Bal Wszystkich Św.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, KTÓRY SIĘ NIE ODBYŁ

Od siedmiu już lat, najczęściej, w ostatni czwartek miesiąca października, w przededniu Święta Wszystkich Świętych, jako przeciwwaga dla pogańskiego Halloween, organizowany był w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych, połączony z korowodem świętych, którzy z kościoła przechodzili do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2. W tym roku pandemia pokrzyżowała te plany. Dzieci, poprzebierane za świętych spotkały się 29 października tylko na nabożeństwie różańcowym, po którym odbył się konkurs na najpiękniejsze i najbardziej oryginalne przebranie za świętego lub błogosławionego.
Dzieci, a były to tylko dziewczynki (chłopcy nie chcą być świętym?), przebrane były za: bł. Anielę Salawę, św. Matkę Teresę z Kalkuty, bł. Dorotę, bł. Katarzynę Emmerich, św. Cecylię, św. Łucję, bł. Zelę Martin (mama św. św. Teresy z Lisieux) oraz Matkę Bożą – Maryję. Każde z dzieci, przebraniem lub atrybutem, wskazywały na wybranego przez siebie świętego.
Po nabożeństwie został rozstrzygnięty przez wysokie jury, w składzie: ks. Daniel, s. Paula oraz animatorka Kasia, konkurs na najbardziej oryginalny strój. Przyznano nagrody i wyróżnienia dla: Łucji Kaleńczuk – bł. Aniela Salawa, Niny Jakubiak – św. Łucja, Zosi Kwiecińskiej – św. Matka Teresa z Kalkuty oraz Niny Kaleńczuk – bł. Katarzyna Emmerich. Pozostałe dzieci też dostały jakieś słodkie nagrody. Tegoroczny Bal Wszystkich Świętych, który się nie odbył, zgromadził tylko niewielką gromadkę (ok. 10) najbardziej wytrwałych i zaangażowanych dzieci. Całość spotkania przygotowały i prowadziły: s. Hiacynta, s. Paula, animatorki Kasia i Magda oraz ks. Daniel.

  1. więcej zdjęć: Media → Galeria zdjęć

Komentarze są wyłączone.