Dzień Wspólnoty (21)

Dzień wspólnoty oazy młodzieżowej i oazy rodzin w naszej świątyni

Jedną z metod pracy formacyjnej Ruchu Światło Życie (oazy młodzieżowe) oraz Domowego Kościoła (oazy rodzin) są 2-tygodniowe rekolekcje wakacyjne, gdzie każdy przeżywany dzień, poświęcony jest kolejnej tajemnicy Różańca. Szczególny wymiar ma dzień, w którym przeżywana jest tajemnica Zesłania Ducha Świętego. Jest to Dzień Wspólnoty, podczas którego kilka grup, które przeżywają rekolekcje w pewnym sąsiedztwie, spotykają się przy wybranym kościele.
Takie spotkanie miało miejsce w dniu 19 sierpnia, w naszej świętojańskiej świątyni. Przybyły 4 grupy, ok. 200 osób – rodziny wraz z dziećmi: grupa Domowego Kościoła przeżywająca III stopień rekolekcji (OR) z diecezji warszawskiej, zakwaterowana w Krakowie-Podgórzu, grupa Domowego Kościoła przeżywająca III stopień rekolekcji (OR) z diecezji radomskiej, zakwaterowana w Wadowicach, grupa młodzieżowa przeżywająca III stopień rekolekcji (ONŻ) z diecezji łódzkiej, zakwaterowana w Krakowie-Bronowicach oraz grupa młodzieżowa przeżywająca I stopień rekolekcji (OND) z diecezji legnickiej, zakwaterowana w Wieliczce.
Spotkanie rozpoczęło się na placu przed świątynią zawiązaniem wspólnoty. Następnie przybyłych przywitał gospodarz miejsca – ks. proboszcz Jerzy Serwin (wieloletni moderator Archidiecezji Krakowskiej Ruchu Światło-Życie), który przedstawił historię i charakterystykę naszej parafii. Po przywitaniu nastąpiła prezentacja grup oraz świadectwa.
Kulminacją tego dnia była koncelebrowana Eucharystia, odprawiona w naszej świątyni przez księży moderatorów z poszczególnych grup, a to: ks. Przemysław Wójcik (diec. Radomska), ks. Jakub Bochyński (diec. Legnicka), ks. Bartłomiej Franczak (diec. Łódzka), ks. Mariusz Żołądkiewicz (diec. Warszawska). Również współcelebransem był nasz ks. proboszcz.
Po zakończonej Mszy św. uczestnicy udali się posiłek – miejsca oraz gorące napoje przygotowała młodzież oazowa z naszej parafii. Nasi goście mogli również nawiedzić zabytkową kaplicę, kryptę, pospacerować po całym obejściu kościoła.
Ostatnim punktem spotkania była godzina odpowiedzialności i misji, po czym nastąpiło rozesłanie uczestników rekolekcji oazowych.

Komentarze są wyłączone.