o. Leon

SPOTKANIE Z O. LEONEM KNABITEM

Osoba benedyktyńskiego mnicha z Tyńca, o. Leona Knabita, jest szeroko znana. Jest autorem wielu książek, występował w wielu programach telewizyjnych. Ojciec Leon ma wspaniały dar mówienia o trudnych prawdach wiary, w niezmiernie przystępny, ale także lekki, z dużym poczuciem humoru, sposób.
W dniu 11 lutego mieliśmy okazje gościć go w naszej świętojańskiej wspólnocie. Wcześniej, wraz z ks. proboszczem koncelebrował wieczorną Mszę św. w naszej świątyni, po której wypełnionej po brzegi, w parafialnej auli, spotkał się z przybyłymi wiernymi z naszej i nie tylko z naszej parafii. Prelegent podjął temat, który brzmiał: „Służba Bogu i bliźniemu w trudnościach dnia codziennego”. W swoim wystąpieniu o. Leon poruszył sprawę darzenia każdego z nas do świętości, poprzez codzienne, zwykłe, dobre uczynki. W te treści wplatał, z właściwym sobie humorem, doświadczenia z posługi kapłańskiej i duszpasterskiej oraz prawdy teologiczne i biblijne.
Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i kapłańskim błogosławieństwem naszego gościa.
Zaś po spotkaniu słuchacze ustawili się w bardzo długiej kolejce po dedykację książek o. Leona. Zainteresowanie książkami było tak ogromne, ze ich po prostu zabrakło.
Spotkanie zostało przygotowane w ramach formacji wspólnoty dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu.

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.