04.-05.04.2021 Wielkanoc

 

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
4 kwietnia 2021

 

 

 

  1. Dziś uroczyste Nieszpory Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 17.30 zakończą Święte Triduum Paschalne. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego dziś i jutro na Mszy św. o godz. 13.30, a od wtorku do soboty na Mszy św. o godz. 18.30.
  2. Jutro w Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy porządek Mszy św. niedzielny. W Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny będziemy udzielać Komunii św. także na zewnątrz kościoła w czasie każdej Mszy św. dla tych wszystkich którzy będą uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej, a chcą w tym dniu przyjąć Komunię św. Transmisja z naszego kościoła o godz. 12.00.
  3. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Katecheza przed chrztem we wtorek o godz. 19.30 w salkach katechetycznych, dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą podejmowali tę funkcje w naszej lub innej parafii.
  5. Młodzież oazowa zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w najbliższy piątek 9 kwietnia na godz. 19.30. Temat spotkania: „Po owocach ich poznacie – wierność”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30 konferencją, a następnie do godz. 21.00 będzie trwała adoracja z uwielbieniem Pana Jezusa.
  6. We wtorek 13 kwietnia po Mszy św. wieczornej z udziałem wspólnoty Wody Jordanu w kościele o godz. 19.30 będzie spotkanie z ks. prof. Witoldem Ostafińskim w ramach miesięcznej katechezy który, podejmie temat „Mowa jest srebrem a milczenie złotem czyli duchowość św. Józefa”. Katecheza będzie transmitowana na kanale YouTube naszej parafii.
  7. Wyrażamy wdzięczność kapłanom za ofiarną posługę szczególnie w ostatnich tygodniach. Dziękujemy służbie kościelnej Panom Marianowi i Piotrowi oraz s. Agnelli za wytężoną pracę w czasie przedświątecznym. Panom: Czesławowi, Janowi, Andrzejowi, Stanisławowi, Tomaszowi, Ryszardowi, Piotrowi i Stanisławowi i Paniom Eunice, Dagmarze i Piotrowi za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych kościoła. Specjalne podziękowanie składamy w imieniu zespołu duszpasterskiego i wszystkich parafian naszym osiemnastu nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej, którzy w ciągu roku, a szczególnie w Wielkim Tygodniu i w czasie Świat ofiarnie służą włączając się w liturgię udzielając Komunii św., a zwłaszcza zanoszą Ją chorym parafianom, którzy nie mogą do naszej świątyni przychodzić. W każdą niedzielę nadzwyczajni szafarze Komunii św. mogą przynosić do mieszkań naszych chorych Ciało Pańskie. Wystarczy tylko to zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  8. Dziękujemy za żywność dla potrzebujących pomocy w naszej parafii i ofiary do puszek. Za ofiary i deklaracje na wykonane ogrzewanie, utrzymanie kościoła i dzieł prowadzonych przez parafię składanych w kościele, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele pod chórem. Za tydzień składka inwestycyjna (mamy nadzieję że już ostatnia) na pokrycie wykonanego ogrzewania naszej świątyni. Można do kościoła przynosić skarbonki z oszczędności z wyrzeczeń wielkopostnych.
  1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.