Pożegnanie ks. Daniela (22)

Podziękowania dla ks. Daniela Małysy

Decyzją ks. arcybiskupa, nasz wikariusz, ks. Daniel Małysa został przeniesiony do parafii św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach.
W dniu 22 sierpnia parafianie, uczestnicząc w niedzielnej sumie św., mogli podziękować ks. Danielowi za 3 letnią posługę w naszej wspólnocie.
Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył ks. Daniel, a współcelebransami byli wszyscy, pracujący w naszej parafii kapłani: ks. proboszcz Jerzy Serwin, ks. Łukasz Nizio i ks. Dariusz Pietrzak. Kazanie wygłosił ks. Mariusz Susek, który zaznaczył, że mimo tego, iż ks. Daniel odchodzi, to jednak pozostanie w naszej parafii w swoich dziełach.
Po koniec Najświętszej Ofiary zostały wygłoszone podziękowania. Rozpoczął ks. proboszcz, który zaznaczył, że w przestrzeni duchowej nie ma miejsca na pożegnania i rozstania, natomiast jest wdzięczność, w pierwszej kolejności Panu Bogu, za wieloletnią posługę kapłańską. Następnie słowa podziękowania wygłosiła przedstawicielka oazy młodzieżowej, która w imieniu dzieci i młodzieży, podziękowała za 3-letnie prowadzenie kręgu oazowego, zaś przedstawiciel Duszpasterskiej Rady Parafialnej za posługę sakramentalna, zwłaszcza wobec osób chorych, niewychodzących z domu oraz zapewnił o modlitewnej pamięci.
Ze swojej strony za wszystko dobro, jakiego doświadczył w posługując w naszej wspólnocie, podziękował ks. Daniel. Zaznaczył, że takie przenosiny wpisane są w życie kapłana, a każdy odchodzący kapłan zachowuje wdzięczną pamięć poprzedniej parafii.
Zebrani w kościele wierni wyrazili swoją wdzięczność gromkimi brawami.

*****

Również w tym dniu rozpoczęła pracę w naszej wspólnocie s. Samuela Oknińska, która zastąpiła siostrę Hiacyntę Niewiadomską. Siostrze przełożonej Samueli życzymy, aby dobrze czuła się naszej wspólnocie świętojańskiej i w pracy katechetycznej, oraz cieszyła się opieką Bożą.

  1. więcej zdjęć → kliknij tutaj
  2. podziękowania ks. Daniela (mp3 rozmiar:1,32 MB czas: 00:03:51)→ kliknij tutaj

Komentarze są wyłączone.