pożegnanie s. Hiacynty (18)

PODZIĘKOWANIA DLA s. HIACYNTY

Siostra Maria Hiacynta Niewiadomska – siostra przełożona 15.08.2015 – 20.06.2021

W tym roku, po 6 latach, dobiegła końca druga kadencja posługi przełożonej we wspólnocie sióstr Nazaretanek w naszej parafii, s. Hiacynty Niewiadomskiej. Od września siostra będzie posługiwać w Częstochowie, przy parafii św. Wojciecha.
W niedzielę 20 czerwca 2021 r. na Mszy św. o godz. 10.30 mieliśmy możliwość i okazję, aby oficjalnie i publicznie podziękować siostrze za wszelkie dobro, które doświadczyliśmy dzięki jej posłudze w naszej wspólnocie świętojańskiej. Warto, więc przypomnieć tylko niektóre Boże sprawy, które zapoczątkowała w naszej parafii s. Hiacynta. To za jej kadencji do naszej do naszej parafii, 22 listopada 2015 r., zostają wprowadzone relikwie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – Franciszki Siedliskiej – Założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu oraz Patronki Rodzin. Siostra Hiacynta była także inicjatorką i prowadziła modlitwy za rodziny za wstawiennictwem bł. Franciszki Siedliskiej przed wieczorną Mszą św. w każdy poniedziałek. Pracowała jako katechetka w SP 2, a jej wspaniałym dziełem jest schola „Świętojańskie Nutki”, która zawsze uświetniała niedzielną Mszę św. z udziałem dzieci, jak również różne inne ważne wydarzenia w parafii, np. Spotkania Świętojańskie.
Droga Siostro Hiacynto, żegnamy Cię z wielkim żalem, gdyż wrosłaś w naszą wspólnotę świętojańska. Za wszelkie dobro Bóg zapłać i szczęść Boże w nowym miejscu posługi.

Komentarze są wyłączone.