14.11.2021. XXXIV niedziela zwykła

 

 

 

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
21 listopada 2021

 

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela roku liturgicznego przed adwentem. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentu. Przed Mszą św. o godz. 7.30 będą odśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W dni powszednie przez cały Adwent Roraty będą o godz. 6.30. W związku z tym, nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. Roraty z udziałem dzieci będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zachęcamy rodziców do zakupu dla dzieci lampionów, z którymi będą uczestniczyły w roratach.
 2. Dziś 17.30 zapraszamy na nieszpory z wypominkami za zmarłych, które można jeszcze zamawiać.
 3. W czwartek 25.11, Siostrami Nazaretankami czcimy ich założycielkę bł. Marię Franciszkę Siedliską, której relikwie są w naszej parafii. Polecamy wszystkie siostry i dzieło nowych powołań do Zgromadzenia. W każdy poniedziałek podczas nabożeństwa o godz. 18.00 przez wstawiennictwo
  bł. Marii Franciszki polecamy Panu Bogu nasze troski, problemy, trudne i ważne sprawy naszych rodzin.
  O godz. 18.30 Msza św. w intencji Katolickiego Zrzeszenia Kolejarzy z racji patronalnego święta ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 4. W każdy czwartek w naszym kościele o godz.18.00, przed wieczorną Mszą św., adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji rozpoczętego Synodu, naszego narodu i Kościoła.
 5. Spotkanie Rodziców młodzieży z kl. VIII, która przygotowuje się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania w piątek o 19.15 w kościele.
 6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia przypada patronalny dzień dziewcząt. W tym dniu o godz. 18.30 będzie Msza św. wspólna za dziewczęta. Mszę św. w ich intencji będzie można zamawiać przy stoliku pod chórem od przyszłej niedzieli.
 7. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. Za tydzień przykościelna kwesta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 8. Zapraszamy na film „Nędzarz i Madame”. Ta kostiumowa opowieść ukazuje losy św. Brata Alberta. Film dla naszej parafii w poniedziałek 29 października o godz. 19.30 w Multikinie. Prosimy aby wszyscy, którzy się wybierają na film zapisali się w zakrystii, abyśmy mogli zarezerwować właściwą liczbę miejsc. Bilety w cenie 13 zł. Szczegóły na plakatach.
 9. Na apel Przewodniczącego KEP niech nasza dzisiejsza ofiara na środku kościoła będzie wyrazem jedności z niosącymi pomoc migrantom, oraz z tymi, którzy jej potrzebują.

 

 

 

 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.