09.06.2024. X niedziela zwykła

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
9 czerwca 2024

 

 

 

 1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, w dni powszednie tygodnia po Mszy św. wieczornej. Dziś również o godz. 18.45 krótki recital organowy w ramach 6. Świętojańskie Spotkania z Muzyką Organową. Za kontuarem organów zasiądą Dorota Filip i Rafał Kamiński młodzi i utalentowani organiści. Szczegóły na plakatach.
 2. W poniedziałek 10 czerwca swoje imieniny obchodzi s. Bogumiła Malikowska nasza katechetka. Składamy jej najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego. Na Mszę św. w jej intencji zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30.
 3. 3. We wtorek 11 czerwca o godz. 19.30 w auli parafialnej odbędzie spotkanie z Panią Barbarą Nowak, który podejmie temat: „Takie będą Rzeczypospolite, jak ich młodzieży chowanie”. Szczegóły na plakatach. Na Mszę św. wieńczącą tegoroczną formację i spotkania zaprasza wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie Wody Jordanu.
 4. W najbliższą sobotę 15 czerwca 2024 roku w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza i uroczyste zakończenie Kongresu Eucharystycznego naszej archidiecezji. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji o godz. 11.00 przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. O godz. 10.00 w bazylice rozpocznie się czuwanie modlitewne. Zamówione karty do uczestnictwa w wydarzeniu do odebrania w zakrystii. Jest jeszcze pula rezerwowa dla tych co się nie zapisali. Zapraszamy.
 5. Już dzisiaj zapraszamy na nasz odpust parafialny, szczególnie na sumę odpustową w sobotę 24.06. o godz. 18.30. Zaś w najbliższą niedzielę, 16 czerwca, od godz. 15.30 zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy w ramach XII Spotkań Świętojańskich. Zaplanujmy udziału w konkursie ciast i wyplatanych wianków, w turnieju szachowym dla dzieci i dorosłych, w rodzinnym „ozdabianiu kubków”, w indywidualnym biegu na orientację lub spacerze rodzinnym. Można również przynieść ciasta nie uczestnicząc w konkursie jako poczęstunek dla uczestników. Zgłaszanie wypieków w niedzielę od 7.00 – 13.00 w salkach. Przejażdżka konna dla dzieci od 16.00-18.00 to jedna z nielicznych atrakcje. O godz. 19.00 wyjątkowy koncert Pana Jana Wojdaka lidera krakowskiego zespołu „Wawele”. Szczegóły na plakatach, na stronie internetowej i na ulotkach. Wciąż można wesprzeć „szczęśliwy losik” przynosząc do zakrystii różnego rodzaju fanty.
  W sobotę na 9.00 rano zapraszamy mężczyzn, aby przygotować stoły i ławki a panie do dekoracji stołów. Za każdą pomoc wyrażamy wdzięczność i z serca dziękujemy. W niedzielę na parkingu parafialnym będzie można parkować samochody tylko do godz. 14.30.
  W środę o godz. 19.30 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Komitetu Organizacyjnego XII Spotkań Świętojańskich.
 6. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele.
 7. Pamiątkę Kongresu Eucharystycznego i dzisiejszego spotkania można zabrać wychodząc z kościoła.
 8. Przy stoliku pod chórem można zamawiać Mszę św. za żyjących i zmarłych ojców z okazji zbliżającego się ich święta. Msza św. za zmarłych ojców będzie w piątek 21.06, a za żyjących w sobotę 22.06 – obie Msze św o godz. 18.30.
 1. Powrót → tutaj