VIII Bal Wszystkich Świętych (28)

ÓSMY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Tegoroczny, ósmy już z kolei Bal Wszystkich Świętych, miał miejsce 28 października. Rozpoczął się on nabożeństwem różańcowym, po którym przebrane za świętych dzieci wyruszy w barwnym korowodzie. Tym razem, prowadzony przez ks. Grzegorza Kurzca pochód, po okrążeniu naszej świątyni, przy śpiewie litanii do Wszystkich Świętych, skierował się do parafialnej auli, a nie jak to było dotychczas do szkoły nr 2.
A w auli przybyłych powitał ks. proboszcz, który wygłosił sakramentalną formułę: „Ósmy Bal Wszystkich Świętych uważam za rozpoczęty”, po czym do pracy przystąpił wodzirej, aby, jak na każdym poważnym i szanującym się balu, poprowadzić poloneza.
A dalej już miały miejsce przeróżne zabawy i konkursy, z których najważniejszy dotyczył najpiękniejszego i oryginalnego przebrania za świętego lub błogosławionego. Wysokie jury miało poważny orzech do zgryzienia i po głębokim namyśle i dyskusji postanowiło przyznać następujące nagrody:

 1. kategoria dzieci, miejsca:
  1. Gabriela Kwiecińska – św. Kinga
  2. Tomasz Miller – Archanioł Gabriel
  3. Zuzanna Miksa – św. Rita
 2. wyróżnienia
  1. Gabriel Śmigla – św. Franciszek
  2. Zofia Śmigla – św. Hiacynta
  3. Aniela Miller – św. Katarzyna ze Sienny
  4. Celina Miller – św. Hiacynta
  5. Patryk Kaleńczuk – św. o. Pio
  6. Łucja Kaleńczuk – b. Karolina Kózka
  7. Dawid Serafin- św. Franciszek
  8. Maria Dziegciarz – św. Helena
  9. Jadwiga Grężlewicz – św. królowa Jadwiga
  10. Dawid Bazela – św. Jan Bosko
 3. kategoria dorośli, miejsca:
  1. Irmina Serafin – św. Beretta Molla
  2. Agnieszka Suder –św. Agnieszka
  3. Renata Szlesińska – św. Elżbieta Węgierska

Głównymi organizatorami Balu Wszystkich Świętych byli Rycerze Kolumba oraz młodzież oazowa, którym należą się szczególne podziękowania, a także katechetom i rodzicom, którzy zaangażowali się w ta imprezę. Dochód z biletów, jak co roku, przeznaczony został na Hospicjum dla dzieci im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

 1. więcej zdjęć → kliknij tutaj

Komentarze są wyłączone.