19.11.2023. XXXIII niedziela zwykła

 

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 listopada 2023

 

 

 

 1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dziś VII Światowy Dzień Ubogich. Ks. abp Marek Jędraszewski zwrócił się gorącą prośbą o ofiary do puszek, na dzieła pomocy potrzebujących. Niech nasza dzisiejsza ofiara na środku kościoła będzie wyrazem jedności z niosącymi pomoc oraz z tymi, którzy jej często potrzebują. Dziś 17.30 zapraszamy na różaniec z wypominkami za zmarłych, które można jeszcze zamawiać.
 2. Jutro i w wtorek spotkanie Rodziców dzieci z kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. o 19.15 w auli parafialnej.
 3. W środę – jak każdego 22. – na Mszy św. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za małżeństwa oczekujące na szczęśliwe narodzenie dziecka i małżeństwa oczekujące potomstwa. Matkom w stanie błogosławionym udzielamy błogosławieństwa i oddajemy cześć relikwiom św. Jana Pawła. W środę spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w auli parafialnej.
 4. Spotkanie Rodziców młodzieży z kl. VIII, która przygotowuje się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania w piątek o 19.15 w auli parafialnej.
 5. W sobotę 25.11, z Siostrami Nazaretankami czcimy ich założycielkę bł. Marię Franciszkę Siedliską, której relikwie są w naszej parafii. Polecamy wszystkie siostry i dzieło nowych powołań do Zgromadzenia. W każdy poniedziałek podczas nabożeństwa 18.00 przez wstawiennictwo bł. Marii Franciszki polecamy Panu Bogu nasze troski, problemy, trudne i ważne sprawy naszych rodzin. O godz. 18.30 Msza św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin pielgrzymujących wczoraj na Jasną Górę.
 6. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę 26 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. W tym dniu w całym Kościele obchodzony jest diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży. Obchody tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej trwają przez cały weekend w formie Spotkania Młodych Archidiecezji Krakowskiej (SMAKu), a ich najważniejszym punktem jest sama niedziela, podczas której na otwarte wydarzenia zaproszeni są duszpasterze z całej archidiecezji wraz z przedstawicielami grup młodzieżowych. O 10.00 Msza Święta w Katedrze na Wawelu pod przewodnictwem Ks. abp Marka Jędraszewskiego, z przyjęciem nowych członków KSM. Po niej w budynku Wyższego Seminarium Duchownego ciąg dalszy wydarzeń. Szczegóły na plakatach.
  To również patronalne święto Służby Liturgicznej. Na Mszy św. o godz. 10.30 będzie przyjęcie nowych ministrantów do naszej wspólnoty parafialnej.
 7. Dziękujemy za składane ofiary i deklaracje na wymianę okien do naszej świątyni i utrzymanie parafii, składanych: na tacę, na konto parafii czy przez ofiaromat znajdujący się w kościele. Dzisiaj przykościelna kwesta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 8. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia przypada patronalny dzień dziewcząt. W tym dniu o godz. 18.30 będzie Msza św. wspólna za dziewczęta. Mszę św. w ich intencji będzie można zamawiać przy stoliku pod chórem od przyszłej niedzieli.

 

 1. Powrót → tutaj