wigilia zesłania Ducha Św.

WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Wigilijne czuwanie przed świętem Zesłania Ducha Świętego, rozpoczęło się wieczorna Mszą św., która odprawił ks. Łukasz. On też wygłosił homilię, w której zaznaczył, że Trzecia Osoba Boska jest szczególnie obecna podczas każdej Eucharystii i to Ona prowadzi nas do świętości.
Kolejną częścią czuwania było nabożeństwo Eucharystyczne. Składało się ono z czytania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz różańca. Istotnym elementem liturgii, był moment odpalenia od paschału świec, które trzymane przez uczestników, rozświetlały mrok świątyni, aż do końca czuwania. Ten fragment czuwania wigilijnego prowadził ks. Dariusz.
Ostatnią częścią nabożeństwa była Droga Światła. Procesja miała się odbyć na zewnątrz świątyni, ale te plany pokrzyżowała pogoda i odprawiona została ona w murach naszego kościoła.
Nabożeństwo Drogi Światła, w swej konstrukcji przypomina znaną wszystkim Drogę Krzyżową. Składa się też z czternastu stacji, podczas której rozważane są momenty zapisane w Ewangelii i Dziejach Apostolskich, od zmartwychwstania Jezusa, Jego spotkań z uczniami i Apostołami, aż do chwili zesłania Ducha Świętego, na przebywający i modlący się w wieczerniku wraz Matką Bożą, uczniów, tworząc pierwszy Kościół. Tę część prowadził ks. Łukasz.
Czuwanie zakończyło się późnym wieczorem odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwem na rozesłanie, które zebranym udzielił ks. proboszcz.

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.