imieniny s. Hiacynty(13)

IMIENINY SIOSTRY HIACYNTY

Dzień 13 maja, w którym Kościół wspomina NMP z Fatimy, a także błogosławione dzieci: Franka i Hiacyntę, jest dniem imienin naszej siostry przełożonej Hiacynty Niewiadomskiej, ze zgromadzenia sióstr Nazaretanek. W tym dniu także wspominamy św. Jana Pawła II, w rocznicę zamachu na jego życie i cudowne ocalenie.
W intencji Solenizantki odprawiona została  wieczorna Eucharystia, którą sprawowali ks. Łukasz Nizio i ks. Mariusz Susek.
Przed rozpoczęciem Mszy św., s. Hiacyncie, przedstawiciel różnych grup, złożyli serdeczne życzenia:
– przedstawicielki najmłodszej części parafii, życzyły bliskości Pana Jezusa i zapewniły o ufnej, dziecięcej modlitwie,
– młodzież oazowa wytrwałości w wierze, pogody ducha,
– przedstawicieli Koła Przyjaciół Radia Maryja, gdyż s. Hiacynta sprawuje po nad nim duchową opiekę, opieki Matki Bożej i orędownictwa świętej patronki,
– przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej, w imieniu całej dorosłej części naszej parafii, opieki Najświętszej Rodziny z Nazaretu i orędownictwa św. Dzieci Fatimskich oraz św. Jana Pawła II.
Od zespołu duszpasterskiego parafii św. Jana Chrzciciela, życzenia przekazał Siostrze ks. Łukasz, który życzył wpatrzenia się w św. Hiacyntę – jedenastoletnia dziewczynkę, aby bliskość z patronką, była także bliskością z Jezusem i Maryją
Za złożone życzenia, wyrazy wdzięczności i modlitwę oraz wszelkie przejawy życzliwości i sympatii, podziękowała Solenizantka. A po zakończonej Eucharystii, z racji ograniczeń sanitarnych i braku możliwości wspólnego spotkania się, tradycyjnie, wszyscy uczestnicy Mszy św. zostali poczęstowani słodkościami.

Komentarze są wyłączone.