31.07.2022. XVIII niedziela w ciągu roku

 

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
31 lipca 2022

 

 

 

 1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory o godz. 19.00, a po nich Msza św. wieczorna.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła. We wtorek
  2 sierpnia wszyscy, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii św. i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą uzyskać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.
  W czwartek św. Jan Marii Vianneya, patron kapłanów. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.
 3. W sobotę, w święto Przemienienia Pańskiego wyrusza z Krakowa 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po Mszy św. w katedrze na Wawelu o godz. 7.00. Zapisy od dziś do 5 sierpnia w bazie pielgrzymki w salkach naszej parafii. We czwartek 11 sierpnia zakończenie pielgrzymki uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego o godz. 19.00.
  W niedzielę wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. W naszym kościele możliwość oddania czci Jego relikwiom.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  W czwartek Godzina święta o 17.30. Zapraszamy szczególnie do wspólnej modlitwy za kapłanów Apostolat Margaretka i rodziny, z których wyszły powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek spowiedź dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 7.00 – 8.00 i od 17.30 – 19.00.
  W piątek okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od 7.00 – 8.00 i od 17.00 – 19.00. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież. Po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy do 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci. O 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  W sobotę Msza św. o godz. 6.30 w intencji dobrodziejów naszego kościoła żyjących i zmarłych, za zmarłych wypominanych, oraz za zmarłych, z których grobów ziemia złożona jest w naszym kurhanie. O 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. Na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi za dzieci nienarodzone. Zapraszamy do modlitwy podejmujących Duchową Adopcję dziecka poczętego.
 5. Miesiąc sierpień to czas modlitw w intencji osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, tytoniu, a także miesiąc trzeźwości i abstynencji wynagradzającej i wspomagającej uzależnionych, pragnących wyzwolenia z nałogu. Deklaracje trzeźwościowe i abstynenckie można składać do Księgi Trzeźwościowej przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Dziękujemy za składane dziś ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. W przyszłą pierwszą niedzielę sierpnia składka inwestycyjna na wymianę okien.
 7. Wszystkim naszym parafianom, i gościom, solenizantom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza za dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu i zdrowiu w tym trudnym czasie epidemii szczęśliwie wrócą do domu.
 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.