12.05.2024 VII niedziela Wielkanocna

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
12 maja 2024

 

 

 

 1. Po Mszy św. o godz. 13.30 będzie adoracja w ciszy do nabożeństwa majowego. o godz. 17.30. Majówka ewangelizacyjna przy krzyżu na ul. Rozrywka o godz. 16.00. Za tydzień przy Grocie Matki Bożej przy kościele. Codziennie nabożeństwo majowe z Litanią loretańską o godz. 18.00 i Msza św. 18.30. Bierzmy w nich udział z całą rodziną, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy.
 2. W naszej Świętojańskiej parafii Pierwsza Komunia święta odbędzie się w przyszłą sobotę 18 maja na Mszy św. o godz. 10.00, 12.00 i za tydzień 25 maja o 10.00. O godz. 12.00, 25 maja będzie rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas IV. W piątek pierwsza spowiedź dzieci według przekazanego rodzicom harmonogramu. Dla Rodziców i rodzin spowiedź przez cały tydzień od 6.30 – 8.00 i od 18.00 – 19.00.
 3. We wtorek 14 maja o godz. 18.30 Msza św. z udziałem Wspólnoty dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu. W ramach katechezy miesięcznej o 19.30 spotkanie w auli z panem dr inż. Jackiem Kostuchem, który podejmie temat: Znane i mniej znane tajemnice dzieła Stwórcy na przykładzie życia i rozwoju pszczół miodnych. Szczegóły na plakatach. Gorąco zapraszamy. W środę spotkanie Diakonii liturgicznej o 19.30.
 4. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca Diakonia modlitwy i Wspólnota dorosłych Wody Jordanu, zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie modlitewne do kaplicy św. Janów ze względu na przygotowanie kościoła do I Komunii św.
 5. W sobotni wieczór 18 maja przeżywać będziemy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotujemy się poprzez nowennę, którą będziemy się modlić na majówkach. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie wspólnoty i grupy parafialne na uroczyste czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy Mszą św. o 18.30. Niech nasza świątynia stanie się Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego. Poświęćmy czas tego wieczoru, by doświadczyć działania Ducha Świętego w naszych sercach.
 6. Z okazji Dnia Matki, Msza św. za żyjące mamy będzie w sobotę 25 maja, zaś za zmarłe w piątek
  24 maja o godz. 18.30. Nasze żyjące i zmarłe mamy będziemy polecać modlitwie wyczytując ich imiona i nazwiska na nabożeństwie majowym. Przy stoliku pod chórem dziś i w ciągu tygodnia, przed majówką i wieczorną Mszą św. można zamawiać Mszę św. za nasze mamy. Msza św. za dzieci z okazji Dnia Dziecka będzie 1 czerwca. Mszę św. za dzieci można zamawiać od przyszłej niedzieli.
 7. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej wynikający z przykazania, aby przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym Komunię św. przyjąć.
 8. Dziękujemy za składane ofiary na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie kościoła składanych: w kościele, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. Za tydzień przykościelna kwesta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 9. W sobotę 25 maja 2024 r. wyruszy, jednodniowa, XVII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy na pielgrzymkę są w punkcie informacji w sanktuarium w Łagiewnikach, w parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju lub w Arce Pana w Nowej Hucie. Powrót z Kalwarii do Krakowa autokarami. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.
 10. W przyszłą niedzielę, 19 maja na Mszy o 19:30 oprawę muzyczną przygotuje zespół Laudate Dominum.

 

 1. Powrót → tutaj