Rekodziękczynienie (23)

XLIX Pielgrzymka Służby Liturgicznej, R. Ś-Ż I RDK do Kalwarii Zebrzydowskiej
#REKODZIĘKCZYNIENIE w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 28 sierpnia miała miejsce się 49. Pielgrzymka Służby Liturgicznej, Ruchu Światło-Życie i Rodzin Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koncelebrowanej, dziękczynnej Mszy św. za wakacyjne rekolekcje, przewodniczył ks. bp. Robert Chrząszcz. Wśród sprawujących koncelebrowaną Mszę św. byli także kapłani z naszej parafii: Mariusz Susek – wieloletni moderator diecezjalny, ks. Grzegorz Kurzec – obecny moderator (po ks. Danielu Małysie) oazy młodzieżowej w naszej parafii, ks. Łukasz Nizio – moderator rejonowy Domowego Kościoła, a także ks. Ryszard Gacek nasz były wikariusz, a obecny moderator diecezjalny.
W homilii bp Robert Chrząszcz zwrócił uwagę na silną więź, jaka łączy Maryję i Jezusa. – Maryja patrzy na nas przez pryzmat swojego Syna, a On przez oblicze swojej Matki – powiedział. – Maryja daje nam odczuć swoją miłość – dodał i przypomniał, że w 1929 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej, po śmierci mamy, młody Karol Wojtyła usłyszał od swojego ojca znamienne słowa: „Od dzisiaj Maryja będzie twoją mamą”. – To ojcowskie zawierzenie, świadectwo wiary w trudnej i bezkompromisowej sytuacji stało się wyznacznikiem duchowej wędrówki i rozwoju Karola Wojtyły. Realizację tego przedsięwzięcia widać w całości w jego posługiwaniu (…), i w papieskim zawołaniu „Totus Tuus” – wskazał biskup i zaznaczył, że Prymas Tysiąclecia również zawierzył swoje życie Matce Bożej i wielokrotnie podkreślał, że Maryja ma prowadzić do Jezusa.
Podczas uroczystości udzielone zostało, kilkudziesięciu osobom, błogosławieństwo do posługi animatorów, w tym także, należącym do oazy młodzieżowej w naszej parafii: animatora muzycznego Małgorzacie Branickiej, animatora Oazy Dzieci Bożych Szymonowi Marsowi oraz animatora liturgicznego Andrzejowi Kmiecikowi.

Komentarze są wyłączone.