31.10.2021. XXXI niedziela zwykła

 

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
POŚWIECENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
31 października 2021

 

 

 

 1. Palące się świece w miejscach konsekracji naszej świątyni przypominają o rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Jest ona okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni, oraz tych, którzy do tej pory troszczą się o jej piękno. Dziś ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Dzisiaj nabożeństwa różańcowe o godz. 16.00 przy figurze Matki Bożej u Sióstr Nazaretanek przy ul. Dobrego Pasterza.
 2. Jutro, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. o godz. 13.30 modlitwa na zmarłych z procesją do kaplicy św. Janów, cmentarza, kurhanu i krypty z grobem ks. Grzegorza Cekiery. W zakrystii można zamawiać intencje na tę Msze św. wspólną. O godz. 17.15 różaniec za zmarłych z wypominkami. Zaś po Mszy św. o godz. 19.30 zapraszamy na różaniec po cmentarzu Batowickim w intencji zmarłych. Spotkanie udających się na cmentarz przy wschodnim wejściu do kościoła. Prosimy o zabranie lampionów i zniczy.
 3. We wtorek 2 listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych zmarłych w wypominkach miesięcznych i rocznych, polecanych modlitwie Kościoła. W naszym kościele modlitwa za zmarłych wypominanych jest w niedzielę o godz. 8.45, 10.15 i 11.45. Przez cały rok w każdy wtorek o godz. 18.00 jest różaniec za zmarłych wypominanych i Msza św. w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. Dar Ofiary Mszy Świętej, i wypominków można zamawiać w zakrystii. Msze św. we wtorek z wypominkami o godz. 6.30, 8.00. O 9.30 – Msza św. wspólna w intencji zmarłych. Po południu Msze św. o 17.00 i 18.30 – po niej procesja i modlitwa za zmarłych, oraz przeniesienie ziemi przywiezionej z naszych cmentarzy do kurhanu. Od wtorku do 8 listopada różaniec za zmarłych wypominanych o godz.18.00. Ze względu na charakter świąteczny we wtorek kancelaria będzie nieczynna. We wtorek spotkanie Diakonii Modlitwy o godz. 19.15 w sali kawiarni.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  Godzina Święta w czwartek o 17.30. Do wspólnej modlitwy za kapłanów zapraszamy Apostolat Margaretka i rodziny, z których wyszły powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 19.00. Na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowujących się do I Komunii św., na której będzie poświecenie książeczek.
 5. W pierwszy piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy od 8.30 – 18.00. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 – 8.00 i od 16.30 – 19.00. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci. We Mszy św. o 18.30 uczestniczą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII.
 6. W pierwszą sobotę Msza św. o godz. 6.30 w intencji dobrodziejów naszego kościoła żyjących i zmarłych, zmarłych wypominanych, oraz za zmarłych, z których grobów ziemia złożona jest w naszym kurhanie. O 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. O 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi za dzieci nienarodzone i oddanie czci relikwiom św. Joanny Beretty Molli.
 7. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na rozpoczętą już wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat. Siostry nazaretanki bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy, modlitwą i materialnym darem serca włączyli się w dzieło wspierania misji. Zebrano kwotę 5.812 zł. Wszystkie pieniądze zostały przekazane jako dar naszej parafii na wsparcie dzieł prowadzonych przez siostry nazaretanki w Ghanie. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna na wymianę okien w naszym kościele.
 8. Dziękujemy Katechetom, Rycerzom Kolumba, młodzieży oazowej i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania VIII już Balu Wszystkich Świętych.
 9. W sobotę, 20 listopada wyjeżdżamy na tradycyjną, parafialną, pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd o 7.30. Zapisy w zakrystii. Cena 35 zł. Prosimy o nieodkładanie zapisów na ostatnią chwilę.

 

 

 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.