01.01.2023 Nowy Rok

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 stycznia 2023

 

 

 

 1. Dzisiaj nieszpory o 17.30. Zmianka różańcowa w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 2. Katecheza przed chrztem we wtorek o godz. 19.30 w salkach, dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą podejmowali tę funkcje w naszej lub innej parafii. W poniedziałek spotkanie Diakonii wyzwolenia, a we wtorek spotkanie Diakonii modlitwy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek okazja do spowiedzi św. od 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 19.00. Godzina święta o 17.30.
 4. W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, „Trzech Króli”. Porządek Mszy św. niedzielny. Spowiedź pierwszopiątkowa na Mszach św. Jubileuszowa Msza św. dla małżonków obchodzących 5-lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego będzie o godz. 10.30. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę, które będą rozprowadzane przed każdą Mszą św. Msza św. 13.30 z udziałem naszego parafialnego chóru Vox Clamantis, a po niej Koncert Kolęd i Pastorałek, na który serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę Msza św. o 6.30 w intencji dobrodziejów naszego kościoła żyjących i zmarłych, za zmarłych, z których grobów ziemia złożona jest kurhanie. O 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie za ojczyznę. Na Mszy św. 18.30 modlitwa za dzieci nienarodzone. Zapraszamy do modlitwy podejmujących Duchową Adopcję dziecka poczętego.
 6. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które w ubiegłym roku przeżywały pierwszą rocznicę chrztu św.
 7. Również w niedzielę 8 stycznia zapraszamy po Mszy św. o 10.30 i 12.00 do auli parafialnej na Jasełka w wykonaniu dzieci z Grupy Misyjnej. Spotkanie będzie okazją do wspólnego dzielenia się wiarą w tajemnicę Wcielenia Syna Bożego oraz kolędowania Nowonarodzonemu. O godz. 15.00 w auli parafialnej odbędzie się opłatek z kolędowaniem dla wszystkich wspólnot parafialnych. Zapraszamy wszystkich uczestników naszych wspólnot parafialnych i sympatyków.
 8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. W tym tygodniu kapłani odwiedzą po kolędzie parafian z ul: domy przy ul. Pana Cogito i ul. Antycznej; Bohomolca 11; Dobrego Pasterza 99A, 99B, 99C, 118 C, 118 F, 118G i domy przy ul. Bora Komorowskiego, 120B, 122B, 122C, 129; Marchołta 26, 28, 41; Powstańców 34; Reduta 29, 30, 31; Rozrywka 24; Strzelców 11, 23; Słoneckiego 3. Program wizyty duszpasterskiej jest zamieszczony w kwartalniku Głos Świętojański, którego numer świąteczny szczególnie polecamy do nabycia w zakrystii lub u ministrantów przy wyjściu z kościoła, wywieszony jest także na tablicach ogłoszeń, oraz na stronie internetowej parafii. Prasa katolicka jest również do nabycia w zakrystii.
 9. Dziękujemy za ofiary i deklaracje na utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. Za tydzień składka inwestycyjna na kontynuację wymiany okien do naszego kościoła.
 10. Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Od przyszłej niedzieli przy stoliku pod chórem będzie można zamawiać Msze świętą wspólną za żyjących i zmarłych Babcie i Dziadków. Za żyjących Msza św. będzie w sobotę 21 stycznia o godz. 18.30, a za zmarłych w piątek 20 stycznia o 18.30.
 11. Pełna wersja posumowania ubiegłego roku w naszej parafii znajduje się na naszej stronie internetowej i będzie wydrukowana w kolejnym numerze Głosu Świętojańskiego.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg w tym – 2023 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.

Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Z głęboką wiarą rozpoczynając Nowy Rok przyzywajmy Ducha Świętego, aby obdarzył nas mocą swoich darów.

 

 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.