję, mimo dziesiątków tysięcy petycji słuchaczy, które były ignorowane, a gdy koncesję przyznano, to wydawana była ona na skrajnie niekorzystnych warunkach: mała moc nadajników, co dramatycznie podrażało budowę sieci nadawczej lub przyznawanie częstotliwości blisko częstotliwości nadajników dużej mocy innych stacji, co utrudniało a nawet wręcz uniemożliwiało prawidłowy odbiór audycji Radia Maryja. Kontrola NIK wykazała (2001 r.) wykazała, że KRRiT dyskryminuje Radio Maryja przy wydawaniu koncesji.
Prelegent m. in. bardzo szeroko przedstawił i wyjaśnił sprawę próby wykupu stoczni przez Społeczny Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej i Przemysłu Okrętowego oraz geotermii toruńskiej i „powiazaniu” tych dzieł z Radiem Maryja. Nasz gość także opisał walkę jaką – wielotysięczne manifestacje i dziesiątki tysięcy petycji – musieli stoczyć radiosłuchacze i telewidzowie z KRRiT, aby TV Trwam umieścić na multipleksie. Kolejnym frontem walki było wyśmiewanie i deprecjonowanie, wręcz pogarda wobec słuchaczy RM i widzów TV Trwam. „Moherowe Berety” – termin użyty m. in. przez p. D. Tuska w trakcie kampanii wyborczej, jako wyraz wyszydzenia grupy wyborców, Polaków, przeciwnych opcji liberalno-lewicowych.
Cały czas budowany jest negatywny przekaz wobec Radia Maryja, o. Dyrektora i dzieł z nimi związanych, a to: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacji „Nasza Przyszłość”, Fundacji „Lux Veritatis” i innych, poprzez przekaz fałszywych informacji nt. grantów dla tych środowisk – uzyskiwanych i rozliczanych zgodnie z obowiązującymi procedurami – jako formy pomocy „państwa PiS” dla o. Rydzyka. Wg, tych kłamliwych informacji wszystkie te środki finansowe służą do budowy „Imperium o. Rydzyka”, kolejnego epitetu, mającego na celu zniszczenie autorytetu i zaufania do o. Dyrektora.
Książka pt. „Prawda „Prawda o imperium ojca Rydzyka”, autorstwa p. prof. Janusza Kaweckiego, dostępna jest nieodpłatnie w sklepie internetowym Fundacji „Nasza Przyszłość”: www.splendor24.pl
Po zakończonym wykładzie słuchacze mogli zdawać naszemu gościowi pytania.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej świętojańskiej parafii.

  1. Nagranie wykładu p. prof. J. Kaweckiego → kliknij tutaj

Komentarze są wyłączone.