02.05.2021. V niedziela Wiekanocna

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
2 maja 2021

 

 

 

 1. Dziś zmianka różańcowa o godz. 17.00.
 2. Majówka dziś i jutro o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy na ewangelizacyjne majówki w każdą niedzielę maja na terenie naszej parafii. Dziś o godz. 16.00 zgromadzimy się na placu przykościelnym pod krzyżem papieskim. Będziemy się modlić śpiewając Litanię Loretańską. Zapraszamy dorosłych, młodzież, ale także i dzieci pod opieką swoich Rodziców. Dajmy świadectwo naszej wiary.
 3. Jutro 3.05 Uroczystość NMP Królowej Polski oraz święto narodowe. Msze św. według porządku niedzielnego. Oaza Młodzieżowa serdecznie zaprasza na wieczór patriotyczny z okazji święta Konstytucji w formie online. Premiera na kanale naszej parafii na YouTube o godz. 19.00.
  Na Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów zapraszamy w tym dniu o godz. 18.00. Prosimy o udział także rodziców i profesorów.
 4. We wtorek święto św. Floriana patrona miasta Krakowa. Katecheza przed chrztem o godz. 19.30 w salkach dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą podejmowali tę funkcje w naszej lub innej parafii. Spotkanie Diakonii modlitwy – w środę 5. maja.
  We środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka patrona nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w naszej archidiecezji. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 19.00. Godzina święta w czwartek o 17.30 przedłużona w nabożeństwo majowe. Zapraszamy szczególnie do wspólnej modlitwy za kapłanów Apostolat Margaretka i rodziny, z których wyszły powołania kapłańskie i zakonne.
  W piątek okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od 6.30 – 8.00 i od 16.30 – 19.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. We Mszy św. o 18.30 uczestniczą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy VI i VII.
 6. W sobotę 8 maja uroczystość św. Stanisława BM, do której przygotowujemy się w nowennie w ramach nabożeństw majowych.
 7. W ostatni czwartek przez posługę bpa Roberta Chrząszcza sakrament bierzmowania przyjęło
  39. ósmoklasistów z naszej parafii. Polecamy ich i ich rówieśników naszej modlitwie i odpowiedzialności za ich życie wiary i dojrzałość chrześcijańską.
 8. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej, które świadczą o naszej wierze, że jesteśmy katolikami praktykującymi i możemy uzyskać w kancelarii parafialnej różne zaświadczenia i opinie.
 9. We wtorek 11 maja w ramach katechezy dla dorosłych o godz. 19.30 spotkanie z O. Łukaszem Buksą – franciszkaninem, duszpasterzem młodzieży, rekolekcjonistą, autorem tekstów, wokalistą, doktorantem UPJPII na temat: Współczesne pułapki cywilizacyjne: Internet, ideologie, samotność.
 10. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek, mieszczące się w Krakowie, na os. Jagiellońskim 17, serdecznie zaprasza uczniów klas VIII i ich rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.

 

 1. Powrót → tutaj

Komentarze są wyłączone.