imieniny kapłanów

PAŹDZIERNIKOWE IMIENINY KAPŁANÓW

W miesiącu październiku aż trzech naszych kapłanów obchodziło swoje imieniny: ks. Daniel Małysa, któremu patronuje św. Daniel Comboni (żyjący w XIXw. włoski biskup i misjonarz w Afryce, założyciel zgromadzeń kombonianów i sióstr kombonianek), którego wspomnienie w Kościele przypada na 10 października, ks. Łukasz Nizio, któremu patronuje św. Łukasz Ewangelista – wspomnienie 18 października oraz ks. proboszcz Jerzy Serwin, któremu patronuje bł. ks. Jerzy Popiełuszko, zamordowany w roku 1984 przez komunistyczne służby w PRL, a którego wspomnienie obchodzimy w polskim Kościele 19 października.
Jest już tradycją w naszej świętojańskiej wspólnocie, że za solenizantów odprawiana jest przez wszystkich posługujących w parafii kapłanów, koncelebrowana Eucharystia, której przewodniczy solenizant. Najczęściej jest to wieczorna Msza św. w sobotę, w miarę blisko daty imienin.
Msza św. w intencji ks. Daniela i ks. Łukasza odprawiona została 10 października. Przewodniczył jej ks. Daniel. Przed jej rozpoczęciem, solenizantom złożyli życzenia przedstawiciele dzieci, młodzieży oazowej, a w imieniu dorosłych przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej, zaś w imieniu zespołu duszpasterzy ks. proboszcz.
Z kolei Msza św. za ks. proboszcza odprawiona została 17 października. Również przed jej rozpoczęciem, solenizantowi życzenia złożyły dzieci, młodzież oazowa, przedstawiciele Ruchu Światło-Zycie dorosłych Wody Jordanu, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej oraz od wszystkich dorosłych parafian, przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej. W imieniu zespołu duszpasterskiego życzenia złożył sprawujący posługę seniora ks. Łukasz Nizio.
Przed rozesłaniem solenizanci – ks. Łukasz i ks. Daniel oraz ks. proboszcz, podziękowali za ciepłe i serdeczne życzenia, wspólną modlitwę, przyjęta Komunię św. i największy dar, jakim jest Najświętsza Ofiara.
W tym roku, z powodu rygorów sanitarno-epidemicznych, nie odbyło się, jak to było w poprzednich latach, spotkanie solenizantów z parafianami w auli. Zamiast tego wszyscy obecni na imieninowych Mszach św., wychodząc z kościoła, mogli poczęstować się słodkościami.

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.