48 pielgrzymka RŚ-Ż do Kalwarii(17)

XLVIII DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE I SŁUŻBY LITURGICZNEJ DO KALWARII

W ostatnią sobotę, 29 sierpnia, jak co roku, zgromadziliśmy się u Matki Bożej Kalwaryjskiej na „Rekodziękczynieniu”, czyli XLVIII pielgrzymce dziękczynnej za czas rekolekcji wakacyjnych organizowanych przez wspólnoty oraz parafie naszej archidiecezji. Przyjechaliśmy razem z ks.Danielem i ks. Łukaszem oraz kl. Pawłem, który we wrześniu odbywa u nas praktykę duszpasterską i katechetyczną. Pielgrzymkę rozpoczęła Eucharystia z błogosławieństwem animatorów i par rejonowych Domowego Kościoła, pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Wraz z księdzem arcybiskupem współcelebransami byli m. in.  nasi księża wikariusze ks. Łukasz Nizio i ks. Daniel Małysa, a także pracujący w naszej świętojańskiej wspólnocie ks. Mariusz Susek, wieloletni moderator diecezjalny Ruchu Światło-Zycie. Był także nasz rodak ks. Przemysław Cios. Ks. Ryszard Kielanowicz Duszpasterz Służby Liturgicznej i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Krakowskiej, przy ołtarzu polowym pełnił posługę ceremoniarza.
Do zebranych ze słowem Bożym zwrócił się ks. kardynał, który w swojej homilii przypomniał, że Matka Boża towarzyszyła Jezusowi aż po krzyż. Następnie objęła swoją troską i miłością apostoła Jana, a w jego osobie przyjęła cały Kościół stając się Matką nas wszystkich. Zwrócił uwagę, że do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjeżdżamy, by dziękować Maryi za otrzymane dzięki jej wstawiennictwu łaski, prosić o dalszą opiekę i o radę, jak kochać i służyć naśladując jej postawę.
W tym roku szczególnie dziękujemy za Magdalenę Dziurę, która przyjęła błogosławieństwo do posługi animatora Ruchu. To jej towarzyszyliśmy podczas tego wydarzenia, życząc obfitych owoców z posługi animatora w naszej parafii. Również w tym dniu ks. Łukasz Nizio odebrał nominację na moderatora rejonowego Domowego Kościoła. Gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych w posłudze w rejonie i w naszej parafii.

 

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.