24.07.2022. XVII niedziela w ciągu roku

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 lipca 2022

 

 

 

 1. Dziś Nieszpory o godz. 19.00, a po nich Msza św. wieczorna.
 2. Koło Radio Maryja zaprasza jutro o godz. 18.30 na comiesięczną Mszę św. w intencji Radio Maryja i wszystkich dzieł powstających przy nim.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
  1. Jutro przypada święto św. Jakuba i św. Krzysztofa;
  2. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. Pamiętajmy o modlitwie za naszych rodziców i dziadków;
  3. w czwartek św. Szarbela
  4. w piątek św. Marty, Marii i Łazarza;
  5. w sobotę św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła;
  6. w niedzielę św. Kingi.

  Wszystkim solenizantom składamy życzenia obfitości łask Bożych.

 4. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, dziś po każdej Mszy św. na parkingu parafialnym będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. i modlitwa o roztropne ich wykorzystywanie. Modlitwę odmówimy w kościele. Wyjeżdżające z parkingu pojazdy kapłan będzie kropił wodą świeconą przy gablocie od strony wschodniej kościoła. Prosząc o błogosławieństwo i poświecenie swoich pojazdów możemy złożyć ofiarę na misyjne środki transportu biorąc udział w akcji „1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku” organizowany przez MIVA Polska – organizacji na rzecz zakupu misyjnych środków transportu dla polskich misjonarzy.
 5. Jest już możliwość przyjmowania intencji mszalnych na rok 2023.
 6. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele.
 7. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia z Krakowa. Zapisy od 1 do 5 sierpnia w bazie pielgrzymki w naszej parafii. Szczegółowe informacje na stronie pielgrzymki, na plakatach i na ulotkach, które można zabrać w zakrystii.

 

 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.