06.01.2023 Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

 

OBJAWIENIE PAŃSKIE
6 stycznia 2023

 

 

 

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną też Uroczystością Trzech Króli. Za chwilę pobłogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.
  Dziś Msza św. 13.30 z udziałem naszego parafialnego chóru Vox Clamantis, a po niej Koncert Kolęd i Pastorałek na który serdecznie zapraszamy.
 2. W niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które w ubiegłym roku przeżywały pierwszą rocznicę chrztu świętego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.
  Również w niedzielę zapraszamy po Mszy św. o 10.30 i 12.00 do auli parafialnej na Jasełka w wykonaniu dzieci z Grupy Misyjnej.
  O godz. 15.00 w auli parafialnej odbędzie się opłatek z kolędowaniem dla wszystkich wspólnot parafialnych. Zapraszamy wszystkich uczestników naszych wspólnot parafialnych i sympatyków.
 3. Wspólnota dorosłych Wody Jordanu zaprasza we wtorek 10 stycznia po Mszy św. na spotkanie w auli parafialnej o 19.30 w ramach katechezy miesięcznej z ks. dr Tadeuszem Noskiem, w ramach synodalno – katechetycznych spotkań z wiarą Kościoła. Temat spotkania: Wiara w Kościół jeden, święty…
 4. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie wg. harmonogramu kolędowego, który jest wywieszony na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w Głosie Świętojańskim, którego numer świąteczny polecamy.
 5. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. W niedzielę składka inwestycyjna na kontynuację wymiany okien do naszego kościoła. Na środku kościoła można złożyć ofiarę na misje.
 6. Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Od niedzieli przy stoliku pod chórem będzie można zamawiać Msze świętą wspólną za żyjących i zmarłych Babcie i Dziadków. Za żyjących Msza św. będzie w sobotę 21 stycznia o godz. 18.30, a za zmarłych w piątek 20 stycznia o 18.30.

 

 

 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.